!!! Wydarzenia 2019/2020 !!!

 

powrót do Archiwum

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  szczegóły

Egzamin ósmoklasisty

  szczegóły

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

  szczegóły

Debiut pisarski naszych uczennic

  szczegóły

Ogólnopolski Dzień Szkoły Bez Przemocy

  szczegóły

Wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej

  szczegóły

Bieg Tropem Wilczym

  szczegóły

Kiermasz charytatywny dla Hani

  szczegóły

Zajęcia Mangi i Anime

  szczegóły

Ekonomia na co dzień - spotkanie w ferie

  szczegóły

Kiermasz walentynkowy

  szczegóły

Bal przebierańców w świetlicy

  szczegóły

Warsztaty kulinarne

  szczegóły

Warsztaty w Castoramie

  szczegóły

Orszak Trzech Króli

  szczegóły

Jasełka

  szczegóły

Pierniki w Ia

  szczegóły

Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy

  szczegóły

Grudniowa audycja „Szkoła na antenie”

  szczegóły

Wielka Loteria Świątecznej Pomocy

  szczegóły

Szlachetna Paczka

  szczegóły

Mikołaj w świetlicy

  szczegóły

Wyjście do Fregaty

  szczegóły

Wycieczka do Prodeko

  szczegóły

Nauczyciele pomagają

  szczegóły

Andrzejki w świetlicy

  szczegóły

Zbiórka przyborów szkolnych

  szczegóły

Moje Muzeum

  szczegóły

Śniadanie daje moc

  szczegóły

Mobilne Planetarium w SP7

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  szczegóły

„Szkoła pamięta” o poległych żołnierzach

  szczegóły

„Szkoła pamięta” - sprzątanie zaniedbanych grobów

  szczegóły

Laserowy paintball

  szczegóły

„Szkoła pamięta” - szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”

  szczegóły

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

  szczegóły

Spotkanie z policjantem

  szczegóły

Wycieczka do szkółki leśnej w Mrozach

  szczegóły

Spotkanie autorskie z Dorotą Sumińską

  szczegóły

Szkoła na antenie 16 X 2019

  szczegóły

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  szczegóły

Ślubowanie klas pierwszych

  szczegóły

Wizyta Prezesa Mazurskiego Towarzystwa Naukowego

  szczegóły

Europejski Dzień Języków

  szczegóły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  szczegóły

powrót do Archiwum

 

 

 

 

Kończymy już zajęcia w roku nieoczekiwanych wydarzeń. Z powodu trwającej pandemii planując zakończenie roku szkolnego trzeba było dostosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Uroczystości odbyły się w różnych godzinach i w dużych pomieszczeniach. Uczniowie z radością odebrali świadectwa i nagrody książkowe.
Prymusami na poszczególnych poziomach nauczania zostali: w klasach czwartych - Piotr Zawadzki z 4a, w klasach piątych - Alan Mikołajczyk z 5a, w klasach szóstych - Piotr Staniszewski z 6a, a w klasach siódmych Marta Mielnik z 7d. Absolwentem została Karolina Dobrydnio z klasy 8c. Dziękujemy uczniom i rodzicom za pracę i wielkie zaangażowanie w tak trudnym roku.
Gratulujemy wyników i życzymy wszystkim dużo słońca i spokojnego wypoczynku.

zdjęcia

 

 

 

 

Egzamin ósmoklasisty odbył się w nietypowym czasie i innych warunkach niż zwykle. Podczas egzaminów uczniów i nauczycieli obowiązywały szczegółowe wytyczne sanitarne. Wszyscy musieli zachować dystans i mieć zakryte usta i nos. Mimo wszystko egzamin przebiegł spokojnie i bez zakłóceń.

zdjęcia

 

 

 

 

