„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”
 – Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.2.

Naszej szkole bardzo zależy, aby kształtować odpowiednią kulturę czytelniczą wśród młodych ludzi. Niezbędna do tego jest bogata baza nowości wydawniczych. W związku z tym postanowiliśmy ubiegać się o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które otrzymaliśmy w kwocie 12000 zł, łączna kwota zadania to 15000 zł.

Dzięki uzyskanym środkom możemy zwiększyć atrakcyjność księgozbioru o nowości wydawnicze, co zdecydowanie wpłynie na wzrost czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Ponadto dofinansowanie pozwoli na wymianę części regałów bibliotecznych oraz zakup materiałów dydaktycznych umożliwiających wdrażanie innowacyjnych metod promujących czytelnictwo.

Planowane działania w ramach projektu:

1.   „Czytanie daje pomysły” – animacja czytelnicza wśród uczniów klas 1-3;

2.   Kamishibai – japońska sztuka czytania przez teatr – seria spotkań dla klas 1-4;

3.   „W krainie baśni” – czytanie przez teatr z użyciem kukiełek– seria spotkań dla klas 1-4, w wykonaniu uczniów klas starszych;

4.   „Baśń w 3d” – cykl lekcji bibliotecznych bazujących na książkach Roberta Sabuda, artysty i inżyniera papieru;

„Książka dobra na weekend” – cykliczna reklama przez radiowęzeł konkretnych tytułów przy współpracy z Samorządem Uczniowskim.