!!! Wydarzenia 2011/2012!!!

powrót do Archiwum

 

Zakończenie roku szkolnego

  szczegóły
Szkolenie komputerowe w Istambule   szczegóły
Pożegnanie klas szóstych   szczegóły
XII Festyn Rodzinny   szczegóły
Kibicuję Fair Play   szczegóły
Mistrzostwa szkoły w halowej piłce nożnej dziewcząt - klasy IV-VI   szczegóły
Apel ekologiczny   szczegóły
Dzień Matki   szczegóły

Konkurs języka angielskiego

  szczegóły
Święto Nauki   szczegóły
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Podwodny Świat”   szczegóły
Wizyta w straży pożarnej   szczegóły
Projekt eTwinning "My favourite pets"   szczegóły
Apel wielkanocny   szczegóły
Kiermasz wielkanocny   szczegóły
Laureaci wojewódzkich olimpiad   szczegóły
Rekolekcje wielkopostne   szczegóły
Wiosenny Turniej Klas   szczegóły
Dzień Kobiet   szczegóły
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny   szczegóły
Dyskoteka Małego Samorządu   szczegóły
Zajęcia na Pływalni Miejskiej w Ełku   szczegóły
Dzień Babci i Dzień Dziadka   szczegóły
Dzień w Masce Karnawałowej   szczegóły
Bajkowe jasełka   szczegóły
Świąteczne pierniczki   szczegóły
„Gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki”   szczegóły
Pierwsza pomoc przedmedyczna   szczegóły
Kiermasz bożonarodzeniowy   szczegóły
Wielka Loteria Świątecznej Pomocy   szczegóły
Mikołajki   szczegóły
Andrzejki   szczegóły
Światowy Dzień Pluszowego Misia   szczegóły
eTwinning   szczegóły

Spotkanie z policjantem

  szczegóły

Spotkanie z pisarzem w MBP

  szczegóły

Narodowe Święto Niepodległości

  szczegóły

Jesienna zabawa z konkursami

  szczegóły

Ślubowanie klas pierwszych

  szczegóły

Święto Edukacji Narodowej

  szczegóły

Tydzień Chleba na zakwasie

  szczegóły

Dzień Integracji na Farmie Mazurskiej

  szczegóły

Przerwy na świeżym powietrzu

  szczegóły

Początek roku szkolnego 2011/2012

  szczegóły

powrót do Archiwum

 

 

 

 

29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach 0-V. Dyrekcja wyróżniła wielu uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Szczególne wyróżnienia otrzymali prymusi na każdym poziomie. W klasach czwartych wybitną uczennicą została Wiktoria Filipowicz z klasy IVb, natomiast w klasach piątych nagrodę otrzymała Natalia Milewska z klasy Va. Laureatem z j. angielskiego została Wiktoria Guz z klasy Vb – opiekun p. M. Wyłuda.

Życzymy wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniach 3-10 lipca 2012r. p. Sabina Musiał uczestniczyła w zagranicznym kursie komputerowym w Istambule adresowanym do nauczycieli krajów europejskich. Grant otrzymała z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z programu Comenius – Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej.

Kurs w Istambule „EU – MAGIC Effective Use of Modern Technology And Games In Classrooms” adresowany był do wszystkich nauczycieli i miał na celu rozwijanie umiejętności TIK służących uatrakcyjnieniu pracy na lekcjach i innych formach pracy z uczniem. Uczestnikami było ponad sześćdziesięciu  nauczycieli z czternastu krajów europejskich m.in. Irlandii, Belgii, Finlandii, Słowenii, Grecji, Czech, Litwy, Łotwy, Cypru, Hiszpanii i Rumunii. Oprócz zajęć przy komputerach, odbywały się autoprezentacje 14 krajów, z których pochodzili uczestnicy. W swojej prezentacji p. S. Musiał wykorzystała materiały przygotowane przez uczniów koła bibliotecznego. Oprócz promocji Polski, regionu, miasta i szkoły, uczestnicy zostali zapoznani ze zrealizowanymi projektami eTwinning. Zdobytą wiedzę i umiejętności i kontakty zostaną wykorzystane w pracy z uczniami w bibliotece szkolnej, głównie podczas realizacji projektów eTwinning.

zdjęcie

Do góry

 

 

 

 

 

