!!! Wydarzenia     2005/2006 !!!

 

powrót do Archiwum

 

Koniec roku szkolnego 2005/2006

  galeria zdjęć

Bezpieczne wakacje

  więcej informacji

Bezpieczna szkoła

  więcej informacji

Apel podsumowujący

  więcej informacji

VI  Festyn rodzinny 2005/2006

  galeria zdjęć

Ratujemy i uczymy ratować

  więcej informacji

Miejski Konkurs Matematyczny

  więcej informacji

Apel o książce

  więcej informacji

Miejski Konkurs Ortograficzny

  więcej informacji

Miejski Konkurs Czytelniczy

  więcej informacji

Nagroda „Zielonego Kaganka”

  więcej informacji

Finał Regionu w Mini-Piłce Ręcznej Dziewcząt

 

więcej informacji

  Strona Samorządu Uczniowskiego

 

susp7.fm.interia.pl

Nowe komputery w naszej szkole

  Projekt „Pracownie Komputerowe dla szkół”

Festyn rodzinny 2004/2005

  relacja

powrót do Archiwum

 

 

 

 

      Dobrze byłoby, gdyby każdy z nas znał podstawy udzielania pierwszej pomocy, aby umieć zachować się w różnych przypadkach, które spotykamy w swoim życiu. Przecież od naszej postawy może zależeć życie ludzkie. Dlatego też ratownicy medyczni z Medycznego Studium Zawodowego w Ełku tłumaczyli dzieciom, jak postępować podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie chętnie doskonalili technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie. Natomiast ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tłumaczyli, jak bezpiecznie korzystać z wody, oraz jak się zachować wobec osób, które są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w czasie pobytu nad wodą.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

      Pięć dzwonków i komunikat dyrektora szkoły, że należy opuścić budynek szkolny, były początkiem próbnego alarmu. Bardzo szybko przybyła straż pożarna, która wyniosła ze strefy zagrożenia rannego pracownika szkoły. Uczniowie spisali się bardzo dzielnie i szybko, bez paniki udali się do wyznaczonych rejonów ewakuacji. Celem przeprowadzonej akcji było zapewnienie osobom znajdującym się na terenie szkoły szybkiego i bezpiecznego opuszczenia strefy objętej pożarem.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

      20.06.2006r. odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące osiągnięcia uczniów klas 0-6. W czasie spotkania na sali gimnastycznej uczestnicy konkursów szkolnych, którzy zajęli czołowe miejsca, otrzymali nagrody i dyplomy.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

      19.05.2006r. na terenie naszej placówki odbył się Miejski Konkurs Matematyczny. w kategorii klas 1-6. W zmaganiach matematycznych brali udział uczniowie z ełckich szkół podstawowych. Konkurs przygotowały panie: Bożena Piskorska, Bożenna Podlaska, Małgorzata Jabłońska, Grażyna Strzyżewska, Ewa Chmielewska i Liliana Gorlo. Pomoc w organizacji konkursu otrzymaliśmy od prezydenta Ełku i starosty ełckiego. Zadania przygotowały: Irena Brzostowska, doradca metodyczny pani Urszula Mazurek, nauczycielka matematyki. Zwycięzcami Święta Matematyki” klas VI zostali: Tomasz Jabłoński (SP5), Rafał Dębski (SP5) i Maciej Pawłowsi z (SP9). W klasach trzecich było pięciu laureatów” I miejsce zajął Marcin Frąckiewicz (SP3), II miejsce zdobyła Karolina Klimowicz (SP9), a III Szymon Żebrowski (SP4), Martyna Mik (SP5), Katarzyna Wasilewska (SP9).

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

      25.04.2006r. panie: Zofia Gutowska i Małgorzata Mużyło uczestniczyły w kursie udzielania pierwszej pomocy „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”, zorganizowanym dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Otrzymały certyfikat upoważniający je do prowadzenia zajęć z dziećmi klas I – III w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W czasie szkolenia dzieci uczyły się jak praktycznie postępować z osobą poszkodowaną - według schematu: BEZPIECZEŃSTWO – SPRAWDZENIE PRZYTOMNOŚCI – WEZWANIE POMOCY – SPRAWDZENIE ODDECHU (jeśli jest – ułożenie w pozycji bocznej ustalonej, jeśli brak oddechu – resuscytacja – dwa wdechy i 30 ucisków klatki piersiowej - które ćwiczą na manekinach). Obie panie przeszkoliły już w tym zakresie uczniów klas: I „a” (integracyjnej), I „b”, I „c”, I „d”, II „a” (integracyjnej) oraz uczniów klas II i III – członków Małego Samorządu. Uczniowie uczestniczący w szkoleniu otrzymali atrapy telefonów komórkowych oraz książeczki zawierające kolejne etapy i szczegółową instrukcję udzielania pierwszej pomocy. W przyszłym roku szkolnym w lekcjach udzielania pierwszej pomocy uczestniczyć będą pozostałe klasy.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

      Maj to miesiąc, w którym obchodzimy Dni Książki. Jest to święto może mniej znane, ale jakże istotne. Klasa II b i II c pod opieką p. Marzeny Mroziewskiej i p. T. Ochman przygotowała apel w celu pogłębienia wiedzy o książce Podczas spotkania nauczycielki biblioteki, aby zachęcić wszystkich do czytelnictwa, nagrodziły najlepiej czytających uczniów dyplomami i słodyczami.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

      22 kwietnia 2006r odbył się XIV Miejski Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Święto Ortografii” dla uczniów ze szkół podstawowych z Ełku. W tegorocznym konkursie uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-6. Tekst dyktanda został przygotowany przez doradców metodycznych: p. D. Sienkiewicz i p. Elżbietę Dąbrowską. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajął Daniel Zapilaj (SP9), drugie – Mateusz Kowalewski (SP4), a trzecie wywalczyła Urszula Lewoc (SP9). W kategorii klas 1-3 Marek Wągrowski (SP4) zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce wywalczyły Izabela Świder (SP2) i Katarzyna Wasilewska (SP9), natomiast trzecie miejsce zajęli: Mateusz Palczewski (SP5) i Marcin Safiejko z ZZS. Organizatorem konkursu były panie: Bogna Korf, Joanna Przyborowska, Małgorzata Skibicka i Dorota Mioduszewska.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

 

      W maju w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy. Adresowany był on do dzieci klas zerowych przy ełckich podstawówkach. Do konkursu zgłosiło się 7 szkół. Organizatorem konkursu była p. Krystyna Gromotowicz. Taka formuła miała na celu rozbudzenie motywacji do nauki czytania. Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom czytania. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Fitas (SP5),  na drugim uplasował się Szymon Piekarski (SP2), trzecia był Emilia Rowek (SP9) Pozostałe dzieci zostały wyróżnione.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

      Pani Agata Jureczka – nauczycielka wychowania przedszkolnego otrzymała Nagrodę „Zielonego Kaganka”, którą przyznała Kapituła: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku i Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne w Ełku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekologicznej oraz propagowanie idei ekorozwoju Warmii i Mazur.

zdjęcie

 

Do góry

 

 

 

 

 

     W dniu 12.04.06 w hali Szkoły Podstawowej nr 7 rozegrano Finał Regionu w Mini-piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół: SP7 Giżycko, SP Pasym, SP Rozogi i SP7 Ełk. SP7 reprezentowały uczennice klasy VI d: Paulina Komor, Wiktoria Górska, Patrycja Kozłowska, Iwona Imko, Natalia Dorszewska, Aleksandra Pietrzykowska, Emilia Jaszkiewicz, Joanna Grabowska, Katarzyna Pietrzykowska, Natalia Jabłońska, Monika Kartaszow, Ewelina Pali, Natalia Olędzka, Magdalena Borawska.  

     Ełcka drużyna zajęła I miejsce i awansowała do Finału Mistrzostw Województwa. Drużyną opiekuje się Radosław Staniszewski.

zdjęcia

 

Do góry

 

 

 

 

Szkoła otrzymała pracownię komputerową

 w ramach projektu "Pracownie Komputerowe dla szkół" współfinansowanego z EFS.

 

Wyposażenie:

Opis Ilość sztuk
Stanowiska komputerowe dla uczniów (jednostka centralna z monitorem)
wraz z oprogramowaniem podstawowym (system operacyjny, pakiet biurowy)
10
Serwer dla pracowni wraz z monitorem i systemem sieciowym 1
Drukarka sieciowa 1
Skaner 1
Wideoprojektor 1
Komputer przenośny 1

 

Do góry