!!! Wydarzenia 2021/2022 !!!

 

Sadzenie lasu

  szczegóły

"Historyczny" sukces Sophie i Wiktorii

  szczegóły

Pełna miska dla kociego pyszczka

  szczegóły

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  szczegóły

"Ambasador Stowarzyszenia Impuls"

  szczegóły

3a odwiedziła Ełckie Stowarzyszenie Twórców i Artystów Nieprofesjonalnych

  szczegóły

"Strefa Ciszy"

  szczegóły

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  szczegóły

Laureaci olimpiad 2021/2022

  szczegóły

Szkolne konkursy w Tygodniu Integracji

  szczegóły

AKCJA ŻONKILE

  szczegóły

Wiosenne Sprzątanie Świata

  szczegóły

Spotkanie z pielęgniarką szkolną w świetlicy

  szczegóły

Wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy

  szczegóły

"Ty druha we mnie masz"

  szczegóły

Wycieczka do "Gwarka"

  szczegóły

"Perspektywa" - spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Gofra w świetlicy

  szczegóły

Spotkanie z dietetyczką w świetlicy

  szczegóły

Dzień bez plecaka, czyli święto zabawnych pomysłów!

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

  szczegóły

Dzień św. Patryka w klasach I-III

  szczegóły

Przedstawienie anglojęzyczne Cinderella

  szczegóły

Wojewódzki Konkurs Recytatorski

  szczegóły

Teatrzyk i pączki

  szczegóły

Nietypowy dzień babci i dziadka

  szczegóły

Kiermasz walentynkowy

  szczegóły

Dzień Babci i Dziadka

  szczegóły

Zabawy choinkowe

  szczegóły

Szkolny konkurs Elektroniczne kartki świąteczne

  szczegóły

Wycieczka do Białegostoku

  szczegóły

Szlachetna Paczka

  szczegóły

Wizyta Mikołaja w świetlicy

  szczegóły

Wielka Loteria Świątecznej Pomocy

  szczegóły

Świetlicowe Andrzejki

  szczegóły

Wycieczka klas w ramach Szkolnego Koła Ekologicznego

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  szczegóły

Narodowe Święto Niepodległości

  szczegóły

Zbiórka przyborów szkolnych

  szczegóły

Szkolny Turniej SKO

  szczegóły

Klasy pierwsze witają jesień

  szczegóły

Ognisko integracyjne w CEE

  szczegóły

Europejski Dzień Języków

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Kropki w I a

  szczegóły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2021

 

 

 

 

 

 

 

9 maja dwie klasy z naszej szkoły 7E i 8A wzięły udział w ekologicznej akcji sadzenia lasu w Woszczelach. Na początku spotkania leśnik udzielił uczniom odpowiedniego instruktażu, aby poprawnie i skutecznie wsadzać sadzonki do ziemi. W opinii uczniów praca przy sadzeniu lasu okazała się bardzo satysfakcjonująca. Na koniec leśnicy zorganizowali wszystkim uczestnikom ognisko. Inicjatorkami akcji były: p. M. Gryszko, p. E. Przyłęcka oraz p. M. Młodzianowska.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Podczas II Forum Młodych Historyków Sophie Włodkowski z kl. 8a i Wiktoria Filipkowska z kl. 8a zajęły pierwsze miejsca. Wiktoria napisała najlepszą pracę historyczną zatytułowaną "Bolesny szlach moich Bliskich. Podlasie, Syberia, Uzbekistan, Turkmenistan, powrót do Polski", w której przedstawiła losy swojej rodziny zesłanej na "nieludzką ziemię" i pradziadka - żołnierza AK. Sophie przygotowała znakomitą prezentację na temat Rudolfa Weigla, polskiego biologa, wynalazcy szczepionki na tyfus plamisty. Konkurs historyczny odbył się w SP nr 4 pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji "Pełna miska dla kociego pyszczka". W trakcie trwania zbiórki, w dniach 25-29 kwietnia, udało nam się zebrać suchą i mokrą karmę dla potrzebujących kotów. Smakołyki zostały przekazane osobom, które społecznie dokarmiają i opiekują się bezdomnymi kotami na jednym z ełckich osiedli. Organizatorzy akcji: p. Marta Gałaszewska we współpracy ze szkolnym wolontariatem.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