W roku szkolnym 2019/2020 laureatem, aż w trzech konkursach została uczennica klasy 8c Karolina Dobrydnio.
Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego - opiekun: Katarzyna Łukaszewicz
Wojewódzki Konkurs Fizyczny - opiekun: Ewa Lutkiewicz
Wojewódzki Konkurs Biologiczny - opiekun: Katarzyna Uściłowicz
Gratulujemy!

zdjęcia

 

 

 

 

23 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, z którą nasza szkoła współpracuje, organizując konkurs literacki "Zakamarki Ełku", miało miejsce uroczyste wręczenie nagród. Celem konkursu było napisanie opowiadania kryminalnego z fabułą osadzoną w Ełku lub jego okolicach. Jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - Laura Rogińska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikówny "Inki", praca pod tytułem "Stare kamienice i ich tajemnice"
II miejsce - Natalia Okseniuk Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, praca pod tytułem "Zemsta przez przeszłość"
III miejsce - Karolina Kołakowska Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, praca pod tytułem "Tajemnica zniknięcia podłogi"
Niestety w tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy gościć żadnego pisarza powieści kryminalnych, ale mamy nadzieję, że w następnym roku będziemy mieli taką okazję.
Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

zdjęcia

 

 

 

 

5 czerwca 2020 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Szkoły Bez Przemocy. W ramach uświętnienia tego dnia przygotowaliśmy wspólnie "chmurę" odpowiedzi dotyczącą zasad, które pomagają nam tworzyć bezpieczną szkołę. Wykorzystaliśmy w tym celu program mentimeter.com Zdarzyły się w odpowiedziach pojedyncze literówki, czasami brak spacji lub zaplatał się błąd ortograficzny, ale widać, że Nasza Młodzież wie, co i kto pomaga tworzyć bezpieczną szkołę. Są to głównie: wzajemny szacunek, życzliwość, tolerancja, brak przemocy, higiena oraz nauczyciele, którzy pracują w tej szkole.
Oto rezultat tygodniowej pracy klas IV - VIII.

zdjęcia

 

 

 

 

Dnia 5 marca 2020 roku uczniowie klas siódmych i ósmych pojechali na spektakl muzyczny "Jesusu Christ Superstar", który wystawiła Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku.
Możliwość obejrzenia niesamowitej produkcji w oprawie znanych i cenionych aktorów takich jak między innymi Łukasz Zagrobelny przyniósł wszystkim uczestnikom pełen wachlarz emocji. Był to przykład tzw. rock opery z przełomu lat 1969 i 1970 autorstwa Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice'a, traktująca o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa widzianego oczami jego zwolenników i przeciwników. Sztuka pełna symboli, o zachwycającej choreografii i wspaniałej muzyce połączonej z silnymi, różnorodnymi barwami głosów.
Wyjazd zorganizowała i poprowadziła p. Ewa Lutkiewicz, a opiekunami grupy były p. Mariola Młodzianowska i p. Magdalena Skorska-Sierotko.

zdjęcia

 

 

 

 

1marca uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w 8 edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym, organizowanym przez władze miasta.

zdjęcia

 

 

 

 

Dnia 20 lutego na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz ciast w ramach akcji charytatywnej "Dar serca dla Hani". W akcję bardzo chętnie zaangażowali się nauczyciele, rodzice oraz sami uczniowie. Zebrane środki zostały przeznaczone dla Hani z Ełku na terapię genową w Stanach Zjednoczonych.

zdjęcia

 

 

 

 

22 lutego uczennice naszej szkoły kolejny raz brały udział w sobotnich zajęciach koła zainteresowań "Mangi i Anime". W świetlicy TPD uczniowie uczyli się przyrządzać Sushi pod okiem p. Ewy Lutkiewicz. Było nie tylko smacznie, ale i bardzo wesoło. Jedna z koleżanek pokazała jak projektuje się rysunki mangi na tablecie graficznym. Wykonaliśmy również gazetkę z pracami rysunkowymi. Umiemy już składać origami, wymieniamy doświadczenia dotyczące anime, niektórzy opanowują rozmówki japońskie! Co jeszcze przed nami to tajemnica, ale na pewno nie będzie nudno! Zainteresowani mogą jeszcze zgłosić się do p. Ewy Lutkiewicz.

