!!! Wydarzenia 2012/2013!!!

powrót do Archiwum

 

Zakończenie roku szk. 2012/2013

  szczegóły

Nagroda Prezydenta Ełku

  szczegóły

Festyn Rodzinny

  szczegóły

Kolejna videokonferencja

  szczegóły

Zbiórka płyt CD i DVD

  szczegóły

Ekologiczna inscenizacja

  szczegóły

Cała szkoła testuje Matlandię

  szczegóły

Święto Nauki 2013

  szczegóły

Konkurs FOX 2013

  szczegóły

Wojewódzkie konkursy 2013

  szczegóły

Nagroda Ełckiego Bociana

  szczegóły

Spotkanie sieci szkół "Cyfrowa Szkoła"

  szczegóły

Turniej SKO

  szczegóły

Zajęcia ceramiczne

  szczegóły

Wiosenny Turniej Klas

  szczegóły

Przywitanie wiosny

  szczegóły

Konkurs plastyczny „Ełk moje miasto”

  szczegóły

Prezentacja Cyfrowej szkoły

  szczegóły

Kolejne warsztaty w Castoramie

  szczegóły

Internetowy teatr TVP

  szczegóły

Walentynki w cukierni

  szczegóły

Znowu chcemy działać w COMENIUSIE

  szczegóły

IX Forum Integracyjne

  szczegóły

I ty możesz zostać Św. Mikołajem

  szczegóły

Wycieczka do Muzeum Historycznego

  szczegóły

Jasełka w klasie Id

  szczegóły

Akcja charytatywna "Bożonarodzeniowy Kram"

  szczegóły

Andrzejki

  szczegóły

Andrzejki w świetlicy

  szczegóły

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

  szczegóły

Warsztaty w Castoramie

  szczegóły

Zajęcia ceramiczne

  szczegóły

Światowy Dzień Misia

  szczegóły

Spotkanie z policjantem

  szczegóły

Narodowe Święto Niepodległości

  szczegóły

Apel na temat zdrowego żywienia

  szczegóły

Ślubowania klas pierwszych

  szczegóły

Spotkanie z Pasterzem  Diecezji

  szczegóły

Żywa lekcja historii

  szczegóły

Dzień Edukacji Narodowej

  szczegóły

Program „Cyfrowa szkoła”

  szczegóły

Początek roku szkolnego 2012/2013

  szczegóły

powrót do Archiwum

 

 

 

 

Uczniowie przywitali z uśmiechem koniec roku szkolnego. Niektórzy z nich otrzymali nagrody i wyróżnienia za ciężką pracę. Najlepszą uczennicą na poziomie klas IV została Julia Senator z IVa, a na poziomie klas V Wiktoria Filipowicz z Vb. Statuetkę Najlepszego Absolwenta otrzymała Natalia Milewska z VIa.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Nasza szkoła zajęła III miejsce w międzyszkolnej rywalizacji sportowej i otrzymała premię finansową w wysokości 3000zł, która została ufundowaną przez prezydenta miasta. Kwota ta zostanie wykorzystana na cele sportowe.

zdjęcie

Do góry

 

 

 

 

 

XII Festyn Rodzinny odbył się pod hasłem zdrowego odżywiania. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali na swoich stanowiskach zdrową żywność. Pojawiły się soki z warzyw i owoców oraz dietetyczne ciasteczka. Strażacy przybliżyli uczniom w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Można było spróbować swoich sił w przeciąganiu liny i gry w piłkę nożną.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

