!!! Wydarzenia 2007/2008!!!

powrót do Archiwum

 

VIII Festyn Rodzinny   więcej informacji
XI Mistrzostwa Młodzieży   więcej informacji
Laureaci woj. olimpiad przedmiotowych   więcej informacji
Święto Nauki   więcej informacji
Zakończenie projektu Comeniusa   więcej informacji

Apel wielkanocny

  więcej informacji

Rekolekcje wielkopostne

  więcej informacji

Turniej o Puchar Dyrektora

  więcej informacji

Podsumowanie semestru

  więcej informacji

Jasełka bożonarodzeniowe

  więcej informacji

Jasełka w ZS nr4

  więcej informacji

Pomagamy innym przed świętami

  więcej informacji

Turniej piłki nożnej

  więcej informacji

Dzień bez papierosa

  więcej informacji

11 listopada

  więcej informacji

Wizyta Ks. Biskupa Jerzego Mazura

  więcej informacji

Ślubowanie klas pierwszych

  więcej informacji

Wizyta Niemców i Finów

  więcej informacji

Festiwal Programów Europejskich

  więcej informacji

Początek roku szkolnego 2007/2008

  galeria zdjęć

powrót do Archiwum

 

 

 

 

6 czerwca odbyła się wielka rodzinna zabawa czyli VIII Festyn Rodzinny. Na początku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie i teatralne. Dzieci przygotowały również loterię fantową, kiermasze z ciastami i własnoręcznie wykonanymi pracami. Można było zrobić sobie zdjęcie rodzinne, wykonać kolorowy tatuaż i zmierzyć swoje siły w konkurencjach sportowych. Atrakcją okazało się przeciąganie liny i mecz piłki nożnej między nauczycielami i rodzicami. Po długiej zabawie na wszystkich czekała pyszna grochówka.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

20 maja 2008 roku na stadionie miejskim odbyły się XI Mistrzostwa Młodzieży Szkół Podstawowych. W zmaganiach sportowych, w czterech konkurencjach, wzięło udział pięć szkół. Po zaciętej walce najwyższe miejsce na podium zajęła nasza „siódemka”. Gratulujemy i dziękujemy naszym zawodnikom.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie osiągnęli sukcesy uczestnicząc w olimpiadach przedmiotowych. W tym roku laureatami zostało aż 5 uczniów.

- Wojewódzki Konkurs Matematyczny - Alicja Kucharska VIb, Joanna Bezubik VIc

- Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy -Weronika Klepacka VIb, Jędrzej Plak Vb

- Wojewódzki Konkurs Historyczny- Łukasz Dąbrowski VIa

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

9 maja w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku, najlepsi uczniowie z ełckich podstawówek, wzięli udział w „Święcie Nauki”. W konkursie matematycznym i ortograficznym rywalizowali ze sobą uczniowie klas trzecich i szóstych. Natomiast najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych zmagali się w konkursie czytelniczym i recytatorskim. Patronat nad całą imprezą objął Prezydent Miasta Ełku, dzięki czemu zwycięzcy otrzymali cenne nagrody. Konkurs mógł odbyć się również dzięki przychylności sponsorów, którzy kolejny raz nie odmówili finansowego wsparcia.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

Wizyta uczniów i nauczycieli w Eurajoki w dniach 21-25.04.2008 / skład wizyty: dyrektor Leszek Sobczak, szkolny koordynator Urszula Wysocka, nauczyciele Anna Strzała i Katarzyna Uściłowicz, uczniowie: Michalina Sieńkowska, Aleksandra Łuckiewicz, Ewa Wojciechowska, Weronika Dorf i nauczycieli w Weener, 20-24.05.2008 / Bożena Zubko, Joanna Dobrydnio, Hanna Smoleńska i Lucyna Sobczak/ zakończyły realizację projektu „Kulturowe tradycje i zwyczaje poznawane przez uczniów z różnych grup wiekowych” Hasło naszego podsumowania to „Razem jest nam weselej”.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

19 marca uczniowie z klasy IIa i IIIc pod opieką pań: H. Smoleńskiej, E. Chmielewskiej i J. Dobrydnio przygotowały apel wiosenno-wielkanocny. Wesoła i kolorowa część artystyczna wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i wprawiła w dobry humor.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Rekolekcje wielkopostne to dni bardzo szczególne i wyjątkowe. Jest to czas próby, czas lekcji i nauki, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. W ciągu trzech dni uczniowie pod opieką p. A. Budzińskiej, M. Skibickiej, E. Hanulak, J. Dobrydnio, D. Straszyńskiej i J. Przyborowskiej wskazywali wszystkim drogę dobrego postępowania.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

6 marca odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku. Wzięło w nim udział 5 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe. Szkoła Podstawowa nr 9 zgromadziła 9 punktów i okazała się zwycięzcą turnieju zdobywając Puchar Dyrektora Szkoły. Drugie miejsce z dorobkiem 8 punktów zajęła reprezentacja SP7. Trzecie miejsce wywalczyła SP5 osiągając 5 punktów. Czwarta była SP3. Piąte miejsce zajęła, występująca gościnnie, SP w Mrozach Wielkich. Najlepszym zawodnikiem został uznany reprezentant zwycięskiej drużyny a najlepszym bramkarzem został Mateusz Mierzejewski z SP7 w Ełku

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Podsumowanie semestru to bardzo sympatyczna i miła uroczystość dla wielu uczniów. W tym dniu zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursów organizowanych w naszej szkole. Pan dyrektor wręczył nagrody i dyplomy wszystkim, którzy zajęli czołowe miejsca w klasach I-VI.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

