W sobotę 27 października w naszej szkole odbył się III Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Swoją obecnością imprezę zaszczycili: Wicekurator Oświaty w Olsztynie Wojciech Cybulski, Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Ełku Dariusz Jurczykowski oraz Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. Celem rozgrywek było uczczenie 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz popularyzacja szachów w środowisku szkolnym. W turnieju uczestniczyło 71 zawodników ze szkół z rejonu. Po kilkugodzinnej rywalizacji zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczniowie dyplomy. Z naszej szkoły Amadeusz Rozmus z kl.8c zajął 3 miejsce w kategorii klas V-VIII.