!!! Wydarzenia 2022/2023 !!!

 

Dzień Świętego Patryka

  szczegóły

Mistrz czytania klas II

  szczegóły

Światowy Dzień Liczby PI

  szczegóły

Odwiedziny Straży Miejskiej

  szczegóły

Wycieczka do Muzeum Historycznego w Ełku

  szczegóły

Walentynki

  szczegóły

Zabawa choinkowa

  szczegóły

Wizyta w Urzędzie Miasta

  szczegóły

"Wieczorne spotkanie"

  szczegóły

Na tropie papirusa

  szczegóły

Jasełka

  szczegóły

Zabawy świąteczne w Okrągłym

  szczegóły

"Mikołajki z Kopernikiem" - wycieczka do Olsztyna

  szczegóły

Mobilne planetarium

  szczegóły

Wielka Loteria Świątecznej Pomocy

  szczegóły

Mikołajki w Centrum Edukacji Ekologicznej

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  szczegóły

"Wieczorne czytanie"

  szczegóły

Ia na antenie Radia Bayer FM

  szczegóły

Lekcja VR

  szczegóły

Szlakiem "Kamieni na szaniec"

  szczegóły

Tydzień Niepodległości

  szczegóły

Wychowanie patriotyczne na wesoło

  szczegóły

O!PLA TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS

  szczegóły

Dzień Postaci z Bajek

  szczegóły

Czwarte klasy na wycieczce w Olsztynie

  szczegóły

Wyjście do firmy Esmil

  szczegóły

Siódemka kolejny raz na antenie

  szczegóły

Turniej SKO

  szczegóły

Ślubowanie Klas Pierwszych

  szczegóły

STOOFKA NA START 2022

  szczegóły

"Granicą jest wyobraźnia"- wyjście klasy 7c w ramach doradztwa zawodowego

  szczegóły

Jesienny Pokaz Mody

  szczegóły

Światowy Dzień Uśmiechu

  szczegóły

Ib w Centrum Edukacji Ekologicznej

  szczegóły

Europejski Dzień Języków

  szczegóły

Siódemka na antenie

  szczegóły

Wycieczka klas integracyjnych

  szczegóły

Wymiana polsko-niemiecka

  szczegóły

Sprzątanie świata

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Kropki

  szczegóły

Rozpoczęcie roku 2022/2023

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2022

 

 

 

 

 

 

 

17 marca w naszej szkole uczniowie klas I-III świętowali Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Już od poniedziałku na lekcjach języka angielskiego dzieci oglądały prezentację o św. Patryku. Dowiedzieli się o jego życiu, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu symboliki związanej z tym świętem. W piątek wszyscy mali uczniowie, jak tradycja nakazuje, przyszli ubrani na zielono i wzięli aktywny udział w zabawie opartej na metodzie stacji dydaktycznych. Dzieci przechodziły od sali do sali wykonując różne zadania związane z Dniem Św. Patryka: zagadki, puzzle, wykreślanki i inne. Stacje zostały przygotowane przez uczestników koła językowego z klasy 6a. Kolejne spotkanie z postacią świętego ze Szmaragdowej Wyspy już za rok. Serdecznie zapraszamy!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

15 marca w bibliotece uczniowie klas II prezentowali swoje umiejętności głośnego czytania zarówno z tekstu przygotowanego w domu, jak też z tekstu nieznanego im wcześniej. Poziom czytelników był bardzo wysoki. Część uczniów wykorzystywała rekwizyty urozmaicając interpretację czytanego tekstu. "Mistrz czytania klas II" odbył się w naszej szkole po raz dziewiąty. Organizatorka wydarzenia p.Krystyna Gromotowicz pochwaliła wszystkich uczestników. Widać, że Ci czytelnicy wypożyczają książki z biblioteki.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

"Podziwu godna liczba Pi", która jest tematem wiersza Wisławy Szymborskiej, ma promować matematykę i nauki ścisłe dokładnie 14 marca, co zgodnie z amerykańskim zapisem daty (3.14) odpowiada wartości liczby ?. Na zajęciach w szkole uczymy się, że jest to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Niezwykłość liczby Pi polega jednak na tym, że jest jedną z najbardziej znanych liczb niewymiernych. 14 marca uczniowie SP 7 podczas lekcji matematyki mieli okazję poprzez różne zadania i działania zapoznać się z liczbą Pi. Spróbowali również swoich sił w konkursie polegającym na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr po przecinku!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

