!!! Wydarzenia 2020/2021 !!!

 

Spotkanie z dietetyczką w świetlicy

  szczegóły

Wycieczka do Szkółki Leśnej w Mrozach

  szczegóły

Europejski Dzień Języków w klasach I-III

  szczegóły

Powitanie jesieni w Centrum Edukacji Ekologicznej

  szczegóły

Wycieczka do Szkółki Leśnej w Mrozach - klasy III d i III a

  szczegóły

Wycieczka do Powsina

  szczegóły

Egzamin ósmoklaisty - kolejny raz mamy świetny wynik

  szczegóły

Ślubowanie klas pierwszych

  szczegóły

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2020

 

 

 

 

Świetlicę szkolną odwiedziła szkolna pani dietetyk Marta Kuźmicz-Styk, która zaprezentowała najróżniejsze warzywa i owoce oraz przeprowadziła rozmowę o witaminach i wartościach odżywczych. Dzieci z uwagą słuchały ciekawych informacji i zadawały dużo pytań. Na koniec mogły poczęstować się owocami.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Wykorzystując piękną pogodę zapraszającą do wyjścia na świeże powietrze, klasa VI F wraz z wychowawcą - Katarzyną Łukaszewicz - udała się 18 września do Szkółki Leśnej w Mrozach. Piesza wędrówka wśród drzew i śpiewu ptaków sprzyjała rozmowom o przyrodzie i ekologii oraz integracji zespołu klasowego. Na miejscu pan Bogdan Mordarski oprowadził uczniów po szkółce, opowiedział o etapach wzrostu drzew, wytłumaczył, jak wielką rolę odgrywa las w naszym życiu. Zdobyta wiedza przydała się podczas konkursu. Najpilniejsi słuchacze zostali nagrodzeni upominkami, po czym nastąpiło pieczenie kiełbasek nad ogniskiem oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Europejski Dzień Języków obchodzony jest w całej Europie od 2001 roku. Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim podkreślenie znaczenia nauczania i uczenia się języków obcych. To również promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, a także propagowanie nauczania się języków obcych przez całe życie.
W dniach 28 oraz 29 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas lekcji języka angielskiego, brali udział w zabawie pt. "ruletka" stworzonej w wykorzystaniem narzędzia Wordwall. Zadaniem uczniów było wirtualne zakręcenie kołem, na którym widniały pytania dotyczące pochodzenia zapożyczeń w języku polskim lub zadania do wykonania związane z umiejętnością posługiwania się językiem obcym. Na lekcjach pojawiły się też zagadki dotyczące znajomości flag państw europejskich, a także niespodzianki muzyczne.
Uczniowie z wielkim optymizmem i zaangażowaniem brali udział w przeprowadzonych działaniach, a także dochodzili do bardzo mądrych wniosków dotyczących znaczenia nauki języków obcych.
Wszystkich zainteresowanych EDJ zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony wydarzenia:
https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

23 września odbyło się ognisko w klasie III C w ramach powitania jesieni. Zorganizowano je w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Aura nam sprzyjała i mieliśmy dobrą zabawę. W czasie oczekiwania na ognisko mieliśmy okazję podziwiać ciekawe eksponaty zgromadzone przez CEE. Dzieci oglądały piękne zdjęcia Mazur, Ełku i okolic, fascynujące akwaria z różnymi rybkami i małe z patyczakami. Szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Wtorek 22 września dla uczniów klasy III d i III a był dniem pełnym wrażeń. Uczniowie z opiekunami wyjechali autokarem na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Mrozach, gdzie mieli zajęcia w terenie, które umożliwiły im bliższy kontakt z przyrodą. Celem wycieczki było poznanie warstw lasu i jego mieszkańców oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Po dotarciu na miejsce powitał nas bardzo serdecznie pan podleśniczy Piotr Bogdanowicz. Na początku spotkania pan Piotr przypomniał zasady bezpieczeństwa i zachowywania się w lesie. Uczniowie poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznali różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste i liściaste, krzewy i runo leśne. Słuchali odgłosów lasu, zbierali "skarby". Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne. Na wycieczce nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Wyjazd dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń. Pamiątką z wycieczki są: drewniane ołówki i kompasy oraz zdjęcia.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

18 września 40 uczniów naszej szkoły wraz z czterema opiekunami wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Powsinie w ramach projektu "Moja przyszłość - rozwój kompetencji kluczowych w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku". Zajęcia "Biosfera, Biocenoza, Biotom" na terenie Ogrodu obejmowały prezentację multimedialną, warsztaty, podczas których każdy uczestnik mógł wykonać własny preparat mikroskopowy oraz wycieczkę terenową po całym kompleksie przyrodniczym wraz z doświadczonym edukatorem.
Po wizycie w Powsinie uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić warszawską Starówkę, która zachwyciła swoim niepowtarzalnym klimatem oraz spełnić swoje marzenie przy magicznym dzwonie na Placu Kanonia. Była to też okazja na zakupienie pamiątek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Ósmoklasiści po raz drugi pisali egzamin ósmoklasisty. Tradycją już jest, że nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki, najpierw w sprawdzianie szóstoklasisty, a teraz egzaminie ósmoklasisty. Mamy zawsze wyniki wyższe od średniej krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i miejskiej. Bardzo często najwyższe w mieście. W roku szkolnym 2019/ 2020, w czasie zdalnego nauczania potwierdziliśmy nasze aspiracje:

 • z matematyki osiągnęliśmy 7 stanin i najwyższy wynik w mieście
 • z j. angielskiego też 7 stanin i drugi wynik w Ełku
 • z j. polskiego - 6 stanin i trzeci wynik w mieście
  Gratulacje !!!
 • zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Dnia 16 września odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyła Dyrektor Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku Teresa Buczyńska. Po złożeniu aktu ślubowania nastąpiło pasowanie na ucznia. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali upominki od Prezydenta Ełku, Dyrekcji Szkoły i Małego Samorządu Uczniowskiego.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  1 września spotkaliśmy się po długiej przerwie na inauguracji nowego roku szkolnego. Wszyscy uczniowie mieli swoje spotkania z wychowawcą w salach lekcyjnych. Najwięcej emocji towarzyszyło uczniom klas pierwszych. Oni po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły, dlatego mogli towarzyszyć im rodzice. W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.

  zdjęcia

  Do góry