!!! Wydarzenia 2009/2010!!!

powrót do Archiwum

 

Już wakacje   szczegóły
Nasz nauczyciel w Oxfordzie   szczegóły
Święto Nauki   szczegóły
Dzień Matki   szczegóły
Festyn Rodzinny   szczegóły
Wizyta gości z projektu Comenius   szczegóły
Teatrzyk zwierzątkowy   szczegóły

Konstytucja 3 Maja

  szczegóły

Apel wiosenno-świąteczny

  szczegóły

Wizyta w Turcji

  szczegóły

Rekolekcje wielkopostne

  szczegóły

Wiosenny Turniej Klas

  szczegóły

Rok Chopinowski

  szczegóły

Zimowe zabawy

  szczegóły

„Moje boisko Orlik 2012”

 

szczegóły

Jasełka

  szczegóły

Wigilia w I B

  szczegóły

„Czerwony Kapturek” dla najmłodszych

  szczegóły

Zajęcia otwarte

  szczegóły

Lekcja muzyczna

  szczegóły

Płynę po zdrowie

  szczegóły

Loteria Świątecznej Pomocy

  szczegóły

Kiermasz bożonarodzeniowy

  szczegóły

Delegacja „SIÓDEMKI” w Finlandii

  szczegóły

Święto Niepodległości

  szczegóły

Ślubowanie klas pierwszych

  szczegóły

Indiaca – gra z Brazylii

  szczegóły

Święto Edukacji Narodowej

  szczegóły

Nowy projekt Socrates Comenius

  szczegóły

Początek roku szkolnego 2009/2010

  galeria zdjęć

powrót do Archiwum

 

 

 

 

Dnia 25.06.2010r. uczniowie po raz ostatni usłyszeli dzwonek w starym roku szkolnym. Dyrekcja i wychowawcy wyróżnili wielu uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Szczególne wyróżnienia otrzymali prymusi na każdym poziomie. W klasach czwartych wybitną uczennicą została Klaudia Baran z kl. 4b, natomiast w klasach piątych nagrodę otrzymała Patrycja Sobolewska z 5a. Najlepszym absolwentem została Martyna Gużewska z kl.6a.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Doskonalenie języka angielskiego w Oxfordzie jest dostępne dla nauczycieli w programie Comenius. Pani Sabina Musiał, nauczyciel bibliotekarz naszej szkoły wyjechała na kurs języka angielskiego do wielkiej Brytanii

sprawozdanie

 

Do góry

 

 

 

 

 

27.05.2010  w naszej szkole odbyły się międzyszkolne konkursy w ramach  „Święta Nauki” pod patronatem prezydenta miasta. Wzięły w nich udział wszystkie ełckie szkoły podstawowe.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Zajęcia otwarte dla mam uczniów klasy 1a integracyjnej z okazji Dnia Matki przygotowały wychowawczynie B. Sadowska i D. Mioduszewska. Uczniowie wręczyli swoim mamom upominki i złożyli życzenia. Potem były zabawy,  pląsy i piosenki. Wspólne przyjęcie ze słodkim poczęstunkiem zakończyło ten miły dzień.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

To już X festyn rodzinny w naszej szkole. Ta rocznica zbiegła się z wizytą gości z Hiszpanii, Finlandii, Niemiec i Anglii . Uczniowie  wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali kiermasze, na których można było kupić, ciasta, napoje, artykuły papiernicze, gofry, czy grillowane kiełbaski. Kolorowe tatuaże i malowanie  włosów cieszyło się wielkim powodzeniem. Dzieci również bardzo chętnie korzystały ze stanowisk sportowych, gdzie mogły zagrać w stare gry naszych dziadków i rodziców. Była również rywalizacja sportowa między rodzicami a nauczycielami „W dwa ognie” i w  przeciąganiu liny. Uwieńczeniem imprezy był tradycyjnie mecz piłki nożnej. W tym roku we wszystkich konkurencjach triumfowali rodzice.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W ramach projektu Comenius przez kilka dni przyjmowaliśmy delegacje ze szkół partnerskich z Hiszpanii, Turcji, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Goście spotkali się z władzami miasta, zwiedzali szkołę, prowadzili zajęcia z naszymi uczniami, bawili się na festynie rodzinnym i podziwiali okolice Ełku. Wspólnie spędzony czas posłużył również bliższemu poznaniu systemów szkolnych i planowaniu dalszej pracy nad projektem. W przyszłym roku nauczyciele i uczniowie wyjadą do Anglii i Hiszpanii.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W związku z realizacją Szkolnego Programu Profilaktyki, w którym znaczącym obszarem oddziaływań jest edukacja zdrowotna, uczniowie z klasy 1a pod kierunkiem pani Bożeny Sadowskiej  i Doroty Mioduszewskiej przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Narkotyki na leśnej polanie”. Uczniowie pięknie przebrani za zwierzęta pomagały króliczkowi zdobyć przyjaciół i i nauczyły go umiejętności asertywnych zachowań.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