20 lutego naszych pierwszaków odwiedziła Straż Miejska. Na zajęciach o ruchu drogowym dzieci mogły samodzielnie ustawić znaki we właściwym miejscu oraz poćwiczyć zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dziękujemy Straży Miejskiej w Ełku za świetnie spędzony czas!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 15 lutego 2023r. klasa II c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Ełku. Uczniowie poznali twórczość i życie twórcy najsłynniejszych obrazów: Mona Lisa, Dama z gronostajem, Ostatnia wieczerza, Autoportret. Jednakże najbardziej zaintrygowały uczniów machiny Leonarda da Vinci. Wystawa przedstawiała wierne repliki modeli wykonanych przez włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów człowieka renesansu jakim był Leonardo da Vinci. Wśród nich był: dźwig, łożysko kulkowe, helikopter, rower, podnośnik, koło zamachowe. Zainteresowaniem cieszyła się także zawieszona lotnia oraz renesansowe rękawice do pływania. Nie obyło się bez zajęć plastycznych - tematem była Mona Lisa. To było bardzo ciekawe spotkanie.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

13 lutego z okazji walentynek Mały Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz walentynkowy, na którym można było zakupić różne smakołyki, kartki walentynkowe, kwiaty i inne drobiazgi. Zebrane pieniądze zostały przekazane na realizację działań MSU. Najpopularniejszą tradycją związaną z walentynkami jest wysyłanie kartek, dlatego też następnego dnia zorganizowano pocztę walentynkową. Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wręczyli walentynki. To był miły dzień.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

17 stycznia uczniowie klas I-III mieli okazję do wspólnej zabaw choinkowej. Dzieci przygotowały sobie ciekawe stroje i rekwizyty. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia za pomocą sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i prezentów od mikołaja. Wszystkim do zabawy przygrywał zaprzyjaźniony ze szkołą Zespół Tan-Muz.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie z klasy IIa odwiedzili 12 stycznia Urząd Miasta. Wizyta była okazją do spotkania z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem. Dzieci mogły obejrzeć gabinet prezydenta oraz salę konferencyjną, na której odbywają się posiedzenia Rady Miasta. Pan prezydent zapoznał uczniów z symbolami Ełku i województwa oraz opowiedział legendę o nazwie naszego miasta. Wiele emocji sprawiło odczytywanie planu miasta, na którym dzieci mogły odszukać swoją szkołę, miejsce zamieszkania i inne, znane miejsca w Ełku. Dzieci odwiedziły także salę ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie miały okazje zajrzeć do ksiąg i odczytać informacje o swoich urodzinach. Wycieczka zakończyła się w sali monitoringu Straży Miejskiej. Tu uczniowie mogli podejrzeć co dzieje się na terenie miasta. Dowiedziały się również jak bezpiecznie zachowywać się podczas ferii zimowych.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Klasa II c po raz drugi zorganizowała "Wieczorne spotkanie". Temat przewodni był zaproponowany przez uczniów, a mianowicie: zagadki, rebusy oraz gry. Cel tego spotkania to przede wszystkim integracja uczniów, rozwijanie zainteresowań, wskazanie alternatywy dla komputera i telefonu. Czas upłynął bardzo intensywnie. Tym razem podwieczorek w formie tostów i chrustów przygotowała dzieciom babcia Jasia pani Wiesia. Przy stole uczniowie zastanawiali się nad tematem lutowego spotkania.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W bibliotece szkolnej pod takim hasłem uczniowie rozpoczęli śledztwo. Skąd wzięły się e-booki? Zastanawialiśmy się, czy były one od zawsze. Korzystając z zasobów biblioteki postanowiliśmy zbadać sprawę.
Poszukiwania rozpoczęliśmy od malowideł jaskiniowych, czyli rysunków na ścianach jaskiń, które pochodzą z epoki kamienia. Nie omieszkaliśmy odtworzyć podobnych malowideł. Następnie próbowaliśmy rozgryźć kipu, czyli pismo węzełkowe. Dzięki takim supełkowym zapisom nie trzeba było trudzić się zapamiętywaniem, kto ile przekazał w podatkach swojemu władcy. My natomiast zapisaliśmy w ten sposób swoje daty urodzenia. Przed nami fascynująca historia, która przybliży uczniom proces powstania książek, także tych elektronicznych. Kończąc zajęcia odpowiemy sobie na pytanie: "Czy e-booki zakończą proces rozwoju książki?"

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Aby podkreślić niezwykły charakter nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka. Odbyły się one 22 grudnia w sali gimnastycznej. Zgromadziła się na nich cała społeczność szkolna. Jasełka przygotowali uczniowie klasy 7b pod kierunkiem p. J. Przyborowskiej i A. Budzińskiej. Ciekawa scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Jezusa w Betlejem. Jasełka uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chórku pod opieką p. P. Borzeńskiego oraz uczniów kl. I a pod opieką p. M. Mroziewskiej i J. Wysockiej. Po przedstawieniu Pan Dyrektor tradycyjnie już podzielił się opłatkiem z gospodarzami klas I-VIII oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

21 grudnia uczniowie z klasy 2a i 3a wybrali się do Okrągłego na spotkanie z Mikołajem. W programie był wyjazd na zimowe safari w poszukiwaniu renifera Rudolfa. Dzieci miały również okazję oglądać szopkę świąteczną. Podczas pobytu uczniowie wykonali wspólnie łańcuch z kolorowego papieru, który ozdobił korytarz szkolny. Każdy z uczestników wycieczki ozdobił bombkę według własnego pomysłu. Oprócz działań plastycznych była również wesoła zabawa z kołami i muzyką. Podczas spotkania z Mikołajem każdy z uczestników mógł poprosić o swój wymarzony prezent.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W ramach mikołajek grupa uczniów klas 7 i 8 razem z opiekunami p. E.Lutkiewicz. p. M. Skorską-Sierotko, p. M. Gryszko i p. P. Łozowicką wybrała się 9 grudnia na wycieczkę szkolną do Olsztyna. Celem podróży było poznanie życia i twórczości Mikołaja Kopernika. Naszym pierwszym przystankiem był Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym zwiedzaliśmy ekspozycje stałe i czasowe. W świat historii Mikołaja Kopernika wprowadził nas znakomity pan przewodnik. Młodzież nie tylko miała okazję usłyszaeć historie opowiadane przez przewodnika, ale także mogła zobaczyć miejsce, w którym mieszkał i pracował wybitny astronom. Po zwiedzaniu, uczestniczyliśmy w warsztatach bożonarodzeniowych, na których własnoręcznie tworzyliśmy ozdoby świąteczne. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie starówki olsztyńskiej i Bazyliki konkatedralnej św. Jakuba.
Następnie udaliśmy się do Obserwatorium astronomicznego zobaczyć narzędzia pracy mistrza. Zapoznaliśmy się z działaniem urządzeń astronomicznych i odkryciami związanymi z badaniem kosmosu. W Planetarium uczestniczyliśmy w seansie pt.: "Nasz wszechświat". Była to bardzo ciekawa lekcja historii, geografii, sztuki, astronomii i fizyki.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

9 grudnia uczniowie z klas II i III mieli okazję uczestniczyć w spektaklu w mobilnym planetarium "Quasar" z Olkusza. Dzieci mogły położyć się wygodnie w kopule projekcyjnej i mieć na wyciągnięcie ręki Kosmos. Dowiedziały się z czego zbudowane są ciała niebieskie, co to jest Układ Słoneczny i mogły wylądować na Stacji Kosmicznej.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Wielka Loteria Świątecznej Pomocy to już tradycja w naszej szkole. W grudniu organizujemy akcję charytatywną w formie loterii - "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Do akcji, która rozpoczęła się już w listopadzie włączyły się dzieci, rodzice i pracownicy naszej szkoły poprzez przynoszenie zabawek, maskotek, gier, układanek i książek. 8 grudnia przeprowadzono loterię, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy los wygrywał i wywoływał liczne emocje u małych i dużych losujących. Dzięki zgromadzonym funduszom mogliśmy znów pomóc potrzebującym uczniom naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za dar serca.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

