Działania Małego Samorządu Uczniowskiego

w ramach projektu edukacyjnego „Nasze Pasje”

„Młodzi Aktywiści Siódemki”

Działania MSU miały charakter kulturalny. Głównym celem tych zajęć było zaangażowanie uczniów w życie społeczne naszej szkoły.

Mały Samorząd Uczniowski „Młodzi Aktywiści” działa na terenie SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku. Mieszana grupa dzieci składa się z  16 uczniów klas II i III.

W okresie od października do grudnia przeprowadzono wiele działań, zawsze poprzedzonych spotkaniami organizacyjnymi, pod kierunkiem pani M. Pawłowskiej i M. Linke-Woźnialis.

- Rozpoczęliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek wśród dzieci z klas 0 – III. Uczniowie przynosili do szkoły plastikowe nakrętki od 14 do 16 listopada. Udało nam się zebrać aż 90 kilogramów nakrętek, które zostaną przekazane dla Caritas Diecezji Ełckiej. Zachęcamy do zbierania nakrętek wszystkich uczniów przez cały rok.

- Jak co roku, z okazji Święta Edukacji Narodowej włączyliśmy się w przygotowanie upominków i składanie życzeń pracownikom naszej szkoły. Również wraz z opiekunami przeprowadziliśmy konkurs plastyczny pt. ”Nasza Pani”

- Wspólnie przygotowaliśmy gazetkę związaną ze Świętem Niepodległości, którą można było oglądać na korytarzu w pawilonie A.

- Wraz z opiekunami przygotowaliśmy dyskotekę dla dzieci z klas I-III.

W dniach 21-25 listopada 2011r. zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów dla zwierząt ze Schroniska w Ruskiej Wsi.

- Andrzejki obchodziliśmy przebrani za magów i wróżki. Wróżyliśmy dzieciom z naszej szkoły na przygotowanym przez nas „MAGICZNYM KORYTARZU”

- Mikołajki jak co roku odbyły się w miłej atmosferze dzięki Mikołajowi i jego pomocniczkom – Śnieżynom, którzy odwiedzali klasy i obdarowywali słodyczami.