!!! Wydarzenia  2006/2007 !!!

powrót do Archiwum

 

VII Festyn Rodzinny

  więcej informacji

Apel o zdrowiu

  więcej informacji

Święto Nauki w Siódemce

  więcej informacji

Miejski Konkurs Czytelniczy

  więcej informacji

Święto Ziemi

  więcej informacji

Sprawdzian uczniów klas szóstych

  więcej informacji

Sprzedaż ozdób świątecznych

  więcej informacji

Apel wiosenno-świąteczny

  więcej informacji

Rekolekcje wielkopostne

  więcej informacji

Gramy dla dzieci

  więcej informacji

Wiosenny turniej klas

  więcej informacji

Ferie zimowe

  więcej informacji

Podsumowanie I semestru

  więcej informacji

Wigilia szkolna

  więcej informacji

Wielka Loteria Świątecznej Pomocy

  więcej informacji

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

  więcej informacji

Pomagamy innym

  więcej informacji

Mikołajki

  więcej informacji

Dokarmiamy ptaki

  więcej informacji

Spotkanie ze Strażą Miejską

  więcej informacji

Jesienna zabawa z konkursami

  więcej informacji

Święto Niepodległości

  więcej informacji

Dzień Edukacji Narodowej

  więcej informacji

Bezpieczna droga pierwszoklasisty

  więcej informacji

Sprzątanie Świata

  więcej informacji

Szkoła tańca

  więcej informacji

Ślubowanie klas I  -  11.10.2006

  więcej informacji

Szkoła z lotu ptaka

  galeria zdjęć

Początek roku szkolnego 2006/2007

  galeria zdjęć

powrót do Archiwum

 

 

 

 

 

      10 maja 2007r. odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany w ramach programu „To lubię” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. W tym roku miał on wyjątkowy charakter ze względu na obecność gości ze szkół partnerskich z Finlandii i Niemiec.

fotorelacja

 

Do góry

 

 

 

 

      Najmłodsze dzieci z klas „0”pod opieką p. A. Jureczki i p. K. Gromotowicz przygotowały apel, który miał na celu przypomnienie uczniom zasad zdrowego życia. Na apel została zaproszona pani pielęgniarka, której dzieci podziękowały za opiekę.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      18 czerwca o godzinie 13.00 na sali gimnastycznej  zebrało się ponad stu najlepszych  w matematyce i ortografii uczniów klas I – VI ełckich podstawówek wraz z opiekunami. Wśród zaproszonych gości byli min.: wiceprezydenci Miasta Ełk: p. Włodzimierz Szelążek i p. Artur Urbański. Testy z matematyki i teksty dyktand układali nauczyciele metodycy: I. Brzostowska, E. Dąbrowska, U. Mazurek, B. Marchelska. Najlepszym matematykiem wśród uczniów klas I – III okazał się Maciej Zadroga z SP4, najlepszy w ortografii była Anna Domitrz z SP9. W dyktandzie dla uczniów starszych żadnego błędu nie zrobiła Aleksandra Dudanowicz z SP5, a w matematyce zwyciężył Konrad Wyłucki z SP3.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Konkurs obejmował dzieci z klas „0”z ełckich szkół podstawowych. Celem konkursu było rozbudzenie motywacji do doskonalenia czytania. W komisji zasiadły panie: G. Chrzanowska, G. Czubacka, J. Kondratowicz. Organizacją konkursu zajęła się pani K. Gromotowicz. I miejsce zajęła Katarzyna Kamińska z SP4, II miejsce Emilia Łowczyk z SP5, a III Weronika Fląd z SP7 i Kacper Ruszczyk z SP3.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Uczniowie z klas młodszych i starszych dali wszystkim dobry przykład jak powinien wyglądać teren wokół naszej szkoły. Zanim wyruszyli na wielkie sprzątanie musieli na wspólnym spotkaniu zdać egzamin z ekologii. Następnie udali się do ciężkiej pracy, aby potem móc posilić się pysznymi kiełbaskami z ogniska.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Jak co roku uczniowie z klas VI zmagali się z trudnymi zadaniami na sprawdzianie zewnętrznym. Życzymy im wspaniałych wyników!!!