29 kwietnia 2022r. w naszej Szkole odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku uczniowie mieli okazję wziąć udział w nietypowym apelu, który odbył się w formie zdalnego spotkania w Teams. Na czwartej lekcji wszyscy nauczyciele prowadzący w tym czasie zajęcia połączyli się z gospodarzami spotkania - Alicją i Sebastianem z klasy Va. Przy akompaniamencie chóru szkolnego wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali hymn państwowy oraz wysłuchali przemówienia Pana Dyrektora. Następnie prowadzący przekazali głos Łukaszowi z klasy Va, który do studia SP7 TV zaprosił wspaniałych gości - nauczycieli historii pracujących w naszej Szkole. Pani Magdalena Kilikowska i Pan Roman Michalak udzielili zajmującego wywiadu, w którym dokonali wnikliwej analizy wydarzeń sprzed 231 lat. Po apelu uczniowie zmierzyli się z niełatwym zadaniem przejścia wirtualnego pokoju zagadek w poszukiwaniu zagubionej Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja przygotowali p. P. Ołdak, p. P. Borzeński oraz p. M. Majczyna.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 29.04.2022 gościliśmy w naszej szkole p. Justynę Stachelek - Prezesa Zarządu "Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem - Impuls". Nasza Szkołaotrzymała tytuł "Ambasador Stowarzyszenia Impuls za rok 2020 - 2021". Statuetkę z rąk Prezesa Zarządu odebrał Dyrektor Leszek Sobczak.W trakcie spotkania, w którym uczestniczyła p. Marta Topolska, lider grupy ds. integracji, podsumowano współpracę ze Stowarzyszeniem.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

27 kwietnia klasa 3a odwiedziła Ełckie Stowarzyszenie Twórców i Artystów Nieprofesjonalnych. Dzieci najpierw obejrzały obrazy i rzeźby wiszące w pracowni, następnie wysłuchały historii ich powstania oraz zapoznały się z metodami pracy wykorzystywanymi przez artystów. Po czym same wcieliły się w twórców i mogły spróbować swoich sił rzeźbiąc w mydle. Miła atmosfera i świetna zabawa sprawiły, że te zajęcia pozostaną na długo w pamięci uczniów.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

"Strefa Ciszy" ustanowiona podczas Tygodnia Integracji cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Odpowiadając na potrzeby naszej szkolnej społeczności, przedłużamy tę akcję. "Strefa Ciszy" pozostanie z nami do końca roku szkolnego!
Przypominamy, że jest to miejsce do wypoczynku, relaksacji, kącik do cichej nauki czy chwili z ulubioną książką. Wszystkich uczniów (i nauczycieli ;) ) poszukujących wyciszenia zapraszamy codziennie po 5. godzinie lekcyjnej do sali A06.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Łukasz Sobolewski z klasy 5a zaprezentował wiersz Marii Konopnickiej, która jest jednym z 7 patronów 2022 roku. Łukasz będzie cyklicznie występował w radiu 5 i Bayer FM jako serwis kartki z kalendarza.
Międzynarodowy Dzień Książki i Światowy Dzień Książki to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Kataloni i jest hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona - Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 


Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku

Laureaci olimpiad 2021/2022

LP Imię i nazwisko laureata Klasa Olimpiada przedmiotowa Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna
1 Matylda Gawlak 8B Język polski Katarzyna Łukaszewicz
2 Maja Masłowska 8C Język polski Małgorzata Doliwa-Wasilewska
3 Maja Skindzier 8A Język polski Joanna Przyborowska
4 Piotr Staniszewski 8A Język polski Joanna Przyborowska
5 Matylda Anna Liśkiewicz 8A Geografia Marzena Gryszko
6 Szymon Skóra 8E Fizyka Ewa Mariola Lutkiewicz

Finaliści olimpiad 2021/2022

LP Imię i nazwisko finalisty Klasa Olimpiada przedmiotowa Imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna
1 Maria Habinowska 8C Język polski Małgorzata Doliwa-Wasilewska
2 Gabriela Gastoł 8B Język polski Katarzyna Łukaszewicz
3 Gabriela Kulbacka 8A Język polski Joanna Przyborowska
4 Maja Masłowska 8C Matematyka Magdalena Skorska-Sierotko
5 Piotr Brząkowski 8F Matematyka Jolanta Kuryłowicz
6 Piotr Staniszewski 8A Historia Mariola Kondracka
7 Antoni Kupiński 8C Język angielski Agnieszka Tekień-Trojanowska
8 Maja Masłowska 8C Biologia Mariola Młodzianowska