19 czerwca 2013r przeprowadziliśmy kolejną videokonferencję w języku angielskim za pomocą Skype’a ze Szkołą Podstawową w Prostkach. Tym razem uczniowie z klasy V B zaprezentowali swoje prezentacje wykonane w programie  PowerPoint. Tematem prezentacji był  ,,Sport w Anglii”. Uczniowie ze szkoły w Prostkach przedstawili nam kilka zabaw ruchowych w języku angielskim. Swój pokaz zakończyli mistrzowsko wykonanym tańcem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za pomocą Internetu, ale to będzie dopiero w następnym roku szkolnym. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy  słonecznych wakacji!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Samorząd Uczniowski zakończył ogólnopolską akcję zbiórki niepotrzebnych płyt CD i DVD organizowaną przez „Klub Obrońców Planety”. Dzięki uczniom i nauczycielom naszej szkoły udało się zebrać około 6000 tysięcy płyt i w ramach nagrody otrzymaliśmy kolekcję płyt „Było sobie życie”; „Byli sobie podróżnicy”; „Galileo” oraz książkę „Było sobie życie”, które dostępne są w bibliotece szkolnej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy - SU

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

26 kwietnia 2013 r. uczennice klasy 6a oraz członkowie szkolnego koła artystycznego pod opieką p. M. Skindzier, p. K. Uściłowicz i p. P. Borzeńskiego przygotowali inscenizację pod tytułem: „Jak Kargul i Pawlak dowiedzieli się o segregacji śmieci”. Ta pełna komizmu parafraza kultowego filmu w ciekawy sposób poruszała ważne zagadnienia dotyczące  postaw ekologicznych: segregacji śmieci oraz recyklingu. Grę młodych aktorek urozmaicały piosenki szkolnego chóru wykonane przy akompaniamencie gitary elektroakustycznej.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Od 29.04 do 10.05. nasza szkoła wzięła udział w fotokonkursie  „Cała szkoła testuje Matlandię” organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Z satysfakcją informujemy, że zostaliśmy wyłonieni spośród wielu i otrzymaliśmy główną nagrodę. Jest nią roczny dostęp do Matlandii dla wszystkich uczniów klas IV-VI. Zwycięskie zdjęcia pochodzą z klasy 5b, wykonane pod kierunkiem  nauczyciela matematyki, pana dyrektora Leszka Sobczaka.

Matlandia to program zawierający mnóstwo interaktywnych zadań matematycznych. Dzięki ciekawym animacjom, zabawnym filmom, nauka matematyki  staje się łatwa i przyjemna. Program daje uczniom  możliwości sprawdzania i porównywania wyników, nauczycielowi -  zadawanie interesujących prac domowych, a najlepszym – zdobywanie multimedialnych nagród i medali.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

26 maja w SP nr 7 z O.I. w Ełku spotkali się najlepsi uczniowie ełckich podstawówek, by zmierzyć się w konkursach organizowanych od wielu lat w ramach Święta Nauki. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku .Najdłuższą  tradycję ma konkurs ortograficzny kl. 4-6 „Mistrz Ortografii” –XXI edycję wygrała A. Zięba z SP4. Natomiast w XI Konkursie „Mały Mistrz Ortografii” najlepsi okazali się H. Piotrowski z SP7 i B. Marciniak z SP4.  W konkursie matematycznym  klas piątych zwyciężył  F. Borsukiewicz SP2 ,a w klasach I-III –B. Mroczkowski, również z SP2. Najlepszą recytatorką wśród przedszkolaków była Maja Budnik z SP5

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 26 lutego 2013 roku w naszej szkole odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2013. Jak co roku jest on organizowany przez Wydział Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz MODN w Ełku. Pięcioro z naszych uczniów zostało finalistami tego konkursu i w dniu 27 maja 2013 odebrało nagrody i dyplomy z rąk doradcy metodycznego pani Izabeli Łochowskiej. Oto nagrodzeni uczniowie:

- Wiktoria Guz, kl. VI b, wynik bardzo dobry, opiekun pani M. Wyłuda

- Wiktoria Piktel, kl. VI d, wynik dobry, opiekun pani U. Wysocka

- Paweł Strykowski, kl. VI a, wynik dobry, opiekun pani A. Tekień

- Michał Liszewski, kl. VI d, wynik dobry, opiekun pani U. Wysocka

- Julia Senator, kl. IV a, wynik dobry, opiekun pani U. Wysocka

Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Laureaci:

