Mogę, potrafię, chcę

Rodzaj innowacji pedagogicznej: metodyczna

Prowadzące: Marzena Gryszko oraz Magdalena Skorska–Sierotko

Klasy objęte innowacją w roku szkolnym 2019/2020:  5e i 7c (kontynuacja w roku szkolnym 2020/2021)

Innowacja opracowana na podstawie I modułu programu edukacyjnego EKONOMIA NA CO DZIEŃ  Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości.

Cele:

Program „Ekonomia na co dzień” przygotowuje uczniów do wejścia na rynek pracy, gospodarowania finansami, bezpiecznego korzystania z bankowości. Rozwija umiejętności krytycznego myślenia, wyrabia aktywny stosunek do życia, uczy przedsiębiorczości, komunikacji i pracy w grupie.

Każdy uczeń uczestniczący w innowacji ma szansę poznania siebie, swoich mocnych i słabych stron, predyspozycji i talentów. Poznają zasady ekonomii i funkcjonowania biznesu. Przejdą trening indywidualnego i zespołowego rozwiązywania problemów.

Nauczyciele prowadzący zajęcia otrzymali pełną zgodę od koordynatora projektu na realizację programu.