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W Tygodniu Integracji uczniowie mieli okazję zmierzyć się w dwóch konkursach przygotowanych przez Szkolną Grupę ds. Integracji. Uczniowie klas siódmych popisali się swoją wiedzę w konkursie "Autyzm: wiem i rozumiem". I miejsce zajął Alan Mikołajczyk z kl. 7A, II wywalczył Michał Kapica z 7A, a podium na miejscu III dopełniła Gabriela Zieleniewska z 7E. Natomiast szkolni poeci z klas 4-8 mogli wykazać się w "Konkursie na najpiękniejszy wiersz o przyjaźni i integracji". Najlepsi z nich okazali się: Gabriela Gastoł z kl. 8B, która zajęła I miejsce; Alexander Daszkiewicz z kl. 7B na miejscu II oraz Klaudia Eberhard z kl. 7C na miejscu III. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnich dniach społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej kampanii "Żonkile", upamiętniającej wybuch powstania w warszawskim getcie 19 kwietnia 1943 r. W bibliotece szkolnej uczniowie wykonali papierowe żonkile i wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Maję Barszcz z kl. 8d. Okolicznościowe lekcje odbyły się też klasach ósmych.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

21 kwietnia uczniowie klas 7e i 5d wzięli udział w akcji "Wiosenne Sprzątanie Świata", która została zorganizowana przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Nadleśnictwo Ełk. To kampania, która odbywa się co roku na całym świecie. Jest świetną okazją, aby budować ekologiczną świadomość już u tak młodych ludzi. Bardzo zależy nam na ochronie środowiska, dlatego wyruszyliśmy w kierunku plaży wojskowej, aby wyszukać i w miarę możliwości usunąć śmieci z miejsc, w których Ełczanie lubią spędzać wolny czas.

zdjęcia

Do góry

 

8 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Pani Barbara przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat zdrowego odżywiania i higieny osobistej. Nie zabrakło różnych przykładów czy ciekawostek. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i miały wiele pytań. Z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu spotkanie.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Dzięki Stowarzyszeniu Narodów Zjednoczonych United Nations Association Poland, uczniowie z Ukrainy w naszej szkole otrzymali plecaki z wyposażeniem. Były tam zeszyty, kredki, plastelina, bloki rysunkowe i piórniki. Miło było zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci ukraińskich po otrzymaniu prezentów.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

25 marca samorząd uczniowski przygotował ciasteczkowy kiermasz pod tym właśnie hasłem. Uczennice i uczniowie z Siódemki otworzyli swoje serca dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Sprzedawaliśmy przygotowane przez klasy słodkości, a zebrane w ten sposób pieniądze chcemy przeznaczyć na potrzeby młodych Ukraińców przebywających w Ełku. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcje.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

23 marca uczniowie klas 1a, 2a, 3b, 3c i 3d wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze k/Giżycka. Tam pod przewodnictwem szalonych Kurczaków wyruszyli w pogoń za Wielkanocnym Zającem. Za każdym rogiem czekała na nich nowa niespodzianka, więc wszyscy bawili się doskonale. Upiekli pyszne ciasteczka, przeszli skomplikowany labirynt, rozkodowali hasło i poczuli radosny nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Perspektywa" - spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku i Sieć Nauczycieli Bibliotekarzy Ełckich. Naszymi reprezentantami byli Julia Podlecka i Łukasz Sobolewski z klasy Vd. 29.03.2022r. o godzinie 11:00 w Zespole Szkół r 5 w Ełku im. Krzysztofa Karola Brzostowskiego odbyło się nagranie wierszy prezentowanych przez Julię Podlecką "Nic dwa razy" i Łukasza Sobolewskiego "Cebula".
Po zakończeniu nagrań uczniów z ełckich szkół powstanie wystąpienie w formie filmu "Perspektywa" - spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej.
Udział w wydarzeniu wzięły szkoły:

 • Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku
 • Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Jana Pawła w Ełk
 • Zespół Szkół Nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku
 • I Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Żeromskiego w Ełku
 • Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku
 • Zespół Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza
 • Zespół Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego
 • zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  25 marca w świetlicy szkolnej kolejny raz odbył się Międzynarodowy Dzień Gofra. Wychowawcy świetlicy przygotowali ciasto i piekli gofry. Wszystko przebiegło zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Nikomu nie zabrakło gofrów i każdy mógł najeść się do syta.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Świetlicę szkolną odwiedziła pani dietetyk Marta Kuźmicz-Styk, która zapoznała dzieci z "talerzem zdrowia". Przygotowała zestaw najróżniejszych produktów i przedstawiła ich właściwości zdrowotne. Na koniec odbyła się degustacja przyniesionych przez panią dietetyk produktów z "talerza zdrowia".
  Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, na których dowiedzieli się jak ważne jest zdrowe odżywianie.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  18 marca w Siódemce samorząd uczniowski zorganizował "Dzień bez plecaka". Można było przynieść do szkoły swoje rzeczy w najbardziej niepodziewanych przedmiotach. Jak zwykle uczennice i uczniowie nie zawiedli. Ich pomysły były zaskakujące i zabawne. Tego dnia w naszej szkole panowała radosna atmosfera. Obejrzyj koniecznie zdjęcia!

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  W dniu 14 marca swoje święto obchodziła liczba Pi. Jak co roku w naszej szkole na lekcjach matematyki i nie tylko przyjrzeliśmy się z bliska tej szczególnej liczbie.
  W ramach obchodów uczniowie klas 4 - 8 podejmowali różne zadania i wyzwania, jak: twórcze kolorowanie kształtu liczby Pi, przeprowadzenie eksperymentu z wyznaczeniem liczby Pi, tworzenie negatywu, rozwiązywanie zadań i zamalowywanie kart w odpowiednich polach, wyznaczanie punktów w układzie współrzędnych. Część uczniów klas czwartych podjęła się bicia rekordu w zapamiętaniu ciągu cyfr liczby Pi.
  Na parterze w holu głównym została zawieszona szarfa z rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi do tysięcznego miejsca po przecinku.
  Zależało nam na tym, aby wszystkim pokazać, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda, wyzwania i mnóstwo zabawy.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Na zajęciach koła języka angielskiego uczniowie klasy Va wraz z p. M. Majczyną, z myślą o uczniach klas I-III, przygotowali obchody Dnia św. Patryka. 17 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się kim dla mieszkańców Irlandii jest Święty Patryk poznając jego życiorys i legendy związane z tą postacią. Dzieci rozwiązywały multimedialne quizy ze słownictwem i zwyczajami związanymi z Dniem Św. Patryka, a także chętnie wyklaskiwali i skandowali w rytm irlandzkiej muzyki nowe słowa-symbole związane z tym dniem. Na długiej przerwie uczniowie szukali na terenie Pawilonu A irlandzkich ilustracji ukrytych przez skrzaty. Odszukane obrazki miały numery, które trzeba było nanieść na małą kartę pracy i wrzucić ją podpisaną do wskazanego pudła. Trzy osoby okazały się szczęśliwcami, bo to ich karteczki zostały wylosowane, a uczniowie nagrodzeni. Happy St. Patrick's Day!

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  W dniu 7 marca uczestnicy koła językowego z klasy 5a, pod okiem p. M. Majczyny, przygotowali przedstawienie pt. "Cinderella" - czyli "Kopciuszek". Cały spektakl odbył się w języku angielskim i zaprezentowany został przed najmłodszą publicznością naszej Szkoły. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role, a podczas przygotowań wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Samodzielnie również przygotowali swoje kostiumy. Widzowie klas I-III uważnie oglądali spektakl, a w krótkich antraktach bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące jego treści. Występ aktorów przyjęty został z dużym zainteresowaniem i gromkimi brawami, a sami wykonawcy sztuki zyskali poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Po raz dwudziesty siódmy w Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Olsztynie, Starosty Powiatu Ełckiego, Prezydenta Miasta Ełk, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży "Inicjatywa".
  Temat przewodni tegorocznej edycji "Pod parasolem marzeń" zachęcał do zmierzenia się w czterech formułach: konkursie historycznym, konkursie plastycznym, konkursie poetyckim na jeden wiersz własny - "Piórem wyrażone 2022" i konkursie fotograficznym. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa warmińsko - mazurskiego.
  W konkursie poetyckim "Piórem wyrażone 2022" I miejsce zajęła uczennica klasy 8b Gabriela Gastoł. Serdecznie gratulujemy Gabrysi i opiekunowi - Katarzynie Łukaszewicz!

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  W związku z kończącym się karnawałem uczniowie klasy I c przypomnieli koleżankom i kolegom wielowiekową tradycję tłustego czwartku. Dzieci przedstawiły teatrzyk pt.: "Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek". Przejęci aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po doznaniach artystycznych wszyscy delektowali się pysznymi pączusiami.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Klasa 1c z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawiła inscenizacje pt. "O sroce, która ukradła gwiazdkę". Widzowie mogli obejrzeć przygotowane przedstawienie kostiumowe online przez Teams. Odbiorcami nagrania byli babcie i dziadkowie. Ta nietypowa forma widowni sprawdziła się wyśmienicie w czasach pandemii.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  11 lutego Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję dzielenia się miłością. Koordynator przedsięwzięcia Krystyna Gromotowicz zaprosiła wszystkie klasy 1 - 3 na słodką ucztę. Znaleźć tam można było przepyszne wypieki i wspaniałe robótki ręczne. Słodkości, kartki walentynkowe i torebki z serduszkiem bardzo spodobały się dzieciom. Uczennice klas 4 z koła bibliotecznego przy wsparciu nauczycieli bibliotekarzy - Bety Klaus i Marty Kuczerskiej włączyły się do akcji przygotowując naszyjniki, kolczyki i breloczki z włóczki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. "...Aby w życiu się nie zgubić, Ważne jest by kogoś lubić, A ten ktoś by lubił, Was Bajkę już zakończyć czas..." Waldemar Cichoń "Co słychać cukiereczku".

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Dzień Babci i Dziadka to szczególnie radosny dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. Niestety z powodu pandemii, dziadkowie nie mogli przybyć osobiście do naszej szkoły, dlatego uczniowie klasy 1A, pod opieką wychowawczyń Doroty Mioduszewskiej i Agaty Jureczka, przygotowali niespodziankę nagrywając film z programem artystycznym. Złożyły się na nią wiersze, piosenki i życzenia płynące prosto z malutkich serc. Dziadkowie mieli możliwość obejrzenia występów swoich ukochanych wnuków, które zostały przesłane pocztą mailową. Wnuczęta własnoręcznie wykonały babciom i dziadkom upominki i laurki.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Karnawał to czas zabaw i balów. Świetną ku temu okazją były zabawy choinkowe, które odbyły się przed feriami w klasach 1a, 2a i 3a. Uczniowie czekali na nie z wielką niecierpliwością. Przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, zajączki, policjantów, piłkarzy, Spider- Man'a, Batmana... Wszyscy chętnie i zgodnie bawili się przy muzyce i zorganizowanych przez wychowawczynie zabawach. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i owoce. Na koniec zabawy dzieci znalazły pod choinką prezenty, które zostawił Mikołaj. Wszystkim dopisywał doskonały humor.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Okres Świąt Bożego Narodzenia to okres szczególny. W naszej tradycji istnieje zwyczaj wysyłania okolicznościowych kartek świątecznych z życzeniami do bliskich i znajomych. Telefony i łatwość komunikacji powodują, że często zapominamy o tej ciekawej formie składania życzeń. Elektroniczna kartka łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Warto kultywować tą piękną tradycję także w nowej elektronicznej formie. W okresie od 1.12.2021 do 21.12.2021 w naszej szkole odbył się konkurs Elektroniczne kartki świąteczne.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  14 grudnia wszystkie klasy trzecie wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wycieczce do Białegostoku współfinansowanej z programu MEN "Poznajemy Polskę". Dzieci zwiedziły Muzeum Historyczne w Białymstoku gdzie zapoznały się z historią miasta i budynku, w którym obecnie znajduje się muzeum. Mogły zobaczyć interaktywną makietę barokowego miasta Białystok. Odwiedziły również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB gdzie zwiedziły Piwnice Pałacu Branickich oraz własnoręcznie wykonały mydełka. Ostatnim punktem wycieczki było Epi-Centrum Nauki w Białymstoku gdzie dzieci mogły na własnej skórze doświadczyć praw przyrody, aktywnie odkrywać tajemnice nauk technicznych i dobrze bawić się pobudzając kreatywność. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej, nasze uczestnictwo w akcji Szlachetna Paczka po raz kolejny zakończyło się wielkim sukcesem! To dzięki Wam w wybranej przez nas rodzinie zapanowała radość i nadzieja!