Paweł Strykowski kl. 6a – przyroda

     Opiekun – M. Młodzianowska

Daniel Wroczyński kl. 6d – matematyka

     Opiekun – B. Piskorska

Finaliści:

Paweł Rafałowski kl. 6a – przyroda

Bartłomiej Plak kl. 6a – przyroda

Natalia Milewska kl. 6a – przyroda

     Opiekun – M. Młodzianowska

Wiktoria Guz kl. 6b – język angielski

     Opiekun – M. Wyłuda

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Nasz szkoła otrzymała Nagrodę Ełckiego Bociana 2013! Starostwo Powiatowe w Ełku po raz 9 wręczyło nagrody Ełckiego Bociana osobom i instytucjom działającym na rzecz powiatu. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku otrzymała statuetkę w kategorii edukacja i wychowanie.  Uroczystość miała miejsce 26 kwietnia 2013. Nagrodę odebrał Dyrektor Szkoły - Leszek Sobczak.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

11 kwietnia 2013 roku odbyło się w naszej placówce pierwsze spotkanie sieci szkół współpracujących ze sobą w ramach programu Cyfrowa Szkoła. Sieć nr 10 obejmuje siedem szkół: SP 3 w Gołdapi, SP w Kruklankach, SP Świętajnie, SP w Wilkasach, SP w Kaletniku, SP 6 w Suwałkach i oczywiście nasza ‘siódemka’.

W spotkaniu, które miało formę warsztatów, wzięli udział koordynatorzy i przedstawiciele nauczycieli z wymienionych szkół. Nad jego przebiegiem czuwała pani Katarzyna Czaja-przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej,  moderator naszej sieci.

Spotkanie było bardzo efektywne, dzieliliśmy się wypracowanymi dobrymi praktykami, uczyliśmy siebie wzajemnie obsługi różnych narzędzi TIK.

Goście z zachwytem zwiedzali naszą szkołę, z ciekawością zaglądali do klas przez okienka w drzwiach.

Wszyscy bardzo chwalili atmosferę spotkania, cieszyli się  z korzyści wyniesionych z warsztatów. Następne spotkanie sieci szkół zaplanowane zostało na maj, w Szkole Podstawowej w Gołdapi.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

22 marca nasza szkoła wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Szkolnych Kas Oszczędności klas I-III zorganizowanym przez Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Stradunach. Trzyosobowe drużyny z 9 szkół musiały wykazać się znajomością pojęć związanych z SKO, jak również umiejętnością liczenia i logicznego myślenia. Nasza drużyna w składzie Piotr Arski III a, Hubert Piotrowski III a i Bartosz Rudziewicz III a zajęła zaszczytne I miejsce. Uczniów przygotowała p. M. Mroziewska i p. J. Filutowska.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

26.03.2013 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, już po raz drugi, wzięły udział w zajęciach ceramicznych zorganizowanych w Szkole Artystycznej w Ełku. Uczniowie chętnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywały z gliny ozdoby wielkanocne.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Dnia 21.03.2013 r. odbył się Wiosenny Turniej Klas pod hasłem „Cyfrowa wiosna”. Rywalizację przeprowadzono na poszczególnych poziomach. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: „Uciekaj myszko”, „CD Racing”, „ABC…”, „…Wiosna”. Dodatkowo wychowawczynie klas brały udział w konkurencji „Recycling”.

