NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – „BIAŁY ORLE SZYBUJ”

10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IIIa, IIIf pod kierunkiem Doroty Mioduszewskiej, Bożenny Sadowskiej i Agaty Jureczki. Całości dopełnił chór szkolny pod kierunkiem Pawła Borzeńskiego, który zaintonował hymn Polski i Rotę. Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Barwy narodowe, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.