Szkoła Wrażliwych Serc

Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/23 po raz pierwszy przystąpiła do projektu II edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szkoła Wrażliwych Serc”, by otrzymać certyfikat lidera w pomaganiu. Celem akcji było uwrażliwienie społeczności szkolnej na pomoc głodującym dzieciom w najbiedniejszych zakątkach świata, by zapewnić jeden posiłek dziennie dzieciom w miejscu ich edukacji. Współpracowaliśmy z fundacją Mary’s Meals, która tworzy programy dożywiania w szkołach najuboższych rejonów świata, gdzie głód i bieda uniemożliwiają dzieciom zdobycie wykształcenia.

Przeprowadziliśmy 4 działania przewidziane na II edycję akcji.

Na początku, w dniach od 14 do 18 listopada 2022r., na lekcjach religii panie Katechetki zapoznały dzieci z istotą fundacji Mary’s Meals. Wspólnie zrobiły prezentację o dokonaniach fundacji i innych osób, by pomagać głodnym dzieciom. Dodatkowo w holu głównym stanęła tablica informująca o dokonaniach Mary’s Meals.

Po informacji o Mary’s Meals, na następnej godzinie religii każda klasa przygotowała plakat lub ulotkę o dokonaniach tej światowej organizacji (14-18.11.22r.). Wykonane prace zostały umieszczone na tablicy informacyjnej w holu głównym szkoły. Powyższe działania zasiały ziarno do zaangażowania się całej społeczności szkolnej w pomoc głodującym dzieciom.

Kolejnym działaniem było zorganizowanie kiermaszu ciast w dniu 24 listopada 2022r. Wolontariusze zrobili piękne plakaty informacyjne, które zostały rozwieszone po całej szkole na każdym piętrze. Słodkości na kiermasz przynieśli nauczyciele, wolontariusze i uczniowie naszej szkoły. Zebraliśmy 2.339zł, które wpłacono na fundację Mary’s Meals z przeznaczeniem na posiłki głodującym dzieciom.

Zwieńczeniem działań było przygotowanie przedstawienia "Podaj rękę" w dniu 27 marca 2023r. dla wszystkich klas.  Występujący uczniowie prezentowali w scenkach uczynki miłosierdzia, dzieła miłości, poprzez które przychodzimy z pomocą drugiemu człowiekowi. Punktem kulminacyjnym wprowadzenia uczynków w czyn był zorganizowany kiermasz ciast i słonych przekąsek, z którego dochód 1 937zł został przekazany na konto fundacji Mary's Meals.

Szkoła Wrażliwych Serc to piękna akcja, która poruszyła serca całej społeczności do podejmowania działań, dała dużo pozytywnych emocji oraz wiele radości.

Zdobycie certyfikatu „Szkoły Wrażliwych Serc” zawdzięczamy rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły. Dziękujemy za WASZE otwarte serce i chęć dzielenia się z głodującymi dziećmi w najbiedniejszych krajach świata.