"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" – międzynarodowy projekt edukacyjny.

We wrześniu, w roku szkolnym 2021/2022 Pani Marta Linke-Woźnialis wraz ze swoją klasą 3d przystąpiła do projektu edukacyjnego autorstwa Honoraty Szaneckiej "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki", edycja III Poznajemy zawody. Projekt upowszechnia czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, załoeniem jego jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

Cele ogólne projektu:

·  rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

·  rozwijanie aktywności czytelniczej,

·  doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

·  zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

·  integracja zespołu klasowego,

·  współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,

·  wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski

·  i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ - od 01.10.2021r. do 31.12.2021r. - PODRӯE MAŁE I DUŻE

II MODUŁ - od 01.01.2022r. do 31.03.2022r. - NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

III MODUŁ - 01.04.2022r. do 31.05.2022r. - NA RATUNEK

I MODUŁ – „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

- przeczytaliśmy książkę „Pilot i ja” Adama Bahdaja

- założyliśmy „Lekturniki”, wykonaliśmy zaproponowane zadania

- zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy zakładki do książek, które nawiązują do przeczytanej  książki; wykonane zakładki podarowaliśmy komuś, kogo lubimy

- do pudełka po butach włożyliśmy różne rzeczy, które kojarzą się nam z przeczytana książką

- wykonaliśmy ostatnie zadanie w module - POZNAJEMY ZAWODY:

wczuliśmy się w rolę detektywów, gdzie stworzyliśmy rysopis poszukiwanego pilota,

wypisaliśmy atrybuty tego zawodu, najistotniejsze informacje na temat tej profesji oraz

wykonaliśmy szkic wybranego środka transportu, którym poruszał się bohater książki.

Na zakończenie zadania wybraliśmy się na „Wędrówkę po mieście zawodów”, każde dziecko mogło wyszukać miejsce pracy swoich rodziców. Stworzyliśmy własne miasto zawodów.

Czekamy na kolejne wyzwania!!!