zdjęcia

 

 

 

 

29 stycznia p. Magdalena Skorska-Sierotko i p. Marzena Gryszko zaprosiły swoich uczniów do udziału w zajęciach z "Ekonomii na co dzień". Chętni uczniowie z klas Ve i VIIc zagrali w grę edukacyjną pt.: "PLANUJĘ - ZYSKUJĘ". Podczas rywalizacji trzy zespoły zdobywały wiedzę w zakresie bankowości oraz oszczędzania. Gra stała się początkiem ich racjonalnych wyborów (nie tylko ekonomicznych), świadomego planowania oraz nauki współpracy z osobami w różnym wieku.

zdjęcia

 

 

 

 

13 lutego z okazji walentynek Mały Samorząd Uczniowski wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizował kiermasz walentynkowy, na którym można było zakupić różne smakołyki, kartki walentynkowe i inne drobiazgi. Zebrane pieniądze zostały przekazane na cele charytatywne - fundacji Impuls. Najpopularniejszą tradycją związaną z walentynkami jest wysyłanie kartek, dlatego też następnego dnia zorganizowano pocztę walentynkową. Mały Samorząd Uczniowski rozniósł walentynki oraz obdarował wszystkich cukierkami.

zdjęcia

 

 

 

 

10 lutego odbył się w świetlicy "Bal przebierańców". Uczniowie przebrali się w barwne, wymyślne stroje oraz kolorowe maski. Uczestniczyli w różnorodnych konkursach, bawili się przy znanych przebojach. W przerwie między zabawą dzieci usiadły do przygotowanego przez wychowawców poczęstunku.

zdjęcia

 

 

 

 

17 stycznia w restauracji Fregata, klasa IId z wychowawczynią Bożenną Sadowską brała udział w warsztatach kulinarnych - pieczemy pierniczki.
Podczas warsztatów uczniowie zabawili się w cukierników, nauczyli się piec i dekorować pierniki. Piernikowe sekrety zdradziła im pani Sandra - szefowa kuchni.
W ruch poszły wałki, foremki, lukry, bakalie i posypki. Każdy brał swoją foremkę i wykrawał z ciasta różne wzorki. Upiec to jedno, ale potem przystroić, to jest wyzwanie! Uczniom wyobraźni nie brakowało. To była naprawdę pyszna zabawa. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. A może ktoś z nas zostanie cukiernikiem?

zdjęcia

 

 

 

 

16 stycznia uczniowie klasy V f gościli w ełckiej Castoramie na warsztatach "Majsterkowo". Zajęcia poświęcone były pracy w drewnie. Zadaniem, które musieli wykonać, było utworzenie z gwoździ i nici serca lub gwiazdy umieszczonych na drewnianej podstawce. Wykonane prace były podarkiem na zbliżające się Święto Babci i Dziadka. Uczniowie w ten sposób rozwijali zdolności manualne i techniczne. Nie obyło się bez potłuczonych palców. Na koniec pracownicy Castoramy zorganizowali konkurs na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcą został Maciek Jakubowski, który otrzymał nagrodę. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali obdarowani upominkami.

zdjęcia

 

 

 

 

6 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką pań katechetek wyposażeni w niebieskie korony wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który wyruszył z placu Jana Pawła II do parafii Jana Apostoła i Ewangelisty. Szczególne podziękowanie rodzicom i dzieciom za wspólne kolędowanie.

zdjęcia

 

 

 

 

20 grudnia w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe pt."W Betlejem". Za pomocą gestów, muzyki i śpiewu uczniowie klasy II A i II C zaprezentowali wydarzenia związane z narodzeniem Pana Jezusa. Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem p. D. Mioduszewskaiej, A. Jureczki i K. Gromotowicz oraz we współpracy z zespołem muzycznym prowadzonym przez P.Borzeńskiego. Na koniec Pan Dyrektor złożył życzenia świąteczne i podzielił się opłatkiem z przedstawicielami wszystkich klas. Natomiast 11 stycznia uczniowie ponownie wystąpili, ale już w III Powiatowym Konkursie Jasełek w Prostkach i zdobyli I miejsce. W nagrodę otrzymali puchar, kosz ze słodyczami i gry planszowe.

zdjęcia

 

 

 

 

18 grudnia klasa I a miała wyjątkowy dzień. W świąteczny nastrój wprowadziło dzieci ozdabianie pierników. Dzięki wspaniałym rodzicom, którzy przygotowali pierniki uczniowie mogli wykazać się weną twórczą i w ten sposób stworzyć swoje piernikowe, małe dzieła sztuki. To był wyjątkowy czas pełen radości, uśmiechu i ciepła.

zdjęcia

 

 

 

 

Jak przekonać dorosłych do zmiany listy lektur obowiązkowych? Jak nazwać mieszkańca Wieliczki? Jak poprawić wypowiedź: „100 lat odzyskania niepodległości”? Z takimi i podobnymi zadaniami musieli zmagać się uczestnicy II Międzyszkolnego Konkursu Językowego „Mistrz Mowy Ojczystej”, który nasze polonistki zorganizowały 28 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej. Organizację konkursu wsparł Dyrektor Leszek Sobczak, a nagrody ufundował p. Andrzej Cybulko.

Niezależna Komisja honorowy tytuł mistrza mowy Ojczystej przyznała drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 Sportowa w Ełku, a z trzecim na podium stanęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku.

Gratulujemy najlepszym!

zdjęcia

 

 

 

 

To już druga audycja z cyklu „Szkoła na antenie” w Radiu BayerFm. Tym razem poprowadziły i przygotowały ją uczennice klasy VII a: Julia Wyłuda, Amelia Guz i Klaudia Kaczmarek pod kierunkiem pań: Izabeli Kalchert i Katarzyny Łukaszewicz. Dziewczęta opowiedziały o listopadowych i grudniowych wydarzeniach organizowanych w naszej szkole, a było ich sporo. Jeśli jesteście ciekawi, kliknijcie poniższy link, aby odsłuchać audycji.

SP7 w Radiu BayerFM

zdjęcia

 

 

 

 

Już po raz 23 odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Wielka Loteria Świątecznej Pomocy”. Jak co roku nasi uczniowie najpierw ochoczo przynosili różnego rodzaju zabawki, a potem chętnie kupowali szczęśliwe losy, z których dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom uczącym się w naszej szkole. Rodzicom oraz uczniom serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję!

zdjęcia

 

 

 

 

Już po raz trzeci włączyliśmy się do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka ”. Wspólnymi siłami udało nam się zorganizować wszystkie rzeczy, które były niezbędne dla wybranych rodzin. Cieszymy się, że tak wiele osób wsparło akcję. OKAZANE DOBRO ZAWSZE POWRACA. WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA POMOC I ZAANGAŻOWANIE.

zdjęcia

 

 

 

 

Jak co roku, 6 grudnia świetlicę szkolną odwiedził Święty Mikołaj. Obdarował dzieci prezentami oraz wysłuchał ich świątecznych życzeń. Uczniowie w podziękowaniu za wizytę zaśpiewali piosenkę „Idzie Mikołaj” i zaprosili miłego gościa na przyszły rok.

zdjęcia

 

 

 

 

2 grudnia klasa II a była na zajęciach kulinarnych w restauracji Fregata. Uczniowie przypomnieli tradycyjne potrawy wigilijne. Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania ciasta na pierogi. Następnie samodzielnie lepiły pierogi. Po pracy była degustacja. Pierogi były bardzo smaczne.

zdjęcia

 

 

 

 