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  6 grudnia do świetlicy szkolnej przybył Mikołaj. Dzieci przygotowały niespodziankę i zaśpiewały pięknie piosenkę "A Mikołaj gna". W podziękowaniu Mikołaj obdarował dzieci słodyczami. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Wielka Loteria Świątecznej Pomocy to akcja, która od wielu lat ma miejsce w naszej szkole w grudniu. Wzorem lat ubiegłych dzieci najpierw przez cały miesiąc przynosiły zabawki, którymi już się nie bawią, a następnie 6 grudnia odbył się finał akcji - czyli loteria. Jak zawsze każdy los był wygrany, a pieniądze zebrane z kupna losów zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za wsparcie akcji.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  30 listopada w świetlicy szkolnej zorganizowana została zabawa andrzejkowa dla wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy. Główną atrakcją były wróżby andrzejkowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz zabawa przy muzyce. Spotkanie umilił słodki poczęstunek.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  17 listopada klasy 5d i 8a z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY", które znajduje się w Siedliskach. Dzięki krótkiej, wprowadzającej prezentacji uczestnicy dowiedzieli się o specyfice zakładu oraz o podstawowych zasadach segregacji odpadów. Następnie mogliśmy zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, od momentu trafienia śmieci do stacji ZUO poprzez system ewidencji, hale sortowni i kompostownie, aż do uzyskania surowców wtórnych do dalszego przetworzenia. Opiekunami wycieczki były: M. Gryszko, E. Przyłęcka, K. Dorszewska-Wenda, W. Rhodes.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia w naszej szkole odbyło się wiele działań związanych z tym szczególnym wydarzeniem. Uczniowie ze starszych klas czytali bajki terapeutyczne młodszym dzieciom, w celu upowszechnienia czym jest tolerancja, szacunek oraz w jaki sposób można przełamywać wszelkie bariery. W szkole zostały rozwieszone plakaty ukazujące osoby niepełnosprawne w różnych sytuacjach życia codziennego. Przez cały dzień na holu głównym można było zobaczyć wystawę prac sensorycznych przygotowanych przez uczniów podczas zajęć rewalidacyjnych. Układanie puzli, gniotki z balonów, przewlekanie tasiemki przez makaron, rozpoznanie przedmiotów za pomocą dotyku oraz wiele innych zabaw dostarczyło dzieciom dużo frajdy i uśmiechu.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  11 listopada obchodzimy święto upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 10 listopada uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych z przypiętymi kotylionami. Na początku lekcji wysłuchaliśmy przez radiolę utwory patriotyczne, przygotowane przez naszych uczniów. O godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała hymn narodowy. W bibliotece szkolnej można było skorzystać z wystawy książek o tematyce patriotycznej. Dla osób chętnych odbył się konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim. W klasach młodszych została przygotowana prezentacja multimedialna, dotycząca święta niepodległości, a uczniowie z klas starszych odwiedzali sale lekcyjne w strojach pochodzących z tamtych czasów. W stołówce został przygotowany obiad w barwach biało-czerwonych. Całą szkołę ozdobiono pracami uczniów, w tym dekoracją z kamyków, przygotowaną przez bibliotekę szkolną. Po południu delegacja uczniów wraz z nauczycielami udała się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby złożyć wišzankę kwiatów. Nad całością czuwały panie: M. Kilikowska, M.Mroziewska i J. Wojciechowska

