!!! Wydarzenia 2021/2022 !!!

Zbiórka przyborów szkolnych

Szkolny Turniej SKO

Klasy pierwsze witają jesień

Ognisko integracyjne w CEE

Europejski Dzień Języków

Międzynarodowy Dzień Kropki w I a

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Wydarzenia z lat 2005 - 2021

11 listopada obchodzimy święto upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 10 listopada uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych z przypiętymi kotylionami. Na początku lekcji wysłuchaliśmy przez radiolę utwory patriotyczne, przygotowane przez naszych uczniów. O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała hymn narodowy. W bibliotece szkolnej można było skorzystać z wystawy książek o tematyce patriotycznej. Dla osób chętnych odbył się konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim. W klasach młodszych została przygotowana prezentacja multimedialna, dotycząca święta niepodległości, a uczniowie z klas starszych odwiedzali sale lekcyjne w strojach pochodzących z tamtych czasów. W stołówce został przygotowany obiad w barwach biało-czerwonych. Całą szkołę ozdobiono pracami uczniów, w tym dekoracją z kamyków, przygotowaną przez bibliotekę szkolną. Po południu delegacja uczniów wraz z nauczycielami udała się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby złożyć wišzankę kwiatów. Nad całością czuwały panie: M. Kilikowska, M.Mroziewska i J. Wojciechowska

Październik to już tradycyjnie w naszej szkole miesiąc kiedy zbieramy przybory szkolne dla dzieci z fundacji "Otulony w nadzieję". Jak zawsze nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się wielkim sercem i zgromadzili zeszyty, bloki, kredki, farby, a nawet piórniki i kilka plecaków. Zebrane przybory zostały przekazane do siedziby fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

20 października klasy trzecie z naszej szkoły wzięły udział w Szkolnym Turnieju SKO zorganizowanym przez p. Marzenę Mroziewską i p. Joannę Wysocką. Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak liczenie pieniędzy czy robienie zakupów za odpowiednią kwotę. Nie zabrakło emocji i rywalizacji, ale wszystko w przyjaznej atmosferze i zachowaniem zasad fair play. Na koniec każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności. Turniej był okazją do przypomnienia uczniom o możliwości założenia konta SKO w naszej szkole i zachęcenia do oszczędzania.

30 września wszystkie klasy pierwsze wybrały się na spacer do CEE w Ełku. Idąc promenadą nad brzegiem jeziora Ełckiego podziwiały piękno jesiennej przyrody. Celem było powitanie jesieni i ognisko integracyjne. Po dotarciu na miejsce uczniowie wspólnie się bawili i oglądali stałą ekspozycję w CEE. Potem piekli kiełbaski nad ogniskiem.
To był pięknie spędzony czas na wspólnej zabawie, rozmowach, jedzeniu i podziwianiu pięknej, złotej, polskiej jesieni.

Dnia 29 września, uczniowie klasy 6a i 6c wraz z opiekunami M. Skindzier, I. Kalchert i P. Łozowicką wybrali się do Centrum Edukacji Ekologicznej. Młodzież zaznajomiła się z życiem wodnym i lądowym płazów. Dzięki prezentacji, uczniowie samodzielnie rozróżniali wszystkie gatunki. Zakończeniem wyprawy było ognisko integracyjne i wspólne pieczenie kiełbasek.

"Hello, Priwiet, Hola, Halo, Cześć" - takie powitanie rozbrzmiało przez radiolę w naszej szkole w dniu 27 września. Wszystko za sprawą 20-lecia obchodów święta jakim jest Europejski Dzień Języków.
Celem Europejskiego Dnia Języków jest przede wszystkim podkreślenie bogactwa językowego i różnorodności kulturowej naszego kontynentu, które należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.
Angielski artysta i pisarz Edmund de Waal powiedział:
"Znając języki, wszędzie czujesz się jak w domu"
W nawiązaniu do tych słów nauczyciele języków obcych zachęcali uczniów do nauki różnych języków obcych i podkreślali ich znaczenie w życiu człowieka. Na holu głównym można było zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat EDJ zamieszczonymi na gazetce, a drzwi sal w całej szkole udekorowały plakaty z zapożyczeniami w języku polskim pochodzącymi z różnych języków świata. Uczniowie klas młodszych oglądali prezentację oraz wykonywali quizy na lekcjach języka angielskiego, a także kolorowali "języki" w barwy flag różnych państw Europy. Starsi uczniowie natomiast zapoznali się z prezentacją na temat europejskich języków wymierających.
Na długich przerwach klasy IV-VIII mogły wziąć udział w zabawie w QR code hunt. Na przerwach o 11.30 i 12.30 zadaniem uczestników było dopasowanie chmur wyrazowych ze słowami w różnych językach europejskich do ukrytych pod kodami QR nazw języków, z których te słowa pochodzą. Podpisane kartki z odpowiedziami wrzucali do pudełka wystawionego przy portierni. Dwie osoby zostały nagrodzone czego serdecznie gratulujemy!

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klasy Ia od samego rana cieszyli się tym dniem! Najpierw były integracyjne gry i zabawy, którym przewodziła "kropka". Potem dzieci obejrzały film, który powstał na podstawie książki "The Dot" Petera Reynoldsa. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyły się rozmowy na temat obejrzanego filmu. Na zakończenie świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji - prace plastyczne z "kropką" w roli głównej.

Po długich i słonecznych wakacjach uczniowie i nauczyciele znowu spotkali się w szkole. Klasy pierwsze i czwarte rozpoczęły rok szkolny na sali gimnastycznej, natomiast pozostali uczniowie udali się bezpośrednio do swoich sal na spotkanie z wychowawcą. Pan dyrektor serdecznie przywitał uczniów, a szczególnie tych, którzy pierwszy raz pojawili się w naszej szkole. Życzył im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wielkiej satysfakcji ze swoich pociech.