Projekt „Hello Europe”

Jesteśmy grupą uczniów z klasy V a, która na zajęciach Koła Bibliotecznego  pod opieką p. Sabiny Musiał realizuje projekt eTwinning  „Hello Europe”. Językiem projektu jest język angielski.

Program eTwinning to możliwość współpracy zagranicznej między szkołami przez Internet od przedszkola do matury. Projekty mogą być dłuższe lub krótsze, realizowane przez grupę, klasę lub całą szkołę i co ważne, nie wymagają nakładu środków finansowych, bo współpraca odbywa się drogą elektroniczną.

Nasz projekt ma tytuł „Hello Europe” czyli „Witaj Europo”, uczestniczy w nim 13 szkół (zgłoszonych jest dużo więcej) z 9 krajów,: Włoch, Grecji, Rumunii, Słowenii, Turcji, Słowacjai Bułgarii, Estonii i Polski.

Czas trwania projektu: grudzień 2010 – maj 2011, ale nie wszyscy zaczęli od grudnia.  My sami dołączyliśmy do projektu w lutym, a w każdej chwili mogą dopisać się nowe szkoły. Mamy do wykonania 8 zadań w formie zdjęć, rysunków, filmów i prezentacji. Opracowaliśmy plan działań. Materiały zamieszczamy na specjalnym portalu TwinSpace.  Zapraszamy do obejrzenia materiałów.

Skład zespołu realizującego projekt (grupa z klasy V a):

1. Kamila Loch

2. Zuzanna Frąckiewicz

3. Aleksandra Dudyńska

4. Natalia Żurawska

5. Weronika Wieczorek

6. Karolina Pazdej

7. Karolina Lubieniecka

8. Klaudia Mużyło

9. Patrycja Subota

Poprzez ten projekt zamierzamy:

• Poznać, jak żyją i uczą się  uczniowie  innych krajów Europy, ich środowiska szkolne i lokalne

• Wzbogacić swoją  wiedzę na temat krajów partnerskich

• Doskonalić swoje  umiejętności międzyprzedmiotowe, głównie prezentacji, współpracy w zespole, komunikacji.

• Poczuć, że  żyjemy w kraju członkowskim Unii Europejskiej, ale również być tolerancyjnym  dla innych.

• Doskonalić  komunikację w języku angielskim

• Wykorzystywać  technologię komunikacyjną i informacyjną.

Nasze zadania:

1. „Przedstawiamy się innym uczestnikom projektu i witamy się”.

2. „Pokazujemy swój dzień w szkole”.

3. „Prezentujemy swój  wiek”.

4. „Nasze ważne liczby”.

5. „Nasze ulubione kolory”.

6. „Pocztówki z naszego  miasta”.

7. „Mój ulubiony obiekt”.

8. „Nasze ulubione zwierzątka”.

Tu można obejrzeć odznakę potwierdzającą nasze uczestnictwo w projekcie.