Klasyfikacja końcowa:

IV klasy:  I m. IV B, II m. IV A, III m. IV C

V klasy: I m. V A, II m. V C, III m. V B

VI klasy: I m. VI B, II m. VI C, III m. VI D, IV m. VI A

Turniej zorganizowali i poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Marta Gałaszewska, Radosław Staniszewski, Piotr Mroziewski, Andrzej Dadura, Mariusz Moroz

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej chcąc podtrzymać tradycję witania wiosny, wraz z nauczycielami – wychowawcami świetlicy wykonały Marzannę, która 21.03.2013r. została spalona, by symbolicznie pożegnać zimę, a przywitać wiosnę.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

06.03.2013r. odbyło się w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ełk – moje miasto” II edycja. Zwycięscy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył dyrektor szkoły p. Leszek Sobczak. Opiekunowie laureatów otrzymali podziękowania. Konkurs zorganizowali nauczyciele – wychowawcy świetlicy szkolnej: Maria Rosińska, Wioletta Kuczyński oraz Urszula Lisok.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

27 lutego odbyła się prezentacja realizacji programu Cyfrowa szkoła, który jest realizowany  w bieżącym roku szkolnym. Celem projektu jest zaopatrzenie szkół w nowoczesny sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny. Projekt, w którym szkoła bierze udział, ma doprowadzić do tego, żeby ten sprzęt był optymalnie wykorzystany jako narzędzie techniczne, wspierające nowoczesne i efektywne metody nauczania. W prezentacji uczestniczył Prezydent Miasta Ełku  Tomasz Andrukiewicz, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku Anna Cieśluk i dyrektorzy ełckich szkół podstawowych i gimnazjów. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w zajęciach z uczniami. Cyfrowa szkoła to bez wątpienia przyszłość oświaty. Należy jednak pamiętać, że nowoczesne narzędzia nie zastępują nauczyciela, tylko są wsparciem zarówno dla niego samego, jak i dla uczniów.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

8 lutego 2012 r. klasa V A pod opieką wychowawczyni p. M. Młodzianowskiej i nauczyciela wspomagającego p. M. Skindzier udała się do Castoramy na warsztaty dotyczące budowy układu elektrycznego. Na miejscu uczniowie zostali przywitani poczęstunkiem, a także dostali identyfikatory i ochronne fartuchy. Po zapoznaniu się z podstawowymi wiadomościami na temat prądu młodzież samodzielnie wykonała obwody elektryczne, które wzbogaciły wyposażenie dydaktyczne szkoły. Na zakończenie zajęć uczniowie dostali od organizatora dyplomy oraz drobne upominki. Wszyscy mile wspominają czas spędzony w Castoramie.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

20 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, korzystając z Internetu, na żywo obejrzeli musical „Ania z Zielonego Wzgórza” z Teatru Muzycznego w Poznaniu, opartego na słynnej powieści dla młodzieży L. M. Montgomery. Spektakl odbył się w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Uczniowie klas VI „Siódemki”, wraz 16 tysiącami uczniów z 230 szkół całej Polski mogli zapoznać się w atrakcyjny sposób z lekturą, którą wkrótce będą omawiać na lekcjach języka polskiego. Udział w spektaklu przez Internet doskonale wpisuje się w program „Cyfrowa Szkoła realizowany przez ełcką szkołę.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

14 lutego - Walentynki klasa "zerowa" pod opieką p. K. Gromotowicz świętowała w cukierni Ciuciu - Caffe. Dzieci poznały proces powstawania cukierków, lizaków.  Każde dziecko otrzymało lizaka w kształcie  serduszka. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Przyjemne z pożytecznym"

