!!! Wydarzenia 2021/2022 !!!

 

Narodowe Święto Niepodległości

  szczegóły

Zbiórka przyborów szkolnych

  szczegóły

Szkolny Turniej SKO

  szczegóły

Klasy pierwsze witają jesień

  szczegóły

Ognisko integracyjne w CEE

  szczegóły

Europejski Dzień Języków

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Kropki w I a

  szczegóły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2021

 

 

 

 

11 listopada obchodzimy święto upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 10 listopada uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych z przypiętymi kotylionami. Na początku lekcji wysłuchaliśmy przez radiolę utwory patriotyczne, przygotowane przez naszych uczniów. O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała hymn narodowy. W bibliotece szkolnej można było skorzystać z wystawy książek o tematyce patriotycznej. Dla osób chętnych odbył się konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim. W klasach młodszych została przygotowana prezentacja multimedialna, dotycząca święta niepodległości, a uczniowie z klas starszych odwiedzali sale lekcyjne w strojach pochodzących z tamtych czasów. W stołówce został przygotowany obiad w barwach biało-czerwonych. Całą szkołę ozdobiono pracami uczniów, w tym dekoracją z kamyków, przygotowaną przez bibliotekę szkolną. Po południu delegacja uczniów wraz z nauczycielami udała się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby złożyć wišzankę kwiatów. Nad całością czuwały panie: M. Kilikowska, M.Mroziewska i J. Wojciechowska

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Październik to już tradycyjnie w naszej szkole miesiąc kiedy zbieramy przybory szkolne dla dzieci z fundacji "Otulony w nadzieję". Jak zawsze nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się wielkim sercem i zgromadzili zeszyty, bloki, kredki, farby, a nawet piórniki i kilka plecaków. Zebrane przybory zostały przekazane do siedziby fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

20 października klasy trzecie z naszej szkoły wzięły udział w Szkolnym Turnieju SKO zorganizowanym przez p. Marzenę Mroziewską i p. Joannę Wysocką. Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak liczenie pieniędzy czy robienie zakupów za odpowiednią kwotę. Nie zabrakło emocji i rywalizacji, ale wszystko w przyjaznej atmosferze i zachowaniem zasad fair play. Na koniec każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności. Turniej był okazją do przypomnienia uczniom o możliwości założenia konta SKO w naszej szkole i zachęcenia do oszczędzania.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

30 września wszystkie klasy pierwsze wybrały się na spacer do CEE w Ełku. Idąc promenadą nad brzegiem jeziora Ełckiego podziwiały piękno jesiennej przyrody. Celem było powitanie jesieni i ognisko integracyjne. Po dotarciu na miejsce uczniowie wspólnie się bawili i oglądali stałą ekspozycję w CEE. Potem piekli kiełbaski nad ogniskiem.
To był pięknie spędzony czas na wspólnej zabawie, rozmowach, jedzeniu i podziwianiu pięknej, złotej, polskiej jesieni.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Dnia 29 września, uczniowie klasy 6a i 6c wraz z opiekunami M. Skindzier, I. Kalchert i P. Łozowicką wybrali się do Centrum Edukacji Ekologicznej. Młodzież zaznajomiła się z życiem wodnym i lądowym płazów. Dzięki prezentacji, uczniowie samodzielnie rozróżniali wszystkie gatunki. Zakończeniem wyprawy było ognisko integracyjne i wspólne pieczenie kiełbasek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

"Hello, Priwiet, Hola, Halo, Cześć" - takie powitanie rozbrzmiało przez radiolę w naszej szkole w dniu 27 września. Wszystko za sprawą 20-lecia obchodów święta jakim jest Europejski Dzień Języków.
Celem Europejskiego Dnia Języków jest przede wszystkim podkreślenie bogactwa językowego i różnorodności kulturowej naszego kontynentu, które należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.
Angielski artysta i pisarz Edmund de Waal powiedział:
"Znając języki, wszędzie czujesz się jak w domu"
W nawiązaniu do tych słów nauczyciele języków obcych zachęcali uczniów do nauki różnych języków obcych i podkreślali ich znaczenie w życiu człowieka. Na holu głównym można było zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat EDJ zamieszczonymi na gazetce, a drzwi sal w całej szkole udekorowały plakaty z zapożyczeniami w języku polskim pochodzącymi z różnych języków świata. Uczniowie klas młodszych oglądali prezentację oraz wykonywali quizy na lekcjach języka angielskiego, a także kolorowali "języki" w barwy flag różnych państw Europy. Starsi uczniowie natomiast zapoznali się z prezentacją na temat europejskich języków wymierających.
Na długich przerwach klasy IV-VIII mogły wziąć udział w zabawie w QR code hunt. Na przerwach o 11.30 i 12.30 zadaniem uczestników było dopasowanie chmur wyrazowych ze słowami w różnych językach europejskich do ukrytych pod kodami QR nazw języków, z których te słowa pochodzą. Podpisane kartki z odpowiedziami wrzucali do pudełka wystawionego przy portierni. Dwie osoby zostały nagrodzone czego serdecznie gratulujemy!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klasy Ia od samego rana cieszyli się tym dniem! Najpierw były integracyjne gry i zabawy, którym przewodziła "kropka". Potem dzieci obejrzały film, który powstał na podstawie książki "The Dot" Petera Reynoldsa. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyły się rozmowy na temat obejrzanego filmu. Na zakończenie świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji - prace plastyczne z "kropką" w roli głównej.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Po długich i słonecznych wakacjach uczniowie i nauczyciele znowu spotkali się w szkole. Klasy pierwsze i czwarte rozpoczęły rok szkolny na sali gimnastycznej, natomiast pozostali uczniowie udali się bezpośrednio do swoich sal na spotkanie z wychowawcą. Pan dyrektor serdecznie przywitał uczniów, a szczególnie tych, którzy pierwszy raz pojawili się w naszej szkole. Życzył im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wielkiej satysfakcji ze swoich pociech.

zdjęcia

Do góry