28 listopada klasa II a była na wycieczce w Prodeko - Ełk. Firma ta zajmuje się m.in. przebudową, modernizacją lub budową komunalnych oraz przemysłowych oczyszczalni. Na początku wizyty w zakładzie dzieci obejrzały film „Przygody kropelki wody”. Następnie uczniowie po założeniu kasków ochronnych przeszli na halę produkcyjną. Tam mieli okazję obserwować pracę na poszczególnych stanowiskach oraz zapoznać się ze specyfiką pracy w tym zakładzie.

zdjęcia

 

 

 

 

Nauczyciele z naszej szkoły chętnie pomagają potrzebującym. We wrześniu trwała zbiórka przeczytanych podczas wakacji książek, obejrzanych filmów, płyt CD, wysłuchanych audiobooków. W akcję włączyli się również rodzice. Wszystkie zbiory zostały przekazane stowarzyszeniu „Eurydyki” ( które postanowiło stworzyć oddziałową biblioteczkę dla swoich pacjentek), działającemu przy oddziale Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Białymstoku.

zdjęcia

 

 

 

 

25 listopada w Świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Świetliczaki miały okazję dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości, jakie imię będzie miała ich wybranka, itp. Wróżby sprawiły dzieciom wiele radości, wiedziały o tym, że należy je traktować z przymrużeniem oka. Nie zabrakło także tańców i wspólnego śpiewania w rytmie znanych przebojów. Na zakończenie zabawy dzieci poczęstowały się słodyczami i owocami przygotowanymi przez wychowawców.

zdjęcia

 

 

 

 

Wzorem lat ubiegłych przez cały październik zbieraliśmy przybory szkolne dla potrzebujących dzieci z fundacji „Otulony w Nadzieję”. Nasi uczniowie i ich rodzice jak zawsze wykazali się ogromnym sercem przynosząc duże ilości przyborów, takich jak zeszyty, bloki, kredki i wiele innych. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!!!

zdjęcia

 

 

 

 

12 listopada w naszej bibliotece szkolnej odbyła się prezentacja prac konkursowych "Moje Muzeum" w wykonaniu:
    Faliszewski Bartosz kl.4a
    Julia Wyłuda kl.7a
    Maja Babińska kl. 6a
    Patrycja Berlińska kl. 5d
Efekty swoich prac zaprezentowali przed panią wicedyrektor szkoły Bożeną Piskorską, nauczycielami oraz uczniami. Gościem honorowym był pan Prezes Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku dr Alfons Bobowik.
Prezentujący starali się zainteresować niezapomnianymi zdarzeniami z przeszłości, z okresu przed rokiem 1958. Przygotowując materiały młodzi uczniowie zdali sobie sprawę, że istniał świat różny od teraźniejszego.
W przygotowywaniu prac wspierali:
- Koordynatorzy brali czynny udział w spotkaniach i konsultacjach prowadzonych przez organizatora konkursu. Na bieżąco monitorowali działania uczniów, o czym informowali organizatorów pocztą elektroniczną
- Przedstawiciele Centrum Edukacji Inicjatyw Kulturalnych i Stowarzyszenia TRATWA z Olsztyna Państwo Wioletta i Ryszard Michalscy. Rozmawiali oni na temat materiałów jakie uczniowie przygotowali do konkursu i podpowiadali jakie pytania zadawać osobom, które udzielała im wywiadu.
- Prezes Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku dr Alfons Bobowik, który zaprezentował wiele materiałów z własnego archiwum.

zdjęcia

 

 

 

 

Zasady zdrowego odżywiania nie są obce uczniom klasy I b, I c, II a, II b i II c . Dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza energii do działania. 7 listopada pod okiem wychowawczyń uczniowie przygotowali posiłek, który był nie tylko zdrowy, ale pięknie wyglądał oraz wyśmienicie smakował. Moc jest z nami i w nas!

zdjęcia

 

 

 

 

