12-13.06.2017   Dwa Międzyszkolne turnieje Piłki Siatkowej Dziewcząt
16.05.2017   Czwórbój lekkoatletyczny
15.05 2017   Dofinansowanie

Dwa Międzyszkolne turnieje Piłki Siatkowej Dziewcząt - zdjęcia

W dniach 12-13.06.2017r. UKS Olimp Ełk organizował dwa Międzyszkolne  turnieje Piłki Siatkowej Dziewcząt. Pierwszego dnia 12.06.2017r. walczyły dziewczęta z klas V w „3” siatkarskich. Miedzy sobą systemem „każdy z każdym” walczyło 7 drużyn zajmując następujące miejsca:

1.     SP 9

2.     SP 7 III

3.     SP 7 II

4.     SP 6 II

5.     SP 7 I

6.     SP III

7.     SP I

W drugim dniu 13.06.2017r. rywalizowały zespoły dziewcząt z klas VI w „4” siatkarskich, które również grały systemem „każdy z każdym”. W siatkarskich zmaganiach wzięło udział 5 zespołów osiągając następujące rezultaty:

1.     SP 7 II

2.     SP 7 I

3.     SP 6 I

4.     SP 6 III

5.     SP 6 II

Oba Międzyszkolne Turnieje „3” i „4” Siatkarskich Dziewcząt odbywały się w przyjaznej, sportowej atmosferze, każda zawodniczka otrzymała słodycze  i gadżety a najlepsze zespoły puchary i dyplomy. Zawody  mogły odbyć się dzięki pomocy i współpracy Urzędu Miasta Ełk i Dyrekcji Szkoły Podstawowej  Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku.

III edycja Turniejów Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - zdjęcia

W miesiącach Marzec i Kwiecień odbyła się III edycja Turniejów Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Turnieje w większości kategorii odbywały się w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. W poszczególnych zawodach nasza szkoła osiągnęła następujące rezultaty:

22.03.2017r – „4” dziewcząt – III miejsce – opiekun Piotr Mroziewski

30.03.2017r – „4” chłopców – IV miejsce – opiekun Andrzej Dadura

06.04.2017r – „2” dziewcząt – V miejsce – opiekun Paulina Gulan

07.04.2017r – „2” chłopców – III miejsce – opiekun Andrzej Dadura

20.04.2017r – „3” dziewcząt – I miejsce – opiekun Piotr Mroziewski

Zawody odbywały się w przyjaznej, sportowej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Piotr Mroziewski

Turniej piłki nożnej

30.05.2017 roku na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 7, został rozegrany XI Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2005. Organizatorem turnieju był UKS „Olimp” Ełk.

W zawodach startowało sześć drużyn: UKS „Trójka” Ełk, UKS „Czwórka” Ełk, SP nr 7, SP nr 4, SP nr 3 i UKS „Olimp” Ełk.

Grano systemem „każdy z każdym”. Drużyna UKS – u, której opiekunem jest pan Radosław Staniszewski, grając składzie: Łukasz Makowiecki, Kamil Waleszczuk, Piotr Klepacki, Bartosz Fiedoryszyn, Dawid Kompanowski, Dawid Malinowski, Oliwier Januszewski, Dominik Dembiński i Jakub Radosz, zajęła I miejsce.

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, zawodnicy słodkie upominki.

Turniej odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełk - dziękujemy

Święto sportu

25.05 2017 roku na stadionie miejskim odbyło się podsumowanie Sportowego Roku w  rozgrywkach SZS. W tym dniu przeprowadzono rozgrywki w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Reprezentanci UKS - u rywalizowali w turnieju piłki nożnej, w którym zajęli III miejsce. W skład drużyny weszli: Łukasz Makowiecki, Kamil Waleszczuk, Oliwier Januszewski, Bartosz Fiedoryszyn, Dawid Kompanowski, Dawid Malinowski, Jakub Radosz, Dominik Dembiński i Piotr Klepacki (opiekun – Radosław Staniszewski).

W klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, której uczniami są członkowie klubu, zajęła VI miejsce.

Czwórbój lekkoatletyczny

16.05.2017 roku członkowie klubu UKS „Olimp” brali udział w Mistrzostwach Miasta w czwórboju lekkoatletycznym. W tych zawodach „olimpijczycy” reprezentowali swoją szkołę. W drużynie  dziewcząt  wystąpiły: Anna Parafiniuk, Oliwia Kiełczowska i Gabriela Trojanowska. W skład drużyny chłopców weszli: Krystian Kolenda, Kamil Zalewski, Kacper Wesołowski, Piotr Dobrzycki, Dawid Kompanowski, Łukasz Makowiecki. Obie drużyny, po zaciętej walce, zajęły czwarte miejsca. Wszystkim startującym gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami drużyn byli nauczyciele: Paulina Gulan (dziewczęta) i Radosław Staniszewski.

Dofinansowanie

Miło nam poinformować, że UKS „Olimp” Ełk, w ramach tzw. dużego grantu, otrzymał dofinansowanie na działalność sportową z Urzędu Miasta Ełk. Stosowna umowa została zawarta 15.05 2017 roku. Cała kwota dofinansowania zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego. Zarząd UKS „Olimp” składa podziękowanie Prezydentowi Miasta Ełk, Panu Tomaszowi Andrukiewiczowi, za wsparcie finansowe działalności klubu.

Z zakupionego sprzętu będą korzystać członkowie klubu oraz uczniowie szkoły.