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Akcje charytatywne są przeprowadzane na terenie naszej szkoły bardzo często. Już kolejny raz uczniowie z Ia, IIIb i IIIc pomogli uczniom potrzebującym wsparcia. Zebrane pieniążki ze sprzedaży pisanek i kartek wielkanocnych przeznaczono na zakup gier planszowych dla dzieci z Ośrodka Wychowawczego. Organizatorkami akcji były panie: M. Mroziewska, T. Ochman, E. Chmielewska i H. Smoleńska.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w sali gimnastycznej odbył się apel wiosenno-świąteczny w wykonaniu uczniów z klasy IIIa i IIId. Nad całością czuwały panie: G. Strzyżewska, L. Gorlo i M. Kozłowska.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Podczas trzydniowych rekolekcji wszyscy mogli  przygotować się do Świąt Wielkanocnych. W skupieniu i nastroju refleksji oglądaliśmy przygotowane przez uczniów i panie katechetki przedstawienia, które na pewno pomogą nam lepiej przeżyć świąteczne dni.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      21 marca to pierwszy dzień wiosny, a dla wszystkich uczniów - Dzień Wagarowicza. Tego dnia nie było typowych zajęć lekcyjnych. Dzieci z klas młodszych wyszły do kina, a starsi uczniowie bawili się na Wiosennym Turnieju Klas. Ponieważ nasza szkoła w ramach projektu Sokrates Comenius współpracuje ze szkołami z Niemiec i Finlandii, dlatego też na tegorocznym turnieju pojawiły się akcenty niemieckie. Zawody rozgrywały się na trzech poziomach: klasy IV, V, VI. Na początku jury oceniało prezentację klas i przygotowane przez nie plakaty. Uczniowie ubrani byli w czarno- czerwono-żółte stroje. Każda klasa zaprezentowała też plakat dotyczący Niemiec( m.in. symbole narodowe, język, zabytki, pisarzy i poetów, znane niemieckie marki, dyscypliny sportowe). Następnie uczniowie brali udział w konkurencjach z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii i języka angielskiego. Najwięcej jednak emocji dostarczyły rozgrywki sportowe. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie wraz z wychowawcami głośno dopingowali swoje drużyny. Na koniec jurorzy podsumowali wszystkie konkurencje i ogłosili zwycięzców. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodycze.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

     31 marca odbył się mecz piłki nożnej halowej o Puchar Dyrektora SP7, pomiędzy drużyną składającą się z nauczycieli i ich przyjaciół a funkcjonariuszami Aresztu Śledczego w Giżycku. Podczas imprezy Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski zebrali środki finansowe na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci z SP7. W dużej mierze akcję wspomogli pracownicy Aresztu Śledczego w Giżycku i nauczyciele. Mecz, po emocjonującej i zaciętej rywalizacji, zakończył się zwycięstwem gości z Giżycka, którzy w dogrywce pokonali gospodarzy 3:1. W nagrodę otrzymali Puchar Dyrektora i podziękowanie od uczniów. Mecz grzecznościowo sędziował pan Andrzej Borys i pan Wiesław Giza. Obu stronom gorąco kibicowali uczniowie i rodzice.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

    21 marca to pierwszy dzień wiosny, a dla wszystkich uczniów - Dzień Wagarowicza. Tego dnia nie było typowych zajęć lekcyjnych. Dzieci z klas młodszych wyszły do kina, a starsi uczniowie bawili się na Wiosennym Turnieju Klas. Ponieważ nasza szkoła w ramach projektu Sokrates Comenius współpracuje ze szkołami z Niemiec i Finlandii, dlatego też na tegorocznym turnieju pojawiły się akcenty niemieckie. Zawody rozgrywały się na trzech poziomach: klasy IV, V, VI. Na początku jury oceniało prezentację klas i przygotowane przez nie plakaty. Uczniowie ubrani byli w czarno-czerwono-żółte stroje. Każda klasa zaprezentowała też plakat dotyczący Niemiec (m.in. symbole narodowe, język, zabytki, pisarzy i poetów, znane niemieckie marki, dyscypliny sportowe). Następnie uczniowie brali udział w konkurencjach z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii i języka angielskiego. Najwięcej jednak emocji dostarczyły rozgrywki sportowe. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie wraz z wychowawcami głośno dopingowali swoje drużyny. Na koniec jurorzy podsumowali wszystkie konkurencje i ogłosili zwycięzców. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodycze.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

