SZANOWNI PAŃSTWO

Prowadzimy rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

Do klas pierwszych zapisujemy:

1. Obowiązkowo dzieci z rocznika 2017 zamieszkałych w obwodzie szkoły,

2. dzieci urodzone 2018 r., które na wniosek rodziców, jako sześciolatki, rozpoczną edukację w klasie pierwszej. Dzieci te muszą spełnić jeden z warunków:

· korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 i otrzymały zaświadczenie o spełnieniu obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego

· uzyskały opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Rekrutacja do klas I prowadzona jest w dwóch terminach:

· 12.02.2024 r. 29.03.2024 r. składają zgłoszenia rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkolnym

· 06.05.2024 r. 17.05.2024 r. składają wnioski rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły

Na poziomie klas pierwszych powstanie  również klasa integracyjna.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły obowiązkowo składają wniosek w swojej szkole obwodowej, a dopiero w postępowaniu uzupełniającym w szkole poza obwodem. Kandydatów zamieszkałych poza obwodem zapisujemy po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.