"Miasteczko Malki" - „Muzeum w pudełku” - gra historyczna

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu „Muzeum w pudełku” - gra historyczna "Miasteczko Malki" organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Naszym zadaniem było uczestnictwo w stacjonarnym szkoleniu wraz z grupą uczniów (klasa 5a) oraz samorządem szkolnym - 18 osób. Do końca grudnia musieliśmy zrealizować jeszcze 3 lekcje historyczne. W projekcie udział wzięło 69 osób. Zadanie polegało na głośnym czytaniu w grupach i wykonywaniu zadań przy wykorzystaniu realnych przedmiotów oraz rozpoznawaniu na zdjęciach elementów charakterystycznych dla kultury żydowskiej. Po zrealizowanych zadaniach uczniowie wiedzą kim są Żydzi, znają najważniejsze pojęcia dotyczące ich religii i kultury oraz nauczyli się tolerancji i poszanowania dla innych kultur i religii. Mogliśmy ćwiczyć zarówno głośne czytanie wśród młodzieży jak również umiejętności współpracy w grupie w podejmowaniu decyzji.

Narzędzie edukacyjne "Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki" po zakończeniu zaplanowanych w projekcie działań pozostaje w zasobach szkoły jako materiał ogólnodostępny dla grona pedagogicznego do realizacji zajęć edukacyjnych.

Programu „Kultura”.

Koordynatorzy z SP 7 z OI w Ełku: Marta Kuczerska, Katarzyna Łaguna