Ogólnopolski program KRAINY INNOWACJI

„KSIĄŻKO - PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE”

Rodzaj innowacji: – programowa  Kraina Innowacji „Książko - przedstaw się! Odczarowujemy czytanie”

Prowadzące: Dorota Mioduszewska i Agata Jureczka

Cele ogólne:

- Rozpalenie w uczniach klasy fascynacji słowem pisanym

- Ukazanie czytania jako formy relaksu, terapii i rozrywki, a nie tylko nauki

- Ubogacenie o wartości płynące z literatury dziecięcej

- wzbogacenie słownika czynnego uczniów.

- Motywowanie do czytania książek wykraczających poza obowiązkowy kanon lektur, aby czytanie stawało się elementem codziennego życia

Kraina Innowacji „Książko - przedstaw się! Odczarowujemy czytanie”, to zajęcia skierowane do uczniów klasy 2a. Chcemy, aby czytanie naszych uczniów stawało się elementem ich codziennego życia, a nie tylko zadaniem domowym zleconym przez nauczyciela. Będziemy realizować 6 zadań. Każde z nich w inny sposób odkryje przed uczniami obraz książek jako narzędzi, dzięki którym mogą wszystko, począwszy od podróżowania w najdalsze zakątki świata, aż po rozwijanie swoich talentów i zainteresowań. W każdym z zadań, zaprezentujemy uczniom inspirujący sposób na odczarowanie utrwalonego obrazu książek, które często w oczach dzieci są kojarzone z nudnymi lekturami. Program będzie realizowany na wybranych zajęciach edukacyjnych od października do czerwca. Przeprowadzona innowacja przyczyni się do rozwijania u uczniów nie tylko zainteresowania książką, ale  również pobudzi ich wyobraźnię i wpłynie na zasobność ich słownika.