Młode Głowy

Psycholog Anna Nartowicz wraz z pedagogiem Wiolettą Mścichowską  koordynują realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego MŁODE GŁOWY, który  dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską.

Pierwszym etapem projektu MŁODE GŁOWY było największe w Polsce, bezpłatne badanie zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości, sprawczości dzieci i młodzieży oraz kampania edukacyjna “Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Kolejnym etapem są działania profilaktyczne i edukacyjne dla młodych, rodziców oraz nauczycieli. Będą to konkretne narzędzia, które powstają na podstawie wyników badań i odpowiedzi młodych ludzi.

Działania projektu MŁODE GŁOWY mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych i wskazać na związane z tym bariery. Długofalowym celem jest przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc.

Psycholog koordynuje realizację  programu edukacyjnego Myślę Pozytywnie fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.