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniach 14–18 stycznia 2013 delegacja nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku uczestniczyła w wizycie przygotowawczej nowego projektu Comeniusa. Do Finlandii wyjechali: koordynator pani Urszula Wysocka i dyrektor szkoły Leszek Sobczak. Wyjazd był finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” i Miasto Ełk. Kiedy fińscy uczniowie, przed lekcjami,  bawili się jeszcze na dworze /o dziewiątej rano było jeszcze ciemno, co nie przeszkadzało w znakomitej zabawie/, przedstawiciele szkół z Polski, Hiszpanii, Turcji i Finlandii  przygotowywali aplikację nowego projektu. Tematyka  zaplanowanych działań związana jest z „Dramą”, metodą nauczania, która ma uatrakcyjnić proces dydaktyczny. Szkoły realizując projekt będą wymieniały się doświadczeniami, a finałowym elementem ma być wspólne przedstawienie w fińskiej szkole. Udział w projekcie będzie też doskonałą lekcją języka angielskiego. W trakcie realizacji zaplanowano wizyty krajów partnerskich w każdym z krajów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w Ełku szkoły spotkają się jesienią 2014 roku. Mamy nadzieję, że Agencja Narodowa zaakceptuje pomysły wnioskodawców. Byłby to już trzeci projekt tego typu organizowany przez SIÓDEMKĘ. 

Odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca, Komisja Europejska nie odpowiada za wykorzystanie informacji.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

IX Forum Kształcenia Uczniów ze SPE odbyło się w tym roku we Wszechnicy Mazurskiej w Olecku 6.12. 12 r. Organizatorem spotkania  pod Honorowym Patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty był W-MODN Olsztyn Filia w Olecku. Spotkanie otworzył p. Marek Szter Warmińsko–Mazurski Kurator Oświaty, swoją obecnością zaszczycili nas -  p. Anna Cieśluk, Dyrektor Delegatury KO w Ełku, p. Magdalena Korsak z Akademii Komeńskiego w Warszawie, p. Ireneusz Chojnacki- wydawnictwo Operon. Tematem wiodącym i ważnym było tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi potencjału uczniów ze SPE oraz wymiana myśli i doświadczeń na rzecz integracji edukacyjnej i społecznej. Obecność naszej szkoły na Forum to już tradycja i  owoc wieloletniej współpracy z WMODN i kierownikiem forum p. Małgorzatą Burbą - konsultantem wspomagającym rozwój uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dyrektor szkoły Leszek Sobczak zaprezentował dobre praktyki i ciekawe rozwiązania służące tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi potencjału uczniów w szkole, w której murach „świat staje się piękniejszy w wymiarach serca”, szczególnie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. prezentacja

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

„I ty możesz zostać Św. Mikołajem” pod tym hasłem po raz 16 uczniowie pod kierunkiem p. M. Skibickiej i D. Mioduszewskiej zorganizowano wielką loterię świątecznej pomocy. Za jedyną złotówkę można było wylosować przytulnego pluszaka, grę lub książkę. Dzięki funduszom z loterii wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku otrzymają na święta słodycze.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

17 grudnia klasa Ia pod opieką p. D. Mioduszewskiej i B. Sadowskiej wybrała się do Muzeum Historycznego w Ełku na warsztaty przedświąteczne – Boże Narodzenie na Mazurach. Dzieci poznały dawne zwyczaje i tradycje związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonały papierową ozdobę choinkową.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

14 grudnia, gdy na dworze ściskał mróz, w klasie I d odbyło się wigilijne spotkanie rodziców. Dzieci, pod kierunkiem p. M. Skibickiej przedstawiły jasełka i wręczyły rodzicom własnoręcznie ozdobione prezenty. Wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń wprowadziło w świąteczny nastrój. Przy gorącej herbatce i pierniczkach rodzice mogli porozmawiać o swoich dzieciach i wzajemnie się poznać.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

6 grudnia 2012 roku odbyła się już 22 akcja charytatywna "Bożonarodzeniowy Kram". Organizatorkami są: B. Sadowska, L. Gorlo, M. Pawłowska, M. Jabłońska. W tym roku można było nabyć robione na szydełku, bądź  haftowane,  aniołki, choinki, mikołaje, bombki oraz kartki świąteczne. Dużym powodzeniem cieszyły się pyszne pierniki, orzeszki oraz babeczki. Zarobione pieniądze zostały przeznaczone na dożywianie potrzebujących uczniów naszej szkoły i szlachetną paczkę dla jednej z uczennic. Dziękujemy wszystkim, którzy po raz kolejny włączyli się w naszą akcję.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

