Matematyczna reaktywacja

Prowadząca: Agnieszka Owczarek

Cele ogólne innowacji pedagogicznej:

-podnoszenie umiejętności matematycznych uczniów,

-ukazanie atrakcyjności matematyki, wskazanie jej praktycznego zastosowania w życiu codziennym,

-podejmowanie twórczych działań przez stosowanie nowoczesnych metod nauczania matematyki, wprowadzanie elementów myślenia ekonomicznego.

Opis:

Oryginalność innowacji polega na tym, że dodatkowe, cotygodniowe zajęcia z matematyki odbywają się nie tylko w sali lekcyjnej ale w szczególności poza nią np.: sala informatyczna, sklep, podwórko, gdzie można przeprowadzić pomiary i obliczenia, a zgromadzony materiał wykorzystywać na lekcjach matematyki. Realizacja innowacji wspomaga realizowany na zajęciach lekcyjnych program nauczania „Matematyka z kluczem”. Pozwala na pokazanie uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności matematycznych w sytuacjach dnia codziennego.