6 grudnia klasa 2a uczestniczyła w zajęciach pt. "Święta tuż tuż..."" W trakcie zajęć dzieci poznały najpopularniejsze tradycje obchodzone podczas świąt Bożego Narodzenia w Polsce, jak i na całym świecie. Zapoznały się z ruchem "less waste". Dowiedziały się, że kreatywnie wykorzystując materiały znajdujące się w domu, dbamy o środowisko. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali ekologiczną choinkę.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W piątek 2 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypadał w tym roku w sobotę (3 grudnia). W różnych miejscach pojawiły się hasła przypominające o tym, jak ważny jest wzajemny szacunek i zrozumienie. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z alfabetem Braille'a oraz językiem migowym i wygrać drobne upominki. Klasy I-III dowiedziały się nieco o życiu słabowidzących i niewidomych podczas warsztatów "Możesz widzieć nie tylko oczami", a podopieczni świetlicy zapoznali się bliżej z językiem migowym.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 22 listopada uczniowie klasy II c uczestniczyli w akcji "Wieczorne czytanie", które ma na celu doskonalić technikę czytania, rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz zachęcić uczniów do częstego sięgania po literaturę dziecięcą. Każdy uczeń otrzymał fragment tekstu z książki "Przygody Kubusia Puchatka". Po przeczytaniu omówiliśmy wybrane przygody misia. Następnie dzieci zilustrowały swój tekst. Oprócz czytania na wygodnych kocykach uczniowie wspólnie zjedli kolację i oglądali film "Przygody Kubusia Puchatka".
Gościem spotkania była pani Marta - bibliotekarka, z którą klasa spotyka się na regularnym czytaniu oraz zaprzyjaźniona babcia Danusia, która przygotowała pyszne gofry. Uczniowie z radością zaakceptowali chęć uczestniczenia w wieczornych spotkaniach.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Ia za sprawą mamy Jasia mogła 16 listopada odwiedzić Radio Bayer FM. Najpierw pani Beata opowiedziała dzieciom o pracy dziennikarza radiowego, a następnie pierwszaki same mogły sprawdzić jak to jest gościć na antenie, ponieważ wzięły udział w audycji radiowej. Każdy mógł zabrać głos i opowiedzieć co aktualnie dzieje się w naszej klasie oraz pozdrowić najbliższych. Na koniec czekał na nas poczęstunek. To była niesamowita przygoda! Dziękujemy pani Beacie za miłe przyjęcie!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Klasy 6a, 6c, 7a, 7b, 7c - 15 listopada wzięły udział w warsztatach profilaktycznych w ramach realizowanego projektu edukacyjnego przez Centrum Oświatowo - Dydaktyczne w Ełku opartego o technologię wirtualnej rzeczywistości. "Pod prąd, czyli jak żyć dobrze w czasach zagrożeń - Lekcje VR z profilaktyki (cyberzagrożeń oraz przeciwdziałanie alkoholizmowi, narkotykom, dopalaczom)" - to specjalny projekt opowiadający o niebezpieczeństwach, które grożą dzieciom w im najbliższym otoczeniu. Uczniowie oglądali krótkie filmy fabularne w technologii 360, które pokazywały jak można rozpoznać ijak się zachować w sytuacji zagrożenia.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości uczniowie klas ósmych udali się 9 listopada do Warszawy i przemierzyli ją szlakiem "Kamieni na szaniec". Odwiedzili miejsca związane z tą krzewiącą patriotyczne postawy lekturą obowiązkową. Zobaczyli m.in. gmach Arsenału, Pawiak, al. Szucha czy Powązki Wojskowe - miejsce spoczynku autora i głównych bohaterów utworu. Podczas wyjazdu nie zabrakło też wspomnienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz wizyty w ważnych miejscach na mapie stolicy Polski - w Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienkach Królewskich czy na Trakcie Królewskim. Głównym celem i założeniem wyjazdu było uwrażliwienie i wzmocnienie postaw patriotycznych młodzieży dzięki kontaktowi z miejscami dziedzictwa kulturowego.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Od 7 do 10 listopada obchodziliśmy w Siódemce Narodowe Święto Niepodległości. Za sprawą licznych dekoracji szkoła przybrała w tych dniach biało-czerwone barwy.Już od października społeczność szkolna rozpoczęła wspólne dzianie flagi Polski w ramach akcji "Dzieje się dla Polski". Uczniowie klas I-III wykonali kwiaty w narodowych barwach oraz zredagowali życzenia dla Polski w ramach akcji "Kartka dla Niepodległej". W szkolnej bibliotece czekała na uczniów wystawa książek patriotycznych. Uczniowie klas II i III rywalizowali w konkursie wiedzy o Polsce, z kolei reprezentanci klas IV-VIII mierzyli się z dyktandem patriotycznym. Wszystkie klasy przygotowywały plakaty niepodległościowe, a drużyny z klas VII i VIII walczyły w grze terenowej. Podsumowaniem wszystkich działań było spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego wszyscy w galowych strojach o godzinie 11:11 odśpiewali hymn państwowy oraz wzięli udział w koncercie piosenek patriotycznych. W tym szczególnym dniu gościliśmy p. Bożenę Dąbkowską z Kuratorium Oświaty.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek, 8 listopada klasy 7. i 8. wzięły udział w grze terenowej "Droga do niepodległości". Świętowaliśmy odzyskaniewolności, ale w nieco odmienny sposób = połącznie wychowania patriotycznego, nauki i zabawy. Uczniowie mieli do pokonania trasę składającą się z sześciu stanowisk, które odzwierciedlały drogę do niepodległości. Rozkazy odbierali z Kwatery Marszałka i kolejno zdobywali poszczególne punkty, w których musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami: test wiedzy o Piłsudskim, kalambury, skojarzenia, krzyżówka, teksty piosenek legionowych, wskazanie wśród kilku roślin rozmarynu. Największą atrakcją okazały się konkurencje sprawnościowe, podczas których zespoły klasowe musiały przeczołgać się z noszami pod zasiekami, następnie opatrzeć rannego żołnierza i na noszach przebiec do mety. Zmagania wygrała klasa 8 d, która otrzymała jako nagrodę bilety do kina.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

