Świetlica:

 

 

2022/2023

 

Dokumenty

  Regulamin świetlicy plik PDF      
karty zgłoszenia I-III

Aktualny jadłospis stołówki

  Jadłospis plik PDF      

Wpłaty na świetlicę

  Wpłaty plik PDF      

Projekty w świetlicy

  szczegóły

Papierowe wydzieranki

szczegóły

Dzień Fair Play

szczegóły

Jak kochać jesień

szczegóły

Kodowanie

szczegóły

OWOCE I WARZYWA DAJĄ MOC!

szczegóły

 

 

 

 

 

 

 W roku 2022/2023 w świetlicy szkolnej oprócz tradycyjnych działań dydaktyczno - wychowawczych będą realizowane zajęcia, które uatrakcyjnią czas wolny dzieci poza lekcjami.
W trosce o rozwój emocjonalny oraz intelektualny wychowanków zaplanowaliśmy projekt edukacyjny "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Jego głównym celem jest kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz budowanie poczucia własnej wartości.
Zadaniem kolejnych działań pod hasłem "W Krainie Bibliolandii - animacja czytelnicza" jest rozbudzenie motywacji do czytania, zainteresowanie książkami oraz rozwijanie wyobraźni wychowanków. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z biblioteką szkolną.
Następna propozycja to kodowanie dla dzieci. Jest łagodnym i przyjaznym sposobem wprowadzania ich w świat logicznego myślenia, dedukcji i obserwacji. Dzięki niemu dzieci oswajają się z nowymi pojęciami, które stają się bardziej zrozumiałe i mogą być rewelacyjną zabawą.
W pracy z dziećmi nie zapominamy również o propagowaniu postaw proekