!!! Wydarzenia 2017/2018 !!!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Międzynarodowy Dzień Kropki

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wydarzenia z lat 2005 - 2017

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Była to doskonała okazja, aby uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, nadrobili zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycielki matematyki i koordynatora przedsięwzięcia, pani Aleksandry Gałązki, pojawili się w Urzędzie Miasta Ełku i przeprowadzili wśród pracowników urzędu „egzamin” z tabliczki mnożenia. Wielu pracowników miejskiego ratusza ochoczo przystąpiło do sprawdzianu. Po pomyślnie przeprowadzonym teście otrzymali certyfikaty „Ekspert tabliczki mnożenia”. Humor nie opuszczał egzaminowanych i egzaminatorów przez cały dzień. Eksperci tabliczki mnożenia, ze wszystkich klas, egzaminowali swoich kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców odwiedzających szkołę. Był to dzień bardzo pożytecznej zabawy.

25 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Anna Gardocka z klasy VII B, która zdobyła największą liczbę głosów. Wspierać Anię w działaniach będą jej zastępcy: Kacper Lubiecki i Wiktoria Łuciuk z klasy VI D. Liczymy na owocną, samorządną pracę nowej Rady Samorządu Uczniowskiego.

15 września w naszej szkole po raz drugi obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu  królowała odwaga, zabawa i kreatywność. Uczniowie klas III mieli okazję zaprezentować swoje talenty i zainteresowania. Chętnie tworzyli prace plastyczne, dla których inspiracją była kropka. Tego dnia stroje uczniowskie ozdobione były kolorowymi kropkami. Akcję przeprowadziły panie Krystyna Gromotowicz i Agata Jureczka.

4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018, rok wdrażania reformy edukacji, rok w którym ponownie staliśmy się ośmioletnią szkołą podstawową. Dyrektor szkoły powitał wszystkich uczniów, szczególnie ciepło uczniów klas I i VII. Życzył wszystkim wielu sukcesów.