4 maja uczniowie z klas 5a i 5b przygotowali uroczystą akademię z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  pod kierunkiem pana  Romana Michalaka i pani Anny Milewskiej. Delegacja szkoły uczestniczyła również w uroczystościach miejskich i złożyła kwiaty pod pomnikiem "Poległym za wolną i niepodległą Polskę" w Parku Solidarności.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W radosny i ciepły nastrój wprowadził wszystkich apel o tematyce świąteczno-wiosennej, który przygotowały klasy trzecie pod kierunkiem pani  G. Strzyżewskiej, L. Gorlo i M. Pawłowskiej.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Nauczyciele z naszej szkoły w ramach projektu Comenius odwiedzili partnerską szkołę w Istambule.

Wszyscy podziwiali występy chóru szkolnego, koncerty orkiestry wojskowej, zwiedzali szkołę, odwiedzali uczniów na lekcjach i brali udział w tradycyjnych zajęciach artystycznych. W czasie tego pobytu został rozstrzygnięty międzynarodowy konkurs plastyczny na logo projektu.

I miejsce – Turcja

II miejsce – Polska, Turcja, Hiszpania

III miejsce - Wielka Brytania, Finlandia

Odbyły się również ćwiczenia z e-journal. Nauczyciele umieszczali na stronie internetowej

projektu gry i zabawy naszych dziadków i rodziców. Ponadto grupa Comeniusa miała możliwość zwiedzania wielu ciekawych miejsc, które są elementami dziedzictwa kulturowego tego kraju.

Następna spotkanie odbędzie się w Polsce. Już w maju spodziewamy się przyjazdu do Ełku około 22 gości.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W okresie Wielkiego Postu, przez panie katechetki, zostały przygotowane rekolekcje wielkopostne. Głównym celem było kształtowanie właściwych zachowań. W ciągu trzech dni uczniowie obejrzeli trzy inscenizacje "Powrót syna marnotrawnego", "Mój Chrystus połamany" i "Szukam przyjaciela".

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

19.03.2010r. nauczyciele i uczniowie  zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie rozegrany został Wiosenny Turniej Klas. Każda klasa zaprezentowała oryginalne przebrania oraz wykonała ułożoną przez siebie piosenkę. Następnie odbyły się konkurencje sportowe. W tym roku uczniowie SP7 mieli okazję bawić się i grać  w zabawy i gry dawne-swoich rodziców i dziadków. SP7 zbierała instrukcje takich gier w ramach programu Socrates Comenius. Uczniowie grali w kozła, szczura, toczyli fajerki. Zaprezentowali także zabawy – m.in. "Mam chusteczkę haftowaną", "Rolnik na dolinie", "Stary niedźwiedź mocno śpi", "Chodzi lisek koło drogi". Turniej dostarczył wielu wrażeń. Nauczyciele i uczniowie miło spędzili czas. Na koniec dyrekcja wręczyła gospodarzom klas słodkie upominki.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

W tym roku mija dwusetna rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny, jak również konkurs wiedzy o życiu i twórczości wielkiego Polaka. Pani A. Milewska z uczniami z koła wokalnego przygotowała apel, a na lekcjach j. polskiego, matematyki, przyrody i muzyki pojawiły się elementy z życia i twórczości kompozytora.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

