Szkoła młodych inżynierów i inżynierek

Cele projektu:

W listopadzie 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu "Szkoła młodych inżynierów i inżynierek”. Celem jest rozwijanie zdolności i kompetencji politechnicznych.
Pod opieką pana Dariusza Grzesiukiewicza i pani Ewy Lutkiewicz naukę budowania modeli jeżdżących podejmie 22 uczniów z klas 6-8.
W ciągu wielu godzin zajęć pozalekcyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli mają zmontować dwa modele pojazdów ze zdalnym sterowaniem. Po przetestowaniu działania pojazdów, zrealizowaniu jazd treningowych, uczestnicy projektu biorą udział w zawodach pomiędzy szkołami biorącymi udział w projekcie. Uczestnicy projektu będą mogli zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności na teście/egzaminie i otrzymają na koniec certyfikat kierowcy modeli elektrycznych.
Chcemy po skończeniu naszego projektu zaprezentować uczniom szkoły wyścigi naszych modeli. Planowane są również wyścigi modeli z wszystkich Ełckich szkół biorących udział w projekcie.

Realizatorzy:

Ewa Lutkiewicz i Dariusz Grzesiukiewicz