     Ferie to najprzyjemniejszy czas dla dzieci. Jednak nie każdy może wyjechać na zasłużony odpoczynek. Wolne dni od nauki spędzone w domu, mogą jednak okazać się bardzo nudne. Dzieci z naszej szkoły ferie mogły spędzić w sposób aktywny. Każdy zainteresowany na pewno znalazł coś dla siebie. Można było skorzystać z pracowni komputerowej, uczestniczyć w zajęciach plastycznych, zabawach przy muzyce, grach i zabawach dydaktycznych i zajęciach sportowo – rekreacyjnych takich jak: tenis stołowy, judo, piłka nożna, piłka ręczna, a także piłka siatkowa.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

     Pierwszy semestr był semestrem aktywnego i licznego uczestnictwa znacznej części uczniów naszej szkoły w organizowanych konkursach szkolnych.. Na apelach podsumowujących pan dyrektor nagrodził zwycięzców tych zmagań i pogratulował im osiągniętych wyników. Cieszą nas sukcesy tak wielu uczniów. Wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i organizatorom serdecznie gratulujemy.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

     Wigilia szkolna wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Był to dzień bardzo ciepły i chyba najpiękniejszy w roku. To wspaniała okazja do złożenia sobie życzeń, podzielenia się opłatkiem, i śpiewania kolęd. Uczniowie pod opieką p. J. Przyborowskiej, p. A. Budzińskiej i p. D. Straszyńskiej przygotowali również jasełka, które zaprezentowali pozostałym klasom.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

     Już po raz 10 uczniowie pod opieką p. D. Mioduszewskiej i p. M. Skibickiej zorganizowali na terenie naszej szkoły loterię fantową. Każdy los był pełny i sprawiał dzieciom wiele radości. Za uzyskaną kwotę zostały zakupione słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Ełku.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

     20.12.2006r. w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyło w nim ok. 100 osób (mieszkańcy i pracownicy). Na uroczystości obecni byli: dyrektor placówki – Stanisław Litman oraz Ks. Kan. Krzysztof Brzostek. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Jasełka bożonarodzeniowe przygotowały dzieci należące do Koła Teatralnego „Siódemeczka” ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku pod opieką p. J. Przyborowskiej i p. A. Budzińskiej. Występ młodych aktorów wszystkim bardzo się podobał. Otrzymali oni gromkie brawa i zostali zaproszeni do częstszych odwiedzin. Po przedstawieniu młodzież ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Powiatowym Gimnazjum nr 1 w Ełku wręczyła wszystkim mieszkańcom Domu drobne upominki (kartki z życzeniami). Rozstrzygnięty także został konkurs na  „Człowieka Serce 2006”. Spotkanie zakończyło się dzieleniem się opłatkiem oraz wspólnym śpiewaniem kolęd.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

     Jak co roku klasa IIIa wraz z p. L. Gorlo i p. M. Kozłowską  zorganizowała akcję charytatywną „Sprzedaż pocztówek świątecznych”. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczono na prezenty świąteczne dla wychowanków  z Domu Dziecka w Ełku.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

    6 grudnia, w mikołajki przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w przebraniu Św. Mikołaja i postaci z bajek, obdarowywali swoich kolegów z klas  słodyczami. W tym dniu - tradycyjnie już - wszystkie chętne dzieci z klas 0-III mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - tym razem pod hasłem „Mikołaj i przyjaciele”. Klasa IIIa wraz z wychowawczyniami panią L. Gorlo i panią M. Kozłowską. uczestniczyła w Mikołajkowym Autobusie Radia 5. Uczniowie piosenkami i wierszami gorąco zachęcali sponsorów do wspomagania dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