Taki dzień to wspaniała okazja do złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem. Uczniowie pod opieką p. B. Sadowskiej, p. A. Budzińskiej i A. Milewskiej przygotowali również piękne i wzruszające jasełka, które zaprezentowali pozostałym klasom. Na koniec uczennice z klasy 2b pod kierunkiem p. M. Rosińskiej zagrały kolędy na dzwoneczkach, a p. dyrektor życzył wszystkim wesołych świąt i podzielił się opłatkiem z gospodarzami klas.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

18 XII 2007r. uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego "Siódemeczka" udali się do Zespołu Szkół nr 4 Specjalnych w Ełku, by zaprezentować jasełka. Przedstawienie obejrzeli uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele. Występ wszystkim bardzo się spodobał. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Spektakl zakończył się wspólnym kolędowaniem, przełamaniem się opłatkiem oraz wręczeniem drobnego upominku.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Już po raz kolejny uczniowie pod opieką p. D. Mioduszewskiej i p. M. Skibickiej, B. Sadowskiej, L. Gorlo i M. Kozłowskiej zorganizowali na terenie naszej szkoły akcje charytatywne. Wszyscy mogli spróbować szczęścia na loterii lub kupić piękne pocztówki świąteczne. Dzieci przygotowały również swoje stoisko na Świątecznym Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przy Urzędzie Miasta w Ełku. Uzyskaną kwotę przeznaczono na pomoc potrzebującym dzieciom. z naszej szkoły i wychowankom z Domu Dziecka w Ełku.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 19.12.2007 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 7, odbył się Festiwal Piłki Nożnej Halowej Chłopców rocznik 1997 i młodsi. W zawodach wzięło udział sześć zespołów: „Trójeczka” i „Trójka” ze Szkoły Podstawowej Nr 3, „Czwórka” i „Czwóreczka” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz UKS „Olimp” i „Siódemka”- gospodarze turnieju. W sumie rozegrano piętnaście spotkań.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 1. UKS OLIMP, 2. SIÓDEMKA, 3. TRÓJKA, 4. CZWÓRECZKA, 5. CZWÓRKA, 6. TRÓJECZKA

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar, a Szkoła – piłkę nożną. Mecze sędziowali Piotr Mroziewski i Andrzej Dadura. Organizatorem był p. R. Staniszewski

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

28 XI 2007r. na sali gimnastycznej odbył się apel pt. "Nie palę". Przygotowali go uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem p. J. Przyborowskiej Młodzi aktorzy zaprezentowali zgubne skutki palenia papierosów i starali się zachęcić wszystkich do prowadzenia zdrowego trybu życia.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie z klasy III a i b, pod kierunkiem pań: Z. Gutowskiej, M. Mużyło i A. Milewskiej, przygotowali uroczysty apel. Natomiast w niedzielę delegacja przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego złożyła wiązankę pod pomnikiem J. Piłsudskiego.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

22 października w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku miała miejsce wizyta Ks. Biskupa Jerzego Mazura. Jego Ekscelencję oraz Proboszcza Parafii p.w. Ducha Świętego Ks. Kanonika Andrzeja Gajewskiego powitali uczniowie, dyrekcja oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Dyrektor-Leszek Sobczak zaprezentował naszą szkołę. Następnie głos zabrał Ks. Biskup, który wyraził zadowolenie z możliwości pobytu w naszej placówce. Po przemówieniu Jego Ekscelencja udał się do pokoju nauczycielskiego na krótkie spotkanie z nauczycielami.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Do ślubowania przystąpiły cztery klasy pierwsze. W uroczystości, oprócz gości z Weener i Eurajoki, udział wzięli również: Prezydent Miasta Ełk-Artur Urbański, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Ełku- Stanisław Zalewski oraz Proboszcz Parafii p.w. Ducha Św.-Ks. Kanonik Andrzej Gajewski. Na początku dzieci powitały wróżki, które udzieliły pierwszakom cennych rad. Następnie uczniowie wzięli udział w kilku zadaniach: m.in. śpiewali, musieli wykazać się wiedzą na temat naszej ojczyzny, układali zdania z rozsypanki wyrazowej, rozwiązywali zadania z matematyki. Jak się okazało, pierwszoklasistom z SP7 najmniejszego problemu nie sprawił również ostatni test - wypicie soku z cytryny.

Po zaliczeniu wszystkich zadań nastąpiła najważniejsza i bardzo przez wszystkich wyczekiwana chwila – uroczyste ślubowanie. Następnie Prezydent Miasta Ełk, Naczelnik Wydziału Edukacji oraz dyrekcja szkoły pasowali je na godnych wychowanków i uczniów szkoły. Po krótkich przemówieniach pierwszoklasistom wręczono pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, długopisy z logo szkoły, pamiątkowe ołówki oraz szkolne emblematy. Urząd Miasta na tę wyjątkową okazję przygotował uczniom kosz ze słodyczami oraz podarował odtwarzacz DVD.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Po raz kolejny nasza szkoła gościła delegację z Niemiec i Finlandii. Więcej o wizycie możesz przeczytać tu.

prezentacja

 

Do góry

 

 

 

 

 

11.10.2007 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Europejskiego Programu "Uczenie się przez całe życie"- Comenius, eTwinning, Leonardo da Vinci. Po uroczystym otwarciu nastąpiło wręczenie wyróżnień szkołom realizującym najlepsze projekty współpracy międzynarodowej. Następnie przedstawiciele poszczególnych szkół z naszego regionu zaprezentowali swoje projekty. W trakcie Festiwalu można było zwiedzić wystawy przygotowane przez szkoły realizujące projekty (najciekawsze stoisko zostało nagrodzone). Festiwal zakończyły warsztaty dotyczące zasad przystępowania do programu Comenius, Leonardo da Vinci, eTwinning.

zdjęcia

 

Do góry