27 października klasa 2 a uczestniczyła w pokazie filmów krótkometrażowych, prezentowanych w kinie ECK. Uczniowie mieli niebywałą okazję wraz z Ogólnopolskim Festiwalem Animacji O!PLA obejrzeć wyjątkowe programy laureatek i laureatów Festiwalu. Wyruszyli na wielką, bajkową przygodę, wraz z Międzygwiezdną Federacją Piłki Nożnej, uczniowie szukali zawodników do drużyny Roberta Lewandowskiego, spróbowali naprawić historię, pokonać strach, zmienić się w super mechaników oraz pośmieli się z Chichraszkiem i dowiedzieli się, dlaczego jeż chce się wyprowadzić z lasu.

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Bajkowi bohaterowie towarzyszą nam od najmłodszych lat przekazując ważne życiowe prawdy. W naszej szkole dzień ten był obchodzony 4 listopada. Uczniowie klas I-III przebrali się w przepiękne bajkowe stroje identyfikując się z ulubionym bohaterem bajkowym. Każda klasa chętnie uwieczniła ten dzień na fotografii.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

25 października klasy czwarte udały się na jednodniową wycieczkę edukacyjno - krajoznawczą do Olsztynka i Olsztyna. Najpierw był ogień i piasek, czyli cuda na żywo w Hucie Szkła Artystycznego, potem przejazd do stolicy województwa i lekcja historii w murach Zamku Kapituły Warmińskiej. Z kolei warsztaty tkackie umożliwiły wszystkim zmierzenie się z najprostszym splotem tkackim na krośnie. Ostatnim punktem programu była jedna z olsztyńskich sal zabaw, w której na każdego czwartoklasistę czekała rozgrywka Laser Tag oraz atrakcje w strefie arcade. Przepełnieni niezapomnianymi wrażeniami uczestnicy wycieczki wrócili do domów dopiero o godz. 21.30. To był ciekawy, emocjonujący, po prostu udany wyjazd!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W ramach tygodnia kariery zawodowej klasa 1a wybrała się do zakładu pracy jednego z rodziców, a mianowicie do firmy "ESMIL" zajmującej się produkcją urządzeń do oczyszczania ścieków. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda produkcja elementów potrzebnych do stworzenia oczyszczalni oraz przyjrzeć się z bliska ogromnym maszynom, które biorą udział w produkcji. Następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek i mogliśmy obejrzeć film nt. znaczenia wody w przyrodzie i potrzeby jej oszczędzania oraz oczyszczania. Dziękujemy tacie Michała za miłe przyjęcie!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek 24 października uczennice Siódemki pod opieką pani Pauliny Wszeborowskiej ponownie odwiedziły Radio Bayer FM. Tym razem w spikerki radiowe zamieniły się Karolina Komosa oraz Magdalena Wiśniewska z kl. 8B i poprowadziły audycję z cyklu "Szkoła na antenie". Dziewczęta opowiedziały o tym, co działo się w naszej Szkole w ostatnich dniach. A na koniec zdradziły nawet małą tajemnicę! Wszyscy, którzy nie słyszeli audycji na żywo, mogą już ją odsłuchać w Internecie: https://bayerfm.eu/wp-content/uploads/2022/10/24-10-SP7-WEB.mp3