30 listopada w imieniny Andrzeja obchodzi się andrzejki. Zwyczaj ten wywodzący się z tradycji ludowych staramy się podtrzymywać w naszej szkole. Dlatego czwartkowy dzień był pełen atrakcji. Korytarz w pawilonie A zamienił się w salę wróżb. Członkowie MSU wraz ze swoimi opiekunami  przygotowali dla wszystkich uczniów zabawy andrzejkowe. To z pewnością był niezwykły dzień.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

29 listopada 2012r. odbyła się w świetlicy szkolnej zabawa andrzejkowa. Poprzedniego dnia uczniowie udekorowali pięknie świetlicę, nie mogąc doczekać się dnia zabawy. Przed rozpoczęciem wróżb zespół instrumentalny „Dzwoneczki” wykonał obrzędową pieśń „Andrzeju, Andrzeju”. Dzieci zapoznały się z tradycją andrzejkową oraz wróżbami, takimi jak: „Ustawianie butów”, „Kim zostanę w przyszłości”, „Wróżba z butelką”, „Wróżba z kartami”, „Imię przyszłego męża /żony”. Chętnie brały udział w konkursach: „Taniec z balonami”, „Taniec na gazecie”, „Kto pierwszy”. Spotkanie zakończyło się licznymi zabawami tanecznymi i zaproszeniem na słodki poczęstunek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 25.11.2012r. świetlica zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę" dla uczniów kl. I - III – szkół podstawowych uczęszczających do świetlicy. Na konkurs wpłynęło 15 prac z pięciu szkół podstawowych. Podsumowanie konkursu odbyło się 04.12.2012r. w świetlicy szkolnej.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a opiekunowie podziękowania. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze przy herbatce.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

23.11.2012r uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w warsztatach z majsterkowania „Malowanie według szablonu”, które odbyły się w Castoramie w Ełku. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywali rysunki według szablonów, a pracownicy służyli pomocą i radą. Uczestnicy na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

27.11.2012 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach ceramicznych zorganizowanych w Szkole Artystycznej w Ełku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i zapałem pracowały z użyciem gliny wykonując ozdoby choinkowe. Pilnie słuchały wskazówek pani instruktor.

Dzieci były bardzo zadowolone z efektu swojej pracy.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

25 listopada przypada Światowy Dzień Misia. Do naszej szkoły zawitał pluszowy miś, najlepsza przytulanka najmłodszych dzieci. Z tego powodu, w grupie przedszkolnej prowadzonej przez p. Krystynę Gromotowicz, było wiele śmiechu i radości. Maluszki mogły przytulić się do dużego misia, zatańczyć  z nim i miło spędzić czas podczas wykonywania różnorodnych zadań.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

W dniu 13 listopada 2012 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Ełku panem Grzegorzem Królczykiem. Głównym celem spotkania było poznanie przez dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, podróżowania samochodem, oraz noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dzieci na drodze. Policjant swoje spotkanie urozmaicił filmem edukacyjnym pt. „Bezpieczna droga z radami SpangeBoba”. Dzieci z ciekawością przysłuchiwały się informacjom, zadawały też pytania. Chętnie dzieliły się własnymi przeżyciami i doświadczeniami. Na zakończenie uczniowie wręczyli policjantowi laurkę z podziękowaniem za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

