Mały Mistrz

Uczniowie klasy I D wraz z panią Martą Linke–Woźnialis i współpracującym nauczycielem wychowania fizycznego panią Martą Gałaszewską będą realizowali przez okres trzech lat program „Mały Mistrz”.

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

-  Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.

Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.

Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.

Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.

Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów w klasie I określonych sprawności w 6 kategoriach: turystyka, gimnastyka, saneczkarz, lekkoatleta, piłkarz, jazda na hulajnodze.

Uczennice i uczniowie klasy I d w ramach projektu „Mały Mistrz”  mieli możliwość bliższego poznania przyborów i przyrządów gimnastycznych. Zdobyli wiedzę na temat prawidłowej postawy ciała, poznali ćwiczenia rozgrzewkowe oraz mogli sprawdzić swoją sprawność podczas wykonywania ćwiczeń z gimnastyki. Na zakończenie wszyscy ćwiczący poprawnie wykonali zaproponowane przez nauczyciela układy ćwiczeń przez co zdobyli naklejkę do legitymacji.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Dnia 16.06.2015 roku, w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6, został zorganizowany Turniej Sportowy „Mali Mistrzowie na start” klas I o Puchar Prezydenta Miasta Ełku. Zaproszenie przyjęły wszystkie ełckie szkoły uczestniczące w projekcie. Organizatorzy przygotowali ciekawe konkurencje w których udział wzięły 8 osobowe drużyny ( 4 dziewczynki i 4 chłopców). Wszyscy wspaniale się bawili. Wszystkie drużyny zajęły 1 miejsca za co otrzymały puchar oraz słodycze, a każdy uczestnik otrzymał medal z pamiątkowym napisem „Mały Mistrz 2015”.

Ringo

Uczestnicy projektu mają za sobą kolejną zaliczoną sprawność. Na lekcjach wf z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia z wykorzystaniem ringa. Poznali różne jego zastosowania, m.in. w rozgrzewce oraz w części głównej. Na podsumowanie lekcji wszyscy ćwiczący poprawnie wykonali zaproponowane ćwiczenia. W ten sposób mogą się pochwalić kolejną naklejką do swojej legitymacji.

Gratulujemy całej klasie i trzymamy kciuki za dalsze powodzenia!