28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach szóstych Po nagrodzeniu uczniów, wyróżnionych za osiągnięcia w nauce i zachowaniu, odbyło się uroczyste ślubowanie absolwentów i przekazanie opieki nad pocztem flagowym szkoły młodszym uczniom. Nie mogło również zabraknąć części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem p. L. Sobczak i p. P. Borzeńskiego. Statuetkę Najlepszego Absolwenta otrzymała Klaudia Baran z klasy VIB.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W piątek 15 czerwca odbył się już XII Festyn Rodzinny. Na scenie można było zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne. Przez cały czas trwania festynu odbywały się kiermasze, na których oferowano bardzo różnorodne towary. Można było kupić ciasta, lody, napoje, korale, okulary, owoce oraz bardzo ciekawe rękodzieła. Uczniowie chętnie malowali sobie włosy kolorowymi farbami  i robili tatuaże. Tradycyjnym punktem było przeciąganie liny przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Został rozegrany również mecz piłki nożnej. Tym razem zwycięstwo odnieśli nauczyciele 4:1.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

5 czerwca odbył się Festyn Sportowy zorganizowany w ramach Dnia Szkoły Bez Przemocy pod hasłem „Kibicuję Fair Play”. Tego dnia w szkole wśród uczniów i nauczycieli przeważały ubiory w barwach narodowych: czapki, kapelusze, koszulki i szaliki kibica. Odbyły się rozgrywki finałowe w trzech kategoriach: dwa ognie klas III, piłka nożna dziewcząt i piłka nożna chłopców. Cała społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie w atmosferze fair play.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniach 15-16.05.2012 roku w naszej szkole zorganizowane zostały „Mistrzostwa szkoły w halową piłkę nożną dziewcząt z klas IV-VI”. Finałowy mecz można było obejrzeć w dniu 5.06.2012 roku na orliku w ramach programu „Fair Play”. W zawodach wzięło udział sześć reprezentacji, każda z nich dostała pamiątkowy dyplom, a najlepsza trójka otrzymała medale oraz puchary. Organizatorką turnieju była pani Marta Gałaszewska, a sędziował pan Radosław Staniszewski.

Klasyfikacja końcowa:

I     miejsce   – klasa 6 A

II    miejsce   – klasa 5 C

III   miejsce   – klasa 4 B

IV   miejsce   – klasa 6 D

V    miejsce   – klasa 4 C

VI   miejsce   – klasa 4 A

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Uczniowie klas 4a, b i c oraz szkolnego koła artystycznego przygotowali inscenizację pt. „Żyjmy w zgodzie z przyrodą”. Przedstawienie dotyczyło prawidłowych postaw ekologicznych: właściwego zachowania w lesie oraz segregacji śmieci. Inscenizacja została urozmaicona piosenkami wykonanymi przy akompaniamencie gitary elektroakustycznej. Nad całością czuwały panie K. Uściłowicz i M. Skindzier. Oprawą muzyczną zajął się pan P. Borzeński.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Dnia 28 maja 2012 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Pod opieką wychowawczyń Marii Rosińskiej i Urszuli Lisok dzieci zaprezentowały program artystyczny, recytowały wiersze  i śpiewały piosenki oraz grały melodie na dzwonkach chromatycznych. Ukoronowaniem tego uroczystego dnia był słodki poczęstunek i wręczenie laurek Kochanym Mamom.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 28.02.2012 w naszej szkole odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2012. Jak co roku jest on organizowany przez Wydział Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz MODN w Ełku. Troje z naszych uczniów zostało finalistami tego konkursu i w dniu 25.05.2012 odebrało dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk doradcy metodycznego, pani Izabeli Łochowskiej.

  Oto nagrodzeni uczniowie:

  Jakub Kuczyński – wynik bardzo dobry, nagroda pierwszego stopnia

  Wiktoria Guz – wynik dobry, nagroda drugiego stopnia

  Michał Liszewski – wynik dobry, nagroda drugiego stopnia

zdjęcie

Do góry

 

 

 

 

 

25 maja 2012r. po raz kolejny w ramach Święta Nauki odbyły się konkursy dla uczniów ełckich podstawówek. Od kilku lat patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. Już po raz dwudziesty zmagali się z ortografią uczniowie klas IV-VI, a ich młodsi koledzy z klas I-III pisali dyktando po raz dziesiąty.

W ramach Święta Nauki odbyły się również:

     - IX edycja konkursu matematycznego „Mały Cybermatematyk” kl. I-III

     - XII edycja konkursu matematycznego klas starszych.

     - VI edycja konkursu recytatorskiego w oddziałach przedszkolnych. „Przyroda w poezji - poezja w przyrodzie”

 

Zwycięzcami zostali:

Międzyszkolny Konkurs Mistrz Ortografii:

     I miejsce - Michalina Staniszewska SP 5

     II miejsce - Aleksandra Żukowska  SP 4

     III miejsce – Igor Przekop  SP 4

 

Konkurs Mały Mistrz Ortografii:

     I miejsce – Jagoda Brylowska  SP 5

     II miejsce -  Błażej Makar SP7 z OI i Alicja Jabłońska  SP5

     III miejsce – Aleksandra Jonik  SP 4

 

XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas Piątych:

     I miejsce – Daniel Wroczyński SP7 z OI

     II miejsce – Łukasz Kondracki  SP 9

     III miejsce – Filip Smyk  SP 5

 

MAŁY CYBERMATEMATYK 2012 – kl.I-III:

     I miejsce – Krzysztof Falaciński SP 5

     II miejsce – Bartosz Hermanowski SP 7 z OI

     III miejsce – Łukasz Milewski SP 2

 

Konkurs recytatorski „Przyroda w poezji. Poezja w przyrodzie”:

     I miejsce – Nikolina Trylong  SP 5

     II miejsce – Dominika Gibas SP 3

     III miejsce – Gaja Jastrzębska  SP 3

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

23 maja 2012r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Podwodny Świat” zorganizowany przez świetlicę w Zespole Szkół w Grężówce (woj. lubelskie). Na konkurs wpłynęło 246 prac z całej Polski (klasy 0-6). Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica kl. II B Milena Makuch, która wykonała pracę techniką witrażu pod opieką pani Marii Rosińskiej i pani Urszuli Lisok.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 11.05.2012 r. dzieci z klas zerowych spotkały się  ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem strażackim oraz z trudną i niebezpieczną  pracą strażaków. Wiele emocji wzbudzał strój bojowy strażaków. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały opowieści strażaków o trudnych akcjach nieraz ratujących życie. Każdy chętnie przymierzał kask strażacki. Wiele radości sprawiło dzieciom posługiwanie się prądnica (sikawką). Każdy mógł sprawdzić swoje siły podczas lania wody. Wielu chłopców zadeklarowało, że zostanie strażakiem w przyszłości.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Uczennice  z klasy VI D, po kierunkiem p. Urszuli Wysockiej, realizują międzynarodowy projekt w ramach programu eTwinning Nosi on tytuł „My favourite pets” czyli "Moje ulubione zwierzątka". W projekcie uczestniczą trzy szkoły: ze Słowacji, z Turcji i z Polski. Współpraca z partnerami odbywa się wyłącznie za pomocą Internetu. Na portalu eTwinning umieszczane są prezentacje, zdjęcia, zagadki o zwierzątkach. Jest również blog, kącik uczniowski oraz terminarz projektu. Więcej informacji w zakładce „projekty”.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W przeddzień wiosennej przerwy świątecznej klasa 1b i 2b, pod kierunkiem G. Strzyżewskiej i A. Milewskiej, przygotowała apel wielkanocny.  Uczniowie przybliżyli wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Wielkim zainteresowaniem cieszył się przedświąteczny kiermasz, zorganizowany przez Bożennę Sadowską, Lilianę Gorlo i Monikę Pawłowską. Można było tu kupić: baranki, palmy, wielkanocne stroiki, ozdobne jajka, koszyczki, ciasteczka i ciasta. Kiermasz był okazją, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Laureatami wojewódzkich olimpiad zostali:

Klaudia Baran z matematyki i przyrody - opiekun p. B. Podlaska i p. M. Młodzianowska

Maciej Gąsiorowski z przyrody – opiekun p. M. Młodzianowska

Patrycja Cichecka z przyrody – opiekun p. M. Mlodzianowska

Wiktoria Guz z j. angielskiego – opiekun p. M. Wyłuda

Gratulujemy!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

26, 27, 28 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli inscenizację „Mój krzyż” przygotowaną  przez uczniów klasy Va pod kierunkiem katechetów oraz pani J. Przyborowskiej. W ten sposób  artyści przekazali, że w życiu każdy, mały i duży, musi nieść swój krzyż.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

21 marca odbyła się XI edycja Wiosennego Turnieju Klas pod hasłem „Nasze Euro 2012”. Organizatorkami imprezy były: M. Jabłońska, B. Podlaska i G. Abrycka. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję obejrzenia prezentacji poszczególnych klas, układów tanecznych i obserwowania rozgrywek sportowych na poszczególnych poziomach.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie pod kierunkiem pani A. Strzały i J. Przyborowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny. Każda z uczestniczek tego niecodziennego spotkania otrzymała od Panów jabłko.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 16 II 2012r. świetlica zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. "Ełk – moje miasto" dla uczniów kl. I-III – szkół podstawowych uczęszczających do świetlicy. Na konkurs wpłynęło 12 prac z pięciu szkół podstawowych. Podsumowanie konkursu odbyło się 29 II 2012r. w świetlicy szkolnej.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Mały Samorząd Uczniowski pod opieka pań Marty Linke-Woźnialis i Moniki Pawłowskiej zorganizował dyskotekę z okazji ostatniego dnia karnawału. Przybyli na tę zabawę uczniowie klas I–III. Było rewelacyjnie. Już nie możemy doczekać się kolejnej zabawy tanecznej.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Od października do końca lutego uczniowie klasy II a i II d uczęszczali na zajęcia prowadzone na Pływalni Miejskiej w Ełku. Pod okiem instruktora oraz ratowników uczniowie pobierali lekcje pływania i doskonalili swoje umiejętności pływackie. W drugim semestrze w tego typu zajęciach biorą uczniowie kl. II b i II c.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Jak co roku w styczniu obchodzimy piękne święto. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wspaniała okazja aby obdarować ich niepowtarzalnym prezentem. Dzieci w tym dniu  recytują wiersze, śpiewają piosenki, częstują ciasteczkami. Chcą pokazać jak wiele znaczą w ich życiu  dziadkowie.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

17 stycznia odbył się Dzień w Masce Karnawałowej. Tego dnia dzieci z klas 1-3 wszystkie przerwy spędzały w kolorowych maskach karnawałowych wykonanych własnoręcznie.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

22 grudnia uczniowie z klasy 3a wcielili się w rolę aktorów i przedstawiły piękną historię. Tutaj, znane i kochane postacie z bajek, przyszły pokłonić się Nowonarodzonemu Jezuskowi. Nad całością czuwały panie: B. Sadowska, D. Mioduszewska i pan P. Borzeński.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

