!!! Wydarzenia 2008/2009!!!

powrót do Archiwum

 

Zakończenie roku 2008/2009

  szczegóły

Bal szóstoklasistów

  szczegóły

Festyn Rodzinny

  szczegóły

Dziecięca Rada Miasta

  szczegóły

„Święto Nauki”

  szczegóły

Dzień Dobrych Uczynków

  szczegóły

Laureat wojewódzkiej olimpiady

  szczegóły

Pomagamy dzieciom

  szczegóły

Żywa lekcja historii

  szczegóły

Zabawa choinkowa

  szczegóły

Wizyta w hiszpańskiej szkole

  szczegóły

Jasełka

  szczegóły

Akcje charytatywne

  szczegóły

Zmiana nazwy szkoły

  szczegóły

Narodowe Święto Niepodległości

  szczegóły

Dzień Integracji

  szczegóły

Turniej o Puchar Prezydenta Ełku

  szczegóły

Początek roku szkolnego 2008/2009

  galeria zdjęć

powrót do Archiwum

 

 

 

 

19 czerwca był ostatnim dniem zajęć w roku szkolnym 2008/2009. Tego dnia, podczas uroczystej akademii uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody i wyróżnienia, a rodzice listy gratulacyjne. Najlepszym naszym Absolwentem została Zrajkowska Aleksandra z klasy VIa.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

16 czerwca odbył się bal dla uczniów klas szóstych, którzy wkrótce zakończą naukę w szkole podstawowej. Organizatorem imprezy byli rodzice. Gośćmi balu, oprócz uczniów, była dyrekcja i wychowawcy klas I-VI. Bal rozpoczęto polonezem, a następnie uczniowie bawili się przy rytmach dyskotekowych.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

9 czerwca na boisku szkolnym odbył się Festyn Rodzinny. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy oraz miłych spotkań uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Występy młodych talentów, konkurencje sportowe, loterie fantowe, stoiska z ciastami, tatuażem i kiełbaskami z grilla cieszyły się wielkim powodzeniem. Tradycyjnie odbyły się konkurencje w których rywalizowali ze sobą rodzice i nauczyciele. W przeciąganiu liny zwyciężyli rodzice, natomiast mecz piłki nożnej zakończył się remisem 1:1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz tym, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

1.06.2009r. w Urzędzie Miasta w Ełku odbyła się I Sesja Dziecięcej Rady Miasta. W posiedzeniu udział wzięli uczniowie ełckich szkół podstawowych oraz prezydent-Tomasz Andrukiewicz i jego zastępcy: Włodzimierz Szelążek i Artur Urbański. Naszą szkołę reprezentowały 4 osoby: Martyna Gużewska, Paulina Tyszka i Tomek Hołdyk z kl.Va oraz Julita Kratyńska z kl. IV a, która to pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego Dziecięcej Rady Miasta. Przedstawiciele szkół podstawowych wypowiadali się na temat bezpieczeństwa w naszym mieście, problemów środowiska przyrodniczego, możliwości uprawiania sportu i rekreacji, a także możliwości rozwoju najmłodszych mieszkańców miasta. Uczniowie naszej szkoły apelowali o budowę boisk i placów zabaw, poruszali problem segregacji śmieci w Ełku oraz bezpiecznej drogi do szkoły. Prezydent i jego zastępcy starali się odpowiedzieć na wszystkie pytania zawarte w przemówieniach dzieci. Po zakończeniu sesji przedstawiciele władz z okazji Dnia Dziecka wręczyli uczestnikom upominki i zaprosili do wykonania pamiątkowego zdjęcia.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Konkursy w ramach „Święta Nauki”, pod patronatem prezydenta miasta, to już tradycja w naszej szkole. 22.05.2009 wzięły w nich udział wszystkie ełckie szkoły podstawowe. Konkurs recytatorski i czytelniczy zarezerwowany był wyłącznie dla sześciolatków. Natomiast nad zadaniami i ortografią łamali swoje głowy uczniowie klas I-IV. Oto wyniki.

Dziękujemy sponsorom za finansowe i rzeczowe wsparcie.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję charytatywną, aby wspomóc potrzebujące dzieci. Piękne, wykonane własnoręcznie, karty świąteczne i pisanki rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Panie: B. Sadowska, L. Gorlo i M. Kozłowska zebrane pieniądze przeznaczyły na obiady dzieciom z naszej szkoły.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W tym roku laureatem na szczeblu wojewódzkim z historii została Karolina Górska z klasy VIc. Opiekunem uczennicy jest p. M. Kilikowska.

Gratulacje!

