"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

W październiku, w roku szkolnym 2019/2020 Pani Marta Linke - Woźnialis wraz ze swoją klasą 1d przystąpiła do projektu edukacyjnego autorstwa Honoraty Szaneckiej "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki", upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

Cele ogólne projektu:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca nauczyciela z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:
    I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI
    II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI
    III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

I MODUŁ: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)"
  • mamy własny kącik czytelniczy,
  • obejrzeliśmy film, w którym Czytuś, bajkowa postać zachęca do czytania lektur
  • każde dziecko ulepiło swojego "Czytusia"
  • z wielką przyjemnością przeczytaliśmy książkę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)"
  • zaprosiliśmy gościa- Panią bibliotekarkę, która czytałam nam dwa rozdziały lektury
  • założyliśmy własne "Lekturniki"
  • wybraliśmy zadania zaproponowane w "Lekturniku"
  • wykonaliśmy pracę plastyczną "Moja skarpetka" oraz zakładki w kształcie skarpetki i wręczyliśmy je tym kogo lubimy.

To był wspaniały czas i już czekamy na MODUŁ II.