13 listopada w naszej szkole odbyły się pokazy Mobilnego Planetarium. Uczniowie klas VI, VII i VIII mieli okazję poznać gwiazdozbiory widoczne na nocnym niebie, poznali budowę Układu Słonecznego oraz różne zjawiska astronomiczne. Szczególnie ważne było to w klasach ósmych, gdzie uczniowie poznają na lekcjach fizyki przyrządy optyczne, a w klasach szóstych na lekcji geografii uczniowie uczą się o Układzie Słonecznym. Opiekunkami i organizatorkami pokazu były: p. Marzena Gryszko (klasy VI), p.Magdalena Skorska-Sierotko (klasy VII) i p.Ewa Lutkiewicz (klasy VIII).

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

5 listopada nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Data wiąże się z dniem urodzin największego twórcy bajek - Walta Disney'a. Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I - III do zaprezentowania ulubionego bohatera z bajki. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, wróżki, piratów, Czerwonego Kapturka, Pippi oraz Kopciuszka. Była to świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Okres przed dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli. To również czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Dlatego 25 października klasa V f wraz z wychowawcami udała się na cmentarz wojskowy odwiedzić groby poległych żołnierzy. Uczniowie posprzątali groby i zapalili znicze. Minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych. W ciszy i powadze oddali cześć wszystkim zmarłym z naszej miejscowości.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w sprzątanie zaniedbanych grobów. 24 października w godzinach przedpołudniowych udali się wraz z opiekunami na Cmentarz Komunalny w Ełku. Uprzątnęli zaniedbane groby, zwłaszcza w tej części cmentarza, gdzie spoczywają małe dzieci, bezdomni oraz żołnierze. Zapalili również symboliczny znicz pamięci na grobach zmarłych nauczycieli z naszej szkoły, na grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku św. Jana Pawła II.

Tym działaniem włączyli się w Ogólnopolską Akcję MEN „Szkoła Pamięta”. Akcja ta miała na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na szacunek dla zmarłych i cmentarza jako miejsca ich wiecznego spoczynku. Naszych uczniów wzruszał szczególnie widok zaniedbanych dziecięcych nagrobków i zarośnięte chwastami groby bezdomnych. Nie było żadnego narzekania czy marudzenia, lecz praca z pełnym poświęceniem i oddaniem.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

25 października klasa VIII B wraz z opiekunkami p. Ewą Lutkiewicz i p. Anną Nartowicz wzięła udział w zespołowej rywalizacji w centrum „C4 Laser Tag”. Klasa została podzielona na 4 zespoły. Każdy zespół musiał rozegrać walkę z innymi zespołami.

Laser Tag jest sportem podobnym do paintballa, jednakże nie ma tu farby ani kulek. Z tego względu często nazywany jest również „laserowym paintballem”. Bez obaw, ta gra nie ma także nic wspólnego z prawdziwym laserem. Rolę pocisków w Laser Tagu przejmują fale podczerwieni emitowane z karabinu. Następnie są one wychwytywane przez czujniki w opasce na głowie. Sprawia to, że gra nie powoduje bólu a udział w niej może wziąć każdy. Podczerwień nie jest groŸna dla zdrowia. Nie ma potrzeby zakładania odzieży ochronnej.

W przerwach rozgrywek każda grupa mogła skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak: rzutki, piłkarzyki, mini koszykówka, cymbergaj, bilard. Podczas pięciogodzinnych zmagań w Maxi Turnieju uczniowie posilali się pizzą, oraz dużą ilością wody.

