Cele projektu:

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki inicjatywie uczniowie już na poziomie szkoły podstawowej mogą nabyć wiedzę i umiejętności przydatne w późniejszej pracy naukowej i zawodowej. Co istotne, projekt MEN zakłada, że realizacja celu inicjatywy doprowadzi do "upraktycznienia" procesu edukacji - chodzi o to, by uczniowie żywo uczestniczyli w tym procesie, dokonując eksperymentów i tworząc projekty – nie zaś jedynie biernie przyjmowali przekazywane przez nauczycieli dane.

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku w roku szkolnym 2022/2023 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu "Laboratoria Przyszłości". W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w łącznej wysokości: 199 200,00 zł .

W ramach przyznanych środków finansowych został zakupiony następujący sprzęt:

• Drukarka 3D z akcesoriami
  • Filamenty
  • Laptop do obsługi drukarki 3D
  • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
  • Aparat fotograficzny z akcesoriami
  • Statyw z akcesoriami
  • Statyw tła
  • Blendy
  • Wizualizery kompatybilne z mikroskopem
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
  • Dyktafon
  • Gimbal z akcesoriami
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Lampa do video
  • Mikser analogowy
  • Stoły warsztatowe stolarskio-ślusarskie dwuosobowe
  • Zestawy do nauki podstaw elektroniki
  • Zestawy mikrokontrolerów z czujnikiami i akcesoriami
  • Stacja lutownicza
  • Hafciarka i zestaw do pracowni robótek ręcznych
  • Deska do prasowania i żelazko
  • Kuchenka mikrofalowa
  • Blender z szatkownicą do warzyw
  • Robot planetarny
  • Opiekacze
  • Noże kuchenne i zestawy obiadowe
  • Wycinarka do styropianu
  • Wypalarka do drewna
  • Roboty edukacyjne z akcesoriami
  • Teleskop astronomiczny z akcesoriami i kamerą do obiektywu
  • Szafy i gabloty do przechowywania zakupionych pomocy

Zakup nowoczesnego sprzętu uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach informatyki, techniki, ale także w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych.

Realizatorzy:

Nauczyciele SP7