     Zima jest szczególnie trudnym okresem w życiu ptaków. Powodem tego jest mniejsza ilość pokarmu i obniżona temperatura powietrza. Dzieci z naszej szkoły doskonale wiedzą jak pomóc ptakom przetrwać okres zimowy. Uczniowie z klasy Ia i IIc pod opieką p. E. Chmielewskiej, H. Smoleńskiej i J. Dobrydnio przygotowali apel o dokarmianiu ptaków, aby przypomnieć wszystkim, w jaki sposób dbać o zwierzęta zimą.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

     We wszystkich klasach młodszych odbyły się spotkania ze strażnikiem Straży Miejskiej w Ełku na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem zajęć było wypracowanie w świadomości dzieci modelu bezpiecznych zachowań jako uczestników ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali plany lekcji, na których ujęte zostały najważniejsze zasady korzystania z przejść dla pieszych, oraz jak dzwonić w razie, gdy potrzebujemy pomocy.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

     10 listopada Mały Samorząd Uczniowski zorganizował JESIENNĄ ZABAWĘ Z KONKURSAMI, na której oprócz zabawy tanecznej odbywały się konkursy o tematyce jesiennej np. rozwiązywanie zagadek dotyczących darów jesieni, „ziemniaczany slalom”, nawlekanie „korali jabłkowo – jarzębinowych”, rzuty kasztanami do celu. Wszystkie dzieci uczestniczyły w konkursach, otrzymywały także drobne upominki i słodycze. Podczas zabawy MSU tradycyjnie już prowadził zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Fundacji Św. Dominika Savio.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

     W piątek, 10 listopada 2006 r., 88 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę zgromadziła na sali gimnastycznej uczniów naszej szkoły. Przyszli wszyscy – od maluchów z „zerówek” do szóstoklasistów. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzeniu pocztu flagowego i hymnu. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 6e pod kierunkiem pM. Kilikowskiej i p. B. Korf, urozmaicany pieśniami szkolnego chóru pod batutą p. M. Rosińskiej. W czasie akademii zostały również wylosowane i wręczone nagrody uczniom, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania dotyczące pieśni patriotycznych i legionowych. 

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

     Dnia 12 października 2006r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie zostali zaproszeni nauczyciele emeryci. Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań i życzeń. Uczniowie naszej szkoły pragnąc okazać wdzięczność nauczycielom przygotowali program artystyczny, oraz obdarowali ich  samodzielnie wykonanymi upominkami. Po akademii nadszedł czas na wręczenie nagród - w tym roku wyróżnionych zostało dziewiętnastu nauczycieli i pracowników szkoły - wszystkim serdecznie gratulujemy.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

     Edukacja komunikacyjna jest podstawowym elementem przygotowującym dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dlatego też pierwsze dni września przebiegły pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Zaproszony policjant rozmawiał z uczniami jak powinni zachowywać się podczas przejścia przez jezdnię, a następnie wszyscy wyruszyli na przejście dla pieszych, aby doskonalić praktycznie umiejętności poruszania się po ulicy.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Najpierw sprzątanie, później ognisko z kiełbaskami. Tak wyglądał dzień, w którym uczniowie wzięli udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem tej akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz środowiska. Tradycyjnie młodsze dzieci sprzątały posesję szkoły, a starsi uczniowie zadbali o czystość bardziej odległych terenów.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      Uczniowie z klas 0-III mieli okazję podziwiać pokaz tańca zorganizowany przez szkołę tańca TAN-MUZ z Olecka. Wszystkie zainteresowane dzieci mogły zapisać się na naukę tańca, która odbywać się będzie przez cały rok w naszej szkole.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

      11.10.2006r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku odbyło się ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ełku Janusz Nowakowski i Proboszcz Parafii pw. Ducha Św. Ks. Kanonik Andrzej Gajewski. Uczniowie zanim przystąpili do ślubowania musieli wykazać się zdobytymi umiejętnościami. Po przyjęciu uczniów w poczet szkoły Prezydent Miasta Janusz Nowakowski wręczył pierwszakom encyklopedie szkolne, dyrektor rozdał dyplomy pasowania na ucznia i legitymacje szkolne, zaś Mały Samorząd Uczniowski obdarował dzieci zaczarowanymi ołówkami. Uwieńczeniem całej uroczystości był przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek i zabawa dyskotekowa.

galeria

 

Do góry