Wszystkim zainteresowanym polecamy ten sposób spędzenia czasu. Była to świetna integracja zespołu klasowego!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

24 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek: Katarzyny Łukaszewicz, Marzeny Gryszko i Izabeli Kalchert uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, która została zorganizowana w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Jej głównym celem i założeniem było uwrażliwienie i wzmocnienie postaw obywatelskich i patriotycznych młodych Polaków dzięki kontaktowi młodzieży z miejscami dziedzictwa kulturowego. Program rozpoczął się od wizyty w nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejnym punktem programu była wizyta na Pawiaku, gdzie przetrzymywany był „Rudy”- bohater książki „Kamienie szaniec”. Następnie odwiedziliśmy miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu. Ogromne wrażenie zrobiło Mauzoleum Walki i Męczeństwa mieszczące się przy al. Szucha w byłym budynku Gestapo, w którym w okrutny sposób przesłuchiwany był Jan Bytnar - „Rudy”. Na koniec uczniowie udali się na Powązki zapalić znicze na grobach Alka, Rudego i Zośki oraz autora „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Są to odbywające się od października do kwietnia projekcje kinowe dla uczniów, zgodne z podstawą programową . Każdy pokaz poprzedza prelekcja wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

22 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w projekcji „Superbrat”. Tematyka filmu dotyczyła zagadnienia niepełnosprawności (autyzmu). Niezwykła opowieść o relacjach między braćmi oraz o szukaniu drogi do akceptacji i wyrażenia siebie w relacjach z innymi poruszyła nasze serca.

Czy uczniowie odkryli myśli przewodnie filmu? Dyskusja po obejrzeniu filmu utwierdziła nas w przekonaniu, że główny bohater filmu stał się dla młodych widzów przyczynkiem do refleksji o drugim człowieku i otaczającym świecie, a także o akceptowaniu odmienności. Tak więc cel został osiągnięty.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

W ramach doradztwa zawodowego klasa V f zaprosiła na godzinę wychowawczą pana policjanta Jacka Smaługę - tatę jednego z uczniów. Tematem spotkania była codzienna praca policjantów, która okazała się nie taka łatwa i przyjemna. Uczniowie czynnie uczestniczyli w rozmowie, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki oraz pałkę policyjną. Nie zabrakło też sprawdzianu wiedzy z bezpieczeństwa.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

18 października - korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody uczniowie klasy II c i II d wraz z panią Bożenną Sadowską, Krystyną Gromotowicz i Sylwią Akacką udali się na wycieczkę do szkółki leśnej w Mrozach, gdzie mieli zajęcia w terenie, które umożliwiły im bliższy kontakt z przyrodą. Celem wycieczki było poznanie i wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Po dotarciu na miejsce, wszystkich powitał leśniczy pan Michał Niedzielski, który był przewodnikiem. Na początku spotkania pan Michał wytłumaczył dzieciom po co i w jaki sposób sadzi się las. Uczniowie dowiedzieli się także, że las nie sieje się sam i potrzebuje pomocy człowieka. Następnie dzieci oglądały sadzonki, z których wyrosną piękne drzewa. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew, warstw lasu i roślin w nich występujących.

Duże zainteresowanie wzbudziły tablice edukacyjne z domkami leśnych zwierząt. Po fascynującym spacerze na uczniów czekała niespodzianka - ognisko. Każdy mógł samodzielnie upiec kiełbaskę. Potem były zabawy integracyjne. W nagrodę dzieci otrzymały od pana leśniczego breloczki z listkami dębowymi.

Pobyt w szkółce leśnej wzbogacił wiedzę uczniów o lesie i ochronie przyrody. Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń wróciły do szkoły.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

W ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych, pięć bibliotek szkolnych z Miasta Ełk otrzymało zaproszenie na spotkanie autorskie z Dorotą Sumińską. Klasa III c wraz z wychowawcą p. Lilianą Gorlo z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu z pisarką, która prowadzi usługi lecznicze dla zwierząt. Z zawodu jest lekarzem weterynarii, opublikowała wiele książek bardzo różnej kategorii - poradniki, biografie, powieści i książki podróżnicze dla dorosłych i dla dzieci. Pisze też do prasy. Prowadziła programy telewizyjne (Zwierzowiec w TVP1 i część o zwierzętach w Między kuchnią a salonem w TVN). Na spotkaniu opowiadała o tym, jak powinniśmy dbać o naszą planetę, jak odżywiać się zdrowo i dlaczego powinniśmy dbać o zwierzęta. Na pytania dotyczące tego co znajduje się w książkach dla dzieci jej autorstwa odpowiadała w taki sposób, aby uchylić tylko rąbka tajemnicy - „resztę doczytacie sobie w książce”. Uczniom bardzo podobała się rozmowa z podróżniczką i autorką wielu książek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Pierwsza audycja „Szkoły na antenie” już za nami. 16 października uczniowie klasy VII a: Wiktoria Mordarska, Natalia Okseniuk oraz Patryk Sobolewski gościli w Radiu Bayer Fm. Opowiadali m.in.: o zmianach, które zaszły w naszej szkole po wakacjach, wyborach do nowego Samorządu Uczniowskiego oraz programie „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Nie omieszkały pochwalić się świetnymi wynikami egzaminu ósmoklasisty.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

4 października w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia bawiła się cała szkoła i nie tylko. Jak co roku uczniowie pojechali również do Urzędu Miasta aby sprawdzić wiedzę pracowników.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

3 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas I. W poczet społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku przyjęto 71 pierwszoklasistów. Wcześniej uczniowie musieli wykonać zadania, aby wykazać, że są gotowi przystąpić do ślubowania. Zaproszeni goście wraz z dyrekcją szkoły kolorowymi ołówkami pasowali pierwszaków na uczniów. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Ełku - Artur Urbański. Miłym akcentem były życzenia i upominki od prezydenta, dyrekcji szkoły i starszych kolegów z klas trzecich. Na zakończenie uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i zabawę przy muzyce.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

 

27 września nasza szkoła miała zaszczyt gościć pana Prezesa Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku Alfonsa Bobowika. Historyk przybył aby spotkać się z młodzieżą biorącą udział w konkursie historycznym „Moje Muzeum”. Zaprezentował wiele materiałów z prywatnego muzeum: albumy, dzienniki, książki, zdjęcia i notatki z czasów powojennych dotyczących Ełku i okolic. Materiały te zainspirowały uczniów do przemyśleń na temat zdobywania informacji, wspomnień  członków rodziny na temat przedmiotów i zdarzeń sprzed 1958 roku. Pan Prezes udzielał rad i wskazówek dzięki czemu uczestnicy spotkania bardzo chętnie brali udział w rozmowie, opowiadali o przeżyciach swoich dziadków, zadawali wiele pytań. W spotkaniu uczestniczyli również pan dyrektor Leszek Sobczak, pani wicedyrektor Bożena Piskorska oraz pani wicedyrektor Bożena Gołaszewska. Wspólne rozmowy zaowocowały wieloma nowymi pomysłami na formę i treść prac konkursowych.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu również w naszej szkole podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

W tym roku szkolnym  postawiliśmy na ruch, refleks i spostrzegawczość. Do każdej klasy I-III zawitała p. M. Majczyna, która z pomocą klasy 5B przeprowadziła quiz znajomości języków obcych. Uczniowie mieli za zadanie podać nazwę języka, w którym usłyszeli lub przeczytali wyrażenie „Dzień dobry”. Ponadto najmłodsi uczniowie szkoły mogli w formie zabawy ruchowej wziąć miłe słowo w innym języku europejskim. Były to w tłumaczeniu na język polski np. „Miłego dnia!”, „Przybij piątkę!”, „Tak trzymaj!” czy „Całuski!”  Podczas długiej przerwy zaś 4- osobowe zespoły z każdej klasy miały za zadanie zapełnić farbami logo Europejskiego Dnia języków wzorując się na oryginale.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Uczniowie spisali się na medal!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Po długich i słonecznych wakacjach zaczynają się zajęcia i nowe obowiązki. Życzymy wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i wielu sukcesów w nauce. Ze względu na 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Bohaterskim Żołnierzom Września.

zdjęcia

Do góry