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

26 października klasy trzecie wzięły udział w Szkolnym Turnieju SKO zorganizowanym przez p. Marzenę Mroziewską i p. Joannę Wysocką. Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak liczenie pieniędzy czy robienie zakupów za odpowiednią kwotę. Nie zabrakło emocji i rywalizacji, ale wszystko w przyjaznej atmosferze i z zachowaniem zasad fair play. Na koniec każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności. Turniej był okazją do przypomnienia uczniom o możliwości założenia konta SKO w naszej szkole i zachęcenia do oszczędzania.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Tradycją naszej szkoły jest to, że najmłodsi uczniowie na początku roku szkolnego przeżywają swoją pierwszą uroczystość. 14 października w Dzień Edukacji Narodowej odbyło się również Ślubowanie Klas Pierwszych. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz i przewodnicząca Rady Szkoły Iwona Kulbacka. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i bardzo przejęci, po zaprezentowaniu swoich umiejętności, przyrzekali uczyć się pilnie, godnie służyć Ojczyźnie i być dobrym kolegą. Następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowania przez uczniów klas 2A i 3A, zakończona życzeniami dla nauczycieli z okazji ich święta i wspólnym tańcem.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Szymon Kaczerewski uczeń Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w ramach realizacji akcji STOOFKA NA START zaprosił uczniów ełckich szkół do działań sąsiedzkich pod hasłem "Ełk Jesienią" po 4 osoby z każdej szkoły. Zaangażowały się Biblioteki pięciu szkół podstawowych. Międzyszkolna zabawa w artystów ełckich odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku, a efektom naszej wspólnej pracy przyglądali się Iwona Olkowicz i Paweł Wilk.
"Stoofka na Start" to autorski program Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej. Jeśli chcesz zgłosić swój pomysł nadal możesz to zrobić na stronie https://stopa.org.pl/stoofka-na-start

Obrazy malowane na brystolu przez dwa tygodnie będą wisiały w każdej szkole w następującej kolejności:
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikówny "INKI"
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy 7c wraz z organizatorkami p. Magdaleną Skorską-Sierotko, p. Pauliną Łozowicką i p. Anną Nartowicz, wybrali się w ramach doradztwa zawodowego do firmy Art LightGroup. Młodzież zapoznała się z zawodem - reżyser światła. Uczniowie samodzielnie projektowali oświetlenie w komputerze za pomocą specjalistycznego oprogramowania.Na konsolecie poznawali możliwości ruchomych urządzeń oświetleniowych, zmieniali barwy i tworzyli sceniczny klimat. Wszyscy bawili się świetnie.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

12października w naszej szkole uczniowie klas I - III brali udział w Jesiennym Pokazie Mody. Zadaniem małych projektantów przy współudziale rodziców było przygotowanie stroju, którego inspiracją jest jesień. Dominowały kreacje w kolorach żółtych, czerwonych oraz naturalne dary: liście kasztany, kwiaty. Na głowach królowały kapelusze i jesienne wianki. Mały Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za udział i zaprasza do uczestnictwa w kolejnych działaniach.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

7 października Mały Samorząd zaprosił uczniów klas I-III do udziału w Światowym Dniu Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Każda klasa pod hasłem promującym uśmiech namalowała swoje uśmiechnięte buźki. Tego dnia dzieci przebrały się w śmieszne stroje, pomalowały twarze. Przygotowaliśmy ściankę fotograficzną, na tle której chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zabawie. Śmiech to zdrowie, uśmiechajmy się.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

29 września uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią - p.Judytą Ruszczyk wybrali się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Tematem przewodnim zajęć były zagadnienia związane ze zmianami, jakie zachodzą jesienią w przyrodzie. Dzieci na zajęciach edukacyjnych miały możliwość poznania jesiennych darów sadu, ogrodu i lasu, a także mogły obserwować zmieniającą się pogodę i elementy charakterystyczne dla jesiennej pogody. Na koniec uczniowie mogli wykazać się i stworzyć własne wyobrażenie jesieni wykonując wielobarwne prace plastyczne.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do obchodów tego święta. Uczniowi klas I-III wzięli udział w zajęciach, podczas których dopasowywali flagi i pozdrowienia do poszczególnych krajów europejskich. Wspólnymi siłami udekorowali również tablicę na parterze w pawilonie A i podjęli wyzwanie rywalizacji między klasami w grze on-line dotyczącej znajomości słów w różnych językach.
Klasy od IV do VIII zapoznały się z prezentacją dotyczącą języka międzysłowiańskiego oraz spróbowali swoich sił w odczytaniu tekstu bajki zapisanego właśnie w tym języku.
Na lekcjach rozwiązywalirównież quiz językowy, sprawdzający wiedzę o słowiańskich false friends. Jeśli ktoś jeszcze chciałby spróbować - link do gry znajdzie poniżej:

