Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Klasa 3a wraz z wychowawczyniami Agatą Jureczką i Bożenną Sadowską od października do kwietnia będzie kontynuować realizację projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2023/2024 – cykl „Filmowe sekrety”. Uczestniczący w projekcie uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z obsypywanymi nagrodami wyjątkowymi produkcjami – wyselekcjonowanymi ze względu na świetnie przedstawione bliskie dziecku tematy takie, jak emocje, rodzina, przyjaźń czy zwierzęta.

Dzięki cyklowi „Filmowe sekrety” uczniowie będą:

• wszechstronnie rozwijać się poprzez pogłębianie wiedzy oraz zaspokajanie i rozbudzanie naturalnej ciekawości poznawczej,
• wyrażać swoje spostrzeżenia i przeżycia za pomocą wypowiedzi ustnej lub pisemnej oraz różnorodnych artystycznych form wyrazu,
• pracować w zespole,
• rozumieć przekaz filmowy (wizualny, słowny, muzyczny), interpretować go, zbierać na jego podstawie informacje.

Zaprezentowany cykl filmów umożliwi dzieciom uzyskanie odpowiedzi na pytania:
• Czym są kino i film?
• Kto i co kryje się za obrazem i dźwiękiem, który towarzyszy nam w czasie seansu?
• Jak powstają animacje?
• Czy trudno być aktorem?
• Co to jest rekwizyt i czy w każdym filmie potrzebne są słowa?

Poprzez specjalnie zaplanowane prelekcje i zajęcia szkolne prowadzone na podstawie starannie opracowanych scenariuszy, uczniowie poznają tajemnice tworzenia i powstawania różnego rodzaju filmów, stając się bardziej świadomymi widzami.