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Październik to już tradycyjnie w naszej szkole miesiąc kiedy zbieramy przybory szkolne dla dzieci z fundacji "Otulony w nadzieję". Jak zawsze nasi uczniowie i ich rodzice wykazali się wielkim sercem i zgromadzili zeszyty, bloki, kredki, farby, a nawet piórniki i kilka plecaków. Zebrane przybory zostały przekazane do siedziby fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  20 października klasy trzecie z naszej szkoły wzięły udział w Szkolnym Turnieju SKO zorganizowanym przez p. Marzenę Mroziewską i p. Joannę Wysocką. Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak liczenie pieniędzy czy robienie zakupów za odpowiednią kwotę. Nie zabrakło emocji i rywalizacji, ale wszystko w przyjaznej atmosferze i zachowaniem zasad fair play. Na koniec każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności. Turniej był okazją do przypomnienia uczniom o możliwości założenia konta SKO w naszej szkole i zachęcenia do oszczędzania.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  30 września wszystkie klasy pierwsze wybrały się na spacer do CEE w Ełku. Idąc promenadą nad brzegiem jeziora Ełckiego podziwiały piękno jesiennej przyrody. Celem było powitanie jesieni i ognisko integracyjne. Po dotarciu na miejsce uczniowie wspólnie się bawili i oglądali stałą ekspozycję w CEE. Potem piekli kiełbaski nad ogniskiem.
  To był pięknie spędzony czas na wspólnej zabawie, rozmowach, jedzeniu i podziwianiu pięknej, złotej, polskiej jesieni.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Dnia 29 września, uczniowie klasy 6a i 6c wraz z opiekunami M. Skindzier, I. Kalchert i P. Łozowicką wybrali się do Centrum Edukacji Ekologicznej. Młodzież zaznajomiła się z życiem wodnym i lądowym płazów. Dzięki prezentacji, uczniowie samodzielnie rozróżniali wszystkie gatunki. Zakończeniem wyprawy było ognisko integracyjne i wspólne pieczenie kiełbasek.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  "Hello, Priwiet, Hola, Halo, Cześć" - takie powitanie rozbrzmiało przez radiolę w naszej szkole w dniu 27 września. Wszystko za sprawą 20-lecia obchodów święta jakim jest Europejski Dzień Języków.
  Celem Europejskiego Dnia Języków jest przede wszystkim podkreślenie bogactwa językowego i różnorodności kulturowej naszego kontynentu, które należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.
  Angielski artysta i pisarz Edmund de Waal powiedział:
  "Znając języki, wszędzie czujesz się jak w domu"
  W nawiązaniu do tych słów nauczyciele języków obcych zachęcali uczniów do nauki różnych języków obcych i podkreślali ich znaczenie w życiu człowieka. Na holu głównym można było zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat EDJ zamieszczonymi na gazetce, a drzwi sal w całej szkole udekorowały plakaty z zapożyczeniami w języku polskim pochodzącymi z różnych języków świata. Uczniowie klas młodszych oglądali prezentację oraz wykonywali quizy na lekcjach języka angielskiego, a także kolorowali "języki" w barwy flag różnych państw Europy. Starsi uczniowie natomiast zapoznali się z prezentacją na temat europejskich języków wymierających.
  Na długich przerwach klasy IV-VIII mogły wziąć udział w zabawie w QR code hunt. Na przerwach o 11.30 i 12.30 zadaniem uczestników było dopasowanie chmur wyrazowych ze słowami w różnych językach europejskich do ukrytych pod kodami QR nazw języków, z których te słowa pochodzą. Podpisane kartki z odpowiedziami wrzucali do pudełka wystawionego przy portierni. Dwie osoby zostały nagrodzone czego serdecznie gratulujemy!

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klasy Ia od samego rana cieszyli się tym dniem! Najpierw były integracyjne gry i zabawy, którym przewodziła "kropka". Potem dzieci obejrzały film, który powstał na podstawie książki "The Dot" Petera Reynoldsa. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyły się rozmowy na temat obejrzanego filmu. Na zakończenie świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji - prace plastyczne z "kropką" w roli głównej.

  zdjęcia

  Do góry

   

   

   

   

  Po długich i słonecznych wakacjach uczniowie i nauczyciele znowu spotkali się w szkole. Klasy pierwsze i czwarte rozpoczęły rok szkolny na sali gimnastycznej, natomiast pozostali uczniowie udali się bezpośrednio do swoich sal na spotkanie z wychowawcą. Pan dyrektor serdecznie przywitał uczniów, a szczególnie tych, którzy pierwszy raz pojawili się w naszej szkole. Życzył im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wielkiej satysfakcji ze swoich pociech.

  zdjęcia

  Do góry