19 grudnia dzieci z grupy zerowej, pod kierunkiem p. K. Gromotowicz, już od rana piekły pierniczki. To niespodzianka dla rodziców, którzy zostali zaproszeni na wspólne kolędowanie. Największą radość sprawiło dzieciom ozdabianie ciasteczek. Mamy nadzieję, że rodzicom będą smakowały.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W naszej szkole, tradycyjnie w grudniu, od wielu lat odbywa się konkurs „Gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki”. Jest on przygotowywany przez panie: A. Milewską, L. Gorlo i G. Strzyżewską. W trakcie konkursu dzieci prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Już najmłodsi uczą się występować publicznie na scenie. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie za rok. Każdy może zabłysnąć talentem.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Wszyscy uczniowie klas szóstych poddani byli szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy, nabywając w ten sposób wiedzę i umiejętności, które w razie wypadku pozwolą uratować życie drugiego człowieka. Szkolenie zostało przeprowadzone przez uczniów Policealnego Studium Medycznego pod czujnym okiem specjalisty p. Jacka Apanasewicza. Dzieci miały okazję sprawdzić zdobytą wiedzę na fantomach. Krótki test kończący szkolenie potwierdził umiejętności zdobyte w czasie szkolenia.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Jak co roku, w naszej szkole, odbyła się bożonarodzeniowa akcja zorganizowana przez panie: B. Sadowską, L. Gorlo, M. Pawłowską, M. Jabłońską i M. Kosmalę. Przygotowania trwały przez cały rok. Na stoisku można było kupić ozdoby świąteczne wykonane ręcznie oraz słodkości. Nie zabrakło choinek, aniołków, gwiazdek i dzwoneczków robionych na szydełku. Sprzedawano też słodkości – pierniczki, ciasteczka i grzybki. Całość z akcji została przekazana na dożywianie potrzebujących uczniów w naszej szkole. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem. Następna już za rok!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Tradycją w naszej szkole jest Wielka Loteria Świątecznej Pomocy. Uczniowie klas 0-III chętnie włączyli się do akcji przynosząc zabawki, maskotki, gry i książeczki. Za pozyskane pieniądze zostały zakupione słodycze dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku. Organizatorki: M. Skibicka i D. Mioduszewska serdecznie dziękują wszystkim za udział.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami. Uczniowie w roli św. Mikołaja i Śnieżynek odwiedzali wszystkich uczniów klas 0-III, obdarowując ich słodkościami.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Wieczór andrzejkowy to dobra zabawa i magiczny czas wróżb. W tym dniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Klasy IV-VI bawiły się przy utworach porywających do tańca. Natomiast dla uczniów klas młodszych niewątpliwą atrakcją były ciekawe zabawy, konkursy i wróżby.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej to okazji do zerówki przyszedł Miś-Balu. W tym dniu dzieci na swoich krzesełkach znalazły własne misie, co je bardzo mile zaskoczyło. Miś Balu opowiadał im ciekawe historie z życia niedźwiedzi. Dzieci bawiły się w ulubione zabawy, tańczyły w rytm piosenki" Pokochaj pluszowego misia." Następnie wraz z Gościem szukały miodku, jednocześnie chwaliły się swoja szkołą. Po intensywnych poszukiwaniach znalazły miód i razem z misiem Balu samodzielnie przygotowały sobie śniadanie  - wiadomo królowała bułeczka z miodem i słodkie ciasteczko w kształcie misia. ,,Ale dzisiaj było w szkole fajnie"- opowiadały dzieci swoim  rodzicom.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Jesteśmy grupą uczniów z klasy VI a, która na zajęciach Koła Bibliotecznego  pod opieką p. Sabiny Musiał realizuje projekt eTwinning  „The winter in our region”. Językiem projektu jest język angielski. Wiek uczniów 11-13 lat. Szkoły partnerskie pochodzą z krajów: Słowacja, Rumunia, Estonia, Hiszpania i Turcja. Projekt będzie trwał tyle, ile trwa kalendarzowa zima. Podczas realizacji projektu będziemy z naszymi  partnerami wymieniać informacje o sobie, swoim regionie, pisać listy, życzenia świąteczne, obserwować pogodę zimą. Poznamy uczniów z różnych krajów, porównamy, jak wygląda u nich zima. A wszystko to po angielsku i przez internet.

zdjęcie

Do góry

 

 

 

 

 

2 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Ełku panem Grzegorzem Królczykiem. Głównym celem spotkania było poznanie przez dzieci zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Poruszony został również temat agresji, przemocy oraz bezpieczeństwo ucznia w domu, w szkole, poza szkołą. Spotkanie było przeprowadzone profesjonalnie. Dzieci na długo zapamiętają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

15 listopada 2011r  MBP w Ełku zorganizowała spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy IV b. Na spotkaniu panowała pogodna, wesoła atmosfera. Autor opowiadał dzieciom o swoich fascynacjach twórczych, skąd czerpie pomysły na tematy kolejnych książek a także o swoich przezabawnych przygodach życiowych. Dzieci były zachwycone! Na zakończenie autor chętnie składał dedykacje i autografy na zakupionych przez uczestników spotkania  książkach. Uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie z autorem.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków. Z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez naród polski po 123 latach niewoli, uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem pani E. Chmielewskiej i H. Smoleńskiej, przygotowali uroczystą akademię. Całość wspierał chór szkolny pod opieką pana P. Borzeńskiego.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Dnia 8 listopada 2011 r. odbyła się "Jesienna zabawa z konkursami" dla uczniów klas 0-III połączona ze zbiórką przyborów szkolnych. Licznie przybyli uczniowie uczestniczyli w zabawie tanecznej przeplatanej konkursami, między innymi były: rzuty kasztanami do celu, toczenie slalomem  ziemniaka, taniec w parach  z balonami, rozpoznawanie owoców po smaku. Zebrane podczas zabawy szkolnej przybory wraz z wcześniej zgromadzonymi w wyniku październikowej akcji zostaną przekazane dzieciom z Fundacji "OTUlony w nadzieję." Organizatorki Małgorzata Mużyło, Zofia Gutowska, Teresa Ochman i Marzena Mroziewska serdecznie dziękują rodzicom i dzieciom za okazane serce.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