https://wordwall.net/resource/35604334/umiej%c4%99tno%c5%9bci-spo%c5%82eczne/europejski-dzie%c5%84-j%c4%99zyk%c3%b3w-s%c5%82owia%c5%84skie

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W środę 28 września uczennice Siódemki poprowadziły audycję z cyklu "Szkoła na antenie" w radiu Bayer FM. Oliwia Cimoszuk i Wiktoria Piotrowska z kl. 8B opowiedziały o swoim udziale w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, o tym, co dzieje się w Szkole we wrześniu, a także pochwaliły się wynikami egzaminów ósmoklasisty. W przygotowaniu audycji pomogła im p. Paulina Wszeborowska. Przed występem na żywo zespół dziennikarski posilił się słodkościami w pobliskiej cukierni. Nagranie audycji jest już dostępne w internecie:

https://bayerfm.eu/wp-content/uploads/2022/09/27-09-2022-SP7-web.mp3

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

22 września klasy integracyjne I a, II a i III a pojechały do Regla do "Zjawiskolandu", aby wspólnie pożegnać tegoroczne lato i przywitać jesień. Uczniowie zwiedzali interaktywny dom do góry nogami z ruchomym wyposażeniem oraz przechodzili przez tunel grawitacyjny. Z ogromną radością karmili alpaki, króliki, kozy i koniki. Po tych atrakcjach dzieci zjadły upieczone przez siebie na ognisku kiełbaski. Następnie bawiły się w plenerze, skakały na trampolinach, grały: w piłkę, badmintona, warcaby.To był wspaniale spędzony wspólnie czas. Wszystkim dopisywał humor.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 05-09.09.2022r. odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Grupy uczniów oraz nauczycieli z Polski i Niemiec spotkały się w Międzynarodowym Ośrodku Edukacji i Spotkań Młodzieży Golm. Wymianę dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas ósmych naszej szkoły. Działania projektowe obejmowały zajęcia integracyjne, zajęcia edukacyjne na cmentarzu i miejscu pamięci Golm, spacer Uznamską Ścieżką w koronach drzew, relaks nad Morzem Bałtyckim, grę miejską w Świnoujściu, wizytę w Muzeum Historyczno-Technicznym Peenemünde oraz wizytę w Centrum Phänomenta. W czasie wolnym uczniowie wykonali pamiątkowe koszulki, uczestniczyli w grillu i dyskotece.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowa akcja sprzątania świata odbywa się co roku we wrześniu. Celem akcji jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. "Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Cleanup the World. W tym roku odbywała się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". 19 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami już z samego rana wyruszyli w kierunku plaży wojskowej aby włączyć się w szlachetną akcję i uprzątnąć cały jej teren oraz okolicę. Uczniowie zostali zaopatrzeni przez Leśnika w worki na śmieci i rękawiczki. Zwieńczeniem wydarzenia było ognisko z kiełbaskami i wspólny, miły odpoczynek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości. Mały Samorząd Uczniowski zaproponował tego dnia zabawy uczniom klas I-III, które pomogły odkryć imswoje talenty, poznać mocne strony i wspólnie z rówieśnikami zaprezentować swoje dzieła. Od samego ranka kropy, kropki i kropeczki zagościł na naszych korytarzach. Uczniowie przyszli ubrani w kropki. Ukłon w stronę rodziców za pomysłowość.Przygotowane materiały plastyczne zainspirowały dzieci. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne dzieła sztuki z kropką w roli głównej. Chętni fotografowali się w kropkowych ramach. To był niezwykły dzień.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

 

 

Po długich i słonecznych wakacjach zaczynają się zajęcia i nowe obowiązki. Życzymy wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i wielu sukcesów w nauce. Ze względu na 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej, delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Bohaterskim Żołnierzom Września.

zdjęcia

Do góry