Czytam sobie - czytam innym - czytam, bo warto

Prowadzące: Marzena Mroziewska, Joanna Wysocka

Cele:

- rozwijanie umiejętności głośnego czytania oraz rozumienia czytanego tekstu przez dzieci

- zwiększenie motywacji uczniów do nauki czytania

- poznawanie nowych pozycji czytelniczych- nie tylko lektur

- ukazanie czytania jako formy miłego spędzania wolnego czasu

- kontakt z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z Pierwszego Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Zaczarowany Ogród”,

- zwiększenie empatii w stosunku do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Niniejsza innowacja  skierowana jest do uczniów klasy 2a i wypływa z nawiązania współpracy z przedszkolem „Zaczarowany Ogród” oraz z potrzeby zachęcenia dzieci do czytania książek - nie tylko lektur. Czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną. Natomiast głośne czytanie kolegom dodatkowo zwalcza nieśmiałość i wzmacnia poczucie wartości.  Dlatego raz w miesiącu uczniowie klasy 2a wybiorą się do przedszkola „Zaczarowany Ogród”, aby poczytać młodszym kolegom i koleżankom wybraną przez siebie pozycję książkową.

4 grudnia w ramach innowacji "Czytam sobie, czytam innym, czytam, bo warto" - odwiedziliśmy przedszkole "Zaczarowany Ogród" , aby poczytać przedszkolakom. Tym razem wybór padł na "Królewnę Śnieżkę". Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki, a na koniec otrzymaliśmy świąteczną kartkę z życzeniami - napisaną w języku AAC.

19.02. po raz kolejny odwiedziliśmy przedszkole "Zaczarowany Ogród", aby poczytać przedszkolakom. Tym razem uczniowie klasy 2a przeczytali "Czerwonego kapturka" Jana Brzechwy. Oczywiście, by czytanie było bardziej atrakcyjne - nie zabrakło przebrań.