26 październik to bardzo uroczysty dzień w naszej szkole – ślubowanie klas pierwszych. W galowych strojach i kolorowych biretach nasi bohaterowie prezentowali się wspaniale. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Zalewski, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku Maria Włodkowska i Przewodniczący Rady Rodziców i Szkoły Zbigniew Rogowski. Uczniowie najpierw musieli przejść test i zaprezentować swoje umiejętności w wierszach i piosenkach o Ojczyźnie i tematyce szkolnej. Pierwszoklasiści zaliczyli go celująco. Po uroczystym ślubowaniu dokonano aktu pasowania na ucznia. Następnie Mały Samorząd Uczniowski serdecznie powitał swoich młodszych kolegów w gronie uczniów naszej szkoły oraz złożył im najlepsze życzenia i wręczył zaczarowane ołówki. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy życzyli uczniom powodzenia i wspaniałych sukcesów. Miłym akcentem były prezenty od gości i dyrekcji szkoły oraz słodki poczęstunek w miłej i serdecznej atmosferze.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

14 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pragnąc okazać wdzięczność nauczycielom przygotowali program artystyczny. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami i życzeniami. Nad całością czuwały pani Joanna Przyborowska i Anna Strzała.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniach 10-16 października po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi został zorganizowany "Tydzień Chleba na zakwasie". Uczniowie postanowili przyłączyć się do 3 edycji Ogólnopolskiej Kampanii organizowanej przez Fundację Dobre Życie, której celem jest promowanie zdrowego stylu życia, czyli m.in. zwrócenie uwagi na mądre odżywianie się. Biorąc pod uwagę fakt, iż chleb jest podstawą większości polskich posiłków, chcieli aby w przyszłości na stołach w naszych domach „królował” zdrowy chleb, czyli chleb żytni.

Dzięki zajęciom praktyczno–edukacyjnym uczniowie poznali na lekcjach historii i religii piękną tradycję, związaną z symboliką i historią chleba pieczonego na zakwasie. Układali wiersze i czytali legendy na lekcjach języka polskiego. Na przyrodzie poznali wartości odżywcze chleba pieczonego na zakwasie. Na lekcji muzyki uczniowie nauczyli się piosenek o chlebie.

Każda klasa pod kierunkiem wychowawcy upiekła chleb, niektóre nawet kilka. Były to chleby z mąki pszennej, żytnio-pszennej i żytniej (upieczono 27 bochenków chleba). W czwartek odbyła się wielka degustacja chleba. Jedli nie tylko uczniowie ale też wszyscy pracownicy szkoły.

Mamy nadzieję, że uczniowie namówią rodziców i  sami spróbują upiec zdrowy, żytni chleb.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

22 września 2011r. klasy integracyjne 1a, 2a, 3a spędziły  dzień na wycieczce  w Gospodarstwie Ekologicznym w Szarejkach. Organizacją wycieczki zajęły się panie: M. Mużyło, Z. Gutowska, M. Mroziewska, T. Ochman, B. Sadowska, D. Mioduszewska. Uczniowie zapoznali się z procesem wypiekania chleba. Sami przesiewali mąkę, wyrabiali ciasto i lepili chlebki według własnego pomysłu. Największą atrakcją było dojenie kóz. Po ciężkiej pracy odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami połączone z grami i zabawami. Hitem okazał się kompot z malin i jabłek. Wszyscy uczniowie z wycieczki wrócili pełni wrażeń.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne, umożliwiamy  dzieciom spędzanie przerw na świeżym powietrzu pod opieką nauczycieli. Dzieci mogą grać w piłkę, spacerować lub bawić się w swoje ulubione gry.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Wrzesień to początek roku szkolnego, a jednocześnie koniec wakacji. Z wolnymi dniami żegnają się nie tylko dzieci, ale również rodzice i nauczyciele. 1 wrzesień to czas radosnych spotkań, gwaru, powitań i nowych planów. Życzymy wszystkim spełnienia swoich zamierzeń w roku szkolnym 2011/2012.

zdjęcia

Do góry