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W Dniu Dobrych Uczynków, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dyskotekę, na którą biletem wstępu był dowolny artykuł szkolny. W ten sposób dzieci wsparły oddział przyszpitalny. Dyrektor generalny Fundacji Coraggio, za zainicjonowanie akcji, wręczyła nam  Drzewa Dobrych Uczynków, które zostały posadzone wokół naszej szkoły.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 15 stycznia Bractwo Rycerskie Zamku Gniewskiego przedstawiło w naszej szkole żywą lekcję historii pt. „Zakony rycerskie i samarytańskie w średniowieczu i współcześnie”. Treści historyczne podane w sposób żartobliwy bardzo zainteresowały uczniów z klas IV-VI oraz nauczycieli.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Zabawa choinkowa w naszej szkole była jak zawsze udana. Dzieci, fantastycznie poprzebierane, bawiły się przy porywającej do tańca muzyce. Był również mikołaj, prezenty i słodki poczęstunek.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Znowu chcemy działać w Comeniusie. W dniach 12-16 stycznia 2009 delegacja Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, w składzie: dyrektor Leszek Sobczak, nauczycielka języka angielskiego Urszula Wysocka  koordynator projektu, gościła w szkole hiszpańskiej w Walencji. Celem wizyty było ustalenie przyszłych działań oraz opracowanie aplikacji do kolejnego projektu, który ełcka "Siódemka" chce realizować wraz ze szkołami z Anglii, Finlandii, Hiszpanii i Turcji. W zeszłym roku ełcka szkoła zakończyła projekt pt. "Kulturowe tradycje i zwyczaje" poznawanie przez uczniów z różnych grup wiekowych, który realizowała ze szkołami z Niemiec i Finlandii. Tym razem celem projektu jest wzrost aktywności fizycznej dzieci poprzez udział w grach i zabawach z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, stąd tytuł projektu "Gry i zabawy wczoraj, dziś i jutro a aktywność fizyczna dzieci". W czasie trzydniowych rozmów i dyskusji wyznaczono kierunki działań na dwa lata pracy oraz ustalono harmonogram wizyt. Opracowano również wspólną aplikację, która zostanie wysłana do Agencji Narodowej. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany to już za rok w maju będziemy gościć w Ełku delegacje z partnerskich szkół. Wyjazd udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Ełku pana Tomasza Andrukiewicza.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

19 grudnia wszyscy uczniowie i nauczycieli zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów z klasy 5a i 3d pod opieką p. A. Budzińskiej, J. Przyborowskiej. Przedstawienie pt. „Cicha noc” poświęcone było wydarzeniom związanym z narodzeniem Jezusa. Młodym aktorom towarzyszył chór szkolny po kierunkiem p. A. Milewskiej.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W tym roku po raz 16 odbyła się akcja charytatywna „Świąteczny kiermasz” zorganizowany przez panie: B. Sadowską, L. Gorlo, M. Kozłowską i G. Chrzanowską. Organizatorki przy współpracy rodziców przygotowały wiele atrakcyjnych ozdób. Można było kupić kartki świąteczne, ozdoby z gipsu, aniołki robione na szydełku. Kilka dni później p. M. Skibicka, D. Mioduszewska i G. Chrzanowska zorganizowały „Wielką Loterię Świątecznej Pomocy”. Obie akcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Zebrane pieniądze przeznaczono na zakup słodyczy dla wychowanków z Domu Św. Faustyny oraz na obiady potrzebującym uczniom z naszej szkoły. Natomiast 5 grudnia klasa 3d wraz z p. B. Sadowską wspierała potrzebujące dzieci, uczestnicząc w Mikołajkowym Autobusie Radia 5 i zbierając prezenty od właścicieli firm.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W sobotę, 15 listopada uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet  Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi. Była to chwila bardzo podniosła i niezwykła, ponieważ cała impreza połączona została z uroczystym nadaniem naszej szkole nowej nazwy. Uroczystość uświetniło swoją obecnością wielu gości: Poseł na Sejm RP Andrzej Orzechowski, Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz, Starosta Powiatu Ełckiego Krzysztof Piłat, Ks. Kanonik Andrzej Gajewski i wiele innych osób z zaprzyjaźnionych szkól, przedszkoli i instytucji. Na wstępie zabrał głos dyrektor szkoły i przedstawił krótką historię integracji w naszej szkole. Następnie Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Pieńkowski odczytał akt nadania nowej nazwy. Potem nastąpiły liczne przemówienia i złożenie przez uczniów przyrzeczenia. Na koniec szkoła i dzieci zostały obdarowane licznymi prezentami. Były upominki od prezydenta, starosty i innych gości. Ponadto pierwszaki otrzymały od dyrekcji szkoły legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy, a od MSU symboliczne ołówki. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i zabawą dla pierwszoklasistów.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

11 listopada w całej Polsce obchodzono 90 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uczniowie z klas trzecich, po opieką p. D. Mioduszewskiej i B. Sadowskiej, przygotowali uroczystą akademię, aby upamiętnić tamte chwile. Zebrani na sali uczniowie wysłuchali wierszy o tematyce niepodległościowej, a nastroju dodały patriotyczne pieśni wykonane przez szkolny chór pod kierunkiem p. A. Milewskiej.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W słoneczny jesienny poranek 8.10.2008 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku odbył się II Szkolny Dzień  Integracji pod hasłem „Najlepiej razem”. Uczniowie klas integracyjnych z wychowawcami wyjechali do Bazy Szkoleniowo – Wypoczynkowej Związku  Harcerstwa Polskiego w Szeligach. Głównym punktem imprezy były wspólne zabawy i konkurencje sportowe przygotowane przez panią Ewę Chmielewską i Hannę Smoleńską. Wszyscy wspaniale się bawili i mile spędzili czas na świeżym  powietrzu. Dopisywał humor i apetyt podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku. Po raz kolejny  przekonaliśmy się, że wspólne spędzanie czasu rozwija więzi między uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych a dziećmi pełnosprawnymi.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

26 września z okazji otwarcia wyremontowanej sali gimnastycznej rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Najpierw rozgrywki odbyły się na poziomie klas czwartych. Pierwsze miejsce zajęła SP3, drugie SP4, natomiast trzecie miejsce zdobyła SP7, a czwarte SP5. Po południu, do walki o puchar, stanęło aż sześć drużyn dorosłych. Po zaciętej walce trofeum zdobyli pracownicy Aresztu Śledczego w Giżycku, drugie miejsce Straż Pożarna w Ełku, trzecie Rodzice SP7. Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: Policja, SP7 i Urząd Miasta. Po wręczeniu pucharów przez prezydenta wszyscy udali się na gorący posiłek.

zdjęcia

 

Do góry