Emp@tyczna klasa

W roku szkolnym 2023/2024 pedagog Wioletta Mścichowska  wraz z psychologiem Anną Nartowicz realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny EMP@TYCZNA KLASA.

Celem projektu jest kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży.

Założeniem projektu jest rozwijanie  u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania.

EMP@TYCZNA KLASA jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2023/2024 tj.

-  wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego

-  rozwijanie umiejętności uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.