W tym roku zima i śnieg dopisały. Nie ma czasu na nudę. W naszej szkole są różne atrakcyjne formy spędzania wolnych chwil. Jazda na łyżwach, zjeżdżanie z górki na sankach, a nawet gra w piłkę na sztucznej nawierzchni to zimowe szaleństwo. Jednak, jazda saniami zaprzężonymi w konie przez ośnieżony las, to dla wielu dzieci nie lada atrakcja. Zwłaszcza, gdy w lesie na wszystkich kuligowiczów czeka wielkie ognisko, przy którym można upiec sobie kiełbaskę.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Przy naszej szkole, w pięknym miejscu nad jeziorem, powstał kompleks boisk. Uczniowie do dyspozycji mają boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią i boisko do piłki siatkowej i koszykówki. Znajduje się tu również budynek z szatniami. Na otwarcie nowego obiektu przybyli prezydenci miasta i marszałek województwa warmińsko—mazurskiego Jacek Protas, który podarował uczniom komplet piłek. Uczniowie w tym dniu rozegrali pierwszy mecz.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

22 grudnia klasa 1a – integracyjna pod kierunkiem pań: D. Mioduszewskiej, B. Sadowskiej, A. Budzińskiej przygotowała jasełka bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny. Piękne kolędy wykonał chór szkolny pod kierunkiem p. A. Milewskiej.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

17 grudnia w klasie Ib pod kierunkiem p. M. Skibickiej odbyło się wigilijne spotkanie rodziców. Występ dzieci, opłatek i wspólne kolędowanie wprowadziły świąteczny nastrój. W miłej, rodzinnej atmosferze przy pysznym cieście i herbatce upłynął ten grudniowy wieczór.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Dzięki grantowi edukacyjnemu „Nasze Pasje”, odbyło się przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". W spektaklu wystąpiły uczennice klas szóstych. Przedstawienie zgromadziło dużą publiczność, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wśród gości zaproszonych znaleźli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, grupa sześciolatków z Przedszkola „Ekoludki” oraz rodzice dzieci występujących. Nad całością czuwała p. E. Tankiewicz.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W grupie przedszkolnej często odbywają się zajęcia otwarte dla rodziców. 17 grudnia p. K. Gromotowicz przygotowała zajęcia, których tematem były Święta Bożego Narodzenia. Rodzice wspólnie z dziećmi piekli ciastka i przygotowywali ozdoby świąteczne.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Uczniowie klas IV-VI  bardzo chętnie uczestniczą w lekcjach muzycznych organizowanych przez Agencję Artystyczną MAT s.c. z Olsztyna. Edukacyjny cykl programów muzycznych jest rozwinięciem tematów zawartych w programach nauczania muzyki. W ramach koncertów przedstawiana jest muzyka z różnych okresów.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W ramach projektu „Płynę po zdrowie, płyń ze mną” przez 6 miesięcy uczniowie klas drugich i piątych korzystali z basenu na pływalni miejskiej. Pod okiem instruktorów uczniowie pobierali lekcje pływania lub doskonalili swoje umiejętności pływackie.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W dniach 8-9 grudnia odbyła się Wielka Loteria Świątecznej Pomocy zorganizowana przez panie: M. Skibicką i D. Mioduszewską. Ze sprzedanych losów uzyskano kwotę 250zł, za którą zakupiono słodycze dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku. Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski klas IV-VI, który zebrał wśród uczniów słodycze. Słodkie paczki zostały przekazane wychowankom ośrodka i sprawiły im ogromną radość. Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy przynosili zabawki i słodycze - serdecznie dziękujemy.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

3 grudnia odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Uczniowie sprzedawali ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Zebrane pieniądze przeznaczono na dożywianie uczniów z naszej szkoły. Organizatorami kiermaszu były panie: B. Sadowska, L. Gorlo, M. Pawłowska

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

W dniach 16-20 listopada delegacja Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, w składzie: dyrektor Leszek Sobczak, Urszula Wysocka- koordynator projektu, nauczyciele: Edyta Tankiewicz i Tomasz Marchel, gościli w szkole w Finlandii.