11 listopada w całej Polsce odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w miejskich uroczystościach i złożyła wiązankę kwiatów pod Obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie z klasy 3b i 3d pod kierunkiem p. G. Strzyżewskiej i M. Pawłowskiej przygotowali część artystyczną związaną z 94 rocznicą odzyskania niepodległości przez naród polski.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Uczniowie z klasy 5a oraz z koła artystycznego pod kierunkiem p. M. Młodzianowskiej i p. M. Skindzier przygotowali inscenizację „Jak wilk i babcia Czerwonego Kapturka przeszli na dietę”. Inscenizacja została poprzedzona konkursem dla uczniów na temat prawidłowych nawyków żywieniowych. Przedstawienie dotyczyło zdrowego stylu życia : właściwego odżywiania oraz zasad higieny. Inscenizacja została urozmaicona piosenkami wykonanymi przy akompaniamencie gitary elektronicznej.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

25 października odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na uroczystość przybył prezydent Artur Urbański, dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Ełku Anna Cieśluk, proboszcz parafii ks. Kanonik Andrzej Gajewski oraz przedstawiciel Wydziału Edukacji Renta Przestrzelska. Moment przyrzeczenia poprzedziły wspólne zabawy pierwszoklasistów oraz zagadki sprawdzające ich wiedzę i umiejętności. Następnie zaproszeni goście wraz z dyrekcją szkoły, pasowali pierwszaków na uczniów. Miłym akcentem były życzenia i upominki od prezydenta, dyrekcji szkoły i starszych kolegów z klas trzecich.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Dnia 15.10.2012r. odbyło się spotkanie Społeczności naszej szkoły z Pasterzem  Diecezji – Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Romualdem Kamińskim. Towarzyszyli mu Proboszcz parafii Ducha Świętego Ksiądz Kanonik Andrzej Gajewski oraz księża wikariusze. Podczas spotkania został podsumowany szkolny konkurs „Mój różaniec”, zorganizowany przez panie katechetki. O wręczenie nagród został poproszony Ksiądz Biskup oraz pan Dyrektor. Zgromadzeni na sali obejrzeli pantomimę pt. „Sumienie” w wykonaniu uczniów klasy VIa, do której oprawę muzyczną przygotował pan Paweł Borzeński.

Krótkie wspomnienia popłynęły z ust Księdza Proboszcza, który na koniec poprosił Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego o Pasterskie Słowo oraz Błogosławieństwo.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu uczniowie z kl. 6d pod kierunkiem p. B. Korf przygotowali część artystyczną. Nad oprawą muzyczną czuwał p. P. Borzeński. Swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczyciele, którzy bardzo miło wspominali lata spędzone razem z uczniami.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

11 października odbyła się „żywa lekcja historii” przeprowadzona przez Bractwo Rycerskie Zamku Gniewskiego. W interesujący i humorystyczny sposób przybliżyli naszym uczniom epokę średniowiecza, w tym: tańce dworskie, kodeks rycerski, uzbrojenie rycerza i sposoby walki. Wybrani uczniowie zostali ubrani w stroje z epoki i prezentowali swe rycerskie umiejętności przed kolegami. Takie lekcje są w naszej szkole tradycją i zawsze podobają się uczniom. Rycerze z Gniewu otrzymali burzliwe oklaski i podziękowania.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

Nasza szkoła została zakwalifikowana do pilotażowego programu rządowego "Cyfrowa Szkoła". Łącznie o udział w projekcie starało się 100 placówek z województwa warmińsko-mazurskiego w tym 7 z Ełku. Spośród wniosków, które spełniały wymaganie formalne, wybrano 16, które zakwalifikowano do udziału w projekcie. Placówka otrzyma prawie 240 tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego. - Uczniowie w przyszłym roku szkolnym będą mieli do dyspozycji 60 nowych laptopów, tablice interaktywne, projektory. Dzięki udziałowi w programie szkoła uzyska możliwość unowocześnienia bazy technologicznej, a nauczyciele zdobędą nowe umiejętności pozwalające w sposób bardziej interesujący prowadzić zajęcia z uczniami.

Do góry

 

 

 

 

 

Dobiegł końca czas wypoczynku i wakacji. Już od jutra zaczynają się zajęcia i nowe obowiązki. Życzymy wielu sukcesów w nauce.

zdjęcia

Do góry