Program edukacyjny Zdrowe - nietrudne

Inicjatorem i twórcą projektu jest marka Kupiec, która wraz z wydawnictwem MAC Edukacja, marką PHILIPS i Delikatesami ALMA24.pl przygotowała program działań i lekcji dla dzieci dotyczących zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej, promującej zdrowy tryb życia. Program ten wdrożyła do swojej pracy p. Marta Linke-Woźnialis.

Projekt powstał w oparciu o nową ustawę o żywieniu w szkołach, polegającą na wdrażaniu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ograniczenie wśród dzieci pojawiającego się problemu nadwagi i otyłości. Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia i kształtowanie prawidłowych postaw związanych z komponowaniem zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków.

W ramach tego projektu dzieci dostały wafelki kukurydziane firmy Kupiec oraz książeczki „Drużyna Przygód” - 5 zasad zdrowego stylu życia.