W trakcie wizyty odbyło się spotkanie koordynatorów, na którym podsumowano dotychczasowe działania i planowano przyszłe wizyty. Polska delegacja uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z Finlandii. Uczniowie przygotowali pytania do gości. Pracowano nad stroną internetową, na której w przyszłości będą umieszczane gry i zabawy państw biorących udział w Comeniusie.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem, przez Polskę po 123 latach zaborów, niepodległości. Uczniowie z klas integracyjnych 2a i 3a pod kierunkiem pań: Z. Gutowskiej, M. Mużyło, M. Mroziewskiej i T. Ochman przygotowały z tej okazji część artystyczną, którą obejrzeli uczniowie z całej szkoły. Na koniec wszyscy wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu uczennic: Klaudii Mużyło, Martyny Gużewskiej i Pauliny Tyszka przy akompaniamencie Karola Kiryłło. Następnie wydelegowani uczniowie złożyli wiązankę pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

22 października to święto pierwszaków. W tym dniu odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystość przybył prezydent Włodzimierz Szelążek, proboszcz naszej parafii Andrzej Gajewski, Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Zalewski i przedstawiciel biura poselskiego Andrzeja Orzechowskiego Michał Andruszkiewicz.

Moment ślubowania poprzedziły wspólne występy pierwszoklasistów oraz zagadki sprawdzające ich wiedzę i umiejętności. Następnie zaproszeni goście wraz z dyrekcją szkoły,  kolorowymi ołówkami, pasowali pierwszaków na uczniów. Miłym akcentem były życzenia i upominki od prezydenta, dyrekcji szkoły i starszych kolegów z klas trzecich.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

21.10.2009r. powitaliśmy w naszej szkole uczniów - mistrzów świata w grze Indiaca - ze Szkoły Podstawowej w Klonie. Drużyna zaprezentowała nam zasady gry. Wszyscy chcieli spróbować i zagrać z mistrzami. Spośród uczniów klas IV-VI utworzono drużynę. Gra okazała się fascynująca. Chętnych było wielu. Gra Indiaca pochodzi z Brazylii, gdzie znana jest pod nazwą PETEKA. Do Niemiec trafiła w 1936 roku dzięki nauczycielowi sportu (Karlhans Krohn). Tam rozwinęła się do prawdziwej turniejowej dyscypliny sportowej. Zespołową grę Indiaca wprowadziła w Polsce Marzena Błaszczak–Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonie.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. 13 października, uczniowie, całe grono pedagogiczne i zaproszeni goście uczestniczyli w akademii przygotowanej przez uczniów z klas szóstych pod kierunkiem pań: Edyty Tankiewicz, Marty Kwiecińskiej–Tuz i Anny Milewskiej. Uczniowie w ten sposób wyrazili nauczycielom swoją wdzięczność.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

W roku szkolnym 2009/2010 w ramach programu Socrates Comenius rozpoczynamy realizację nowego projektu pt. "Gry i zabawy wczoraj, dziś i jutro a aktywność fizyczna dzieci." Tym razem naszymi partnerami są szkoły z: Walencji (Hiszpania-koordynator projektu), Eurajoki (Finlandia), Istambułu (Turcja), Londynu (Wielkiej Brytania). Celem projektu jest zachęcenie wszystkich uczniów do prowadzenia aktywnego trybu życia. Będziemy wykorzystywać gry dawne, współczesne, jak również wymyślać nowe. Do każdej gry zostanie przygotowana instrukcja w języku polskim i angielskim. Następnie wszystkie gry prześlemy naszym partnerom. Dzięki współpracy z innymi szkołami europejskimi  będziemy mogli pogłębić naszą wiedzę o różnych kulturach i doskonalić język angielski.

W październiku we wszystkich klasach pojawią się gazetki i plakaty poświęcone krajom partnerskim. Ogłoszony zostanie również konkurs na logo projektu.

W listopadzie delegacja z naszej szkoły pojedzie do Finlandii, a w marcu do Turcji. Natomiast w maju przyjadą do nas przedstawiciele szkół z Finlandii, Hiszpanii, Turcji i Anglii.

 

 

Do góry