Projekt "Anglia znana i nieznana"

Nasza szkoła jest partnerem w projekcie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Prostki "Anglia znana i nieznana." Pomysłodawcą i realizatorem tego przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach. Jest to projekt w ramach programu "English Teaching” Nidzkiej Fundacji Rozwoju NIDA w Nidzicy, która jest operatorem Polsko-Amerykańskiej Fundacji WOLNOŚĆ. Program "English Teaching" ma na celu podniesienie poziomu nauczania języka angielskiego na wsi i w małych miastach.

W ramach projektu przeprowadziliśmy dwie videokonferencje w języku angielskim za pomocą Skype-a podczas, których uczniowie obu szkół przedstawiali się i mówili o swoich ulubionych przedmiotach lub zabawkach oraz obejrzeli na żywo teatrzyk kukiełkowy "Robin Hood” przygotowany przez uczniów ze szkoły w Prostkach. Ostatnia nasza konferencja dotyczyła prezentacji prac wykonanych przez dzieci obu szkół. Uczniowie ,,siódemki’’ pokazali plakaty sławnych brytyjskich wokalistów, a dzieci z Prostek pochwaliły się makietami sławnych budowli z Londynu.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać przynosząc sporo korzyści i radości dzieciom i nauczycielom. Nad całością czuwa pani Urszula Wysocka.

Kolejna videokonferencja

19 czerwca 2013r przeprowadziliśmy kolejną videokonferencję w języku angielskim za pomocą Skype’a ze Szkołą Podstawową w Prostkach. Tym razem uczniowie z klasy V B zaprezentowali swoje prezentacje wykonane w programie  PowerPoint. Tematem prezentacji był  ,,Sport w Anglii”. Uczniowie ze szkoły w Prostkach przedstawili nam kilka zabaw ruchowych w języku angielskim. Swój pokaz zakończyli mistrzowsko wykonanym tańcem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za pomocą Internetu, ale to będzie dopiero w następnym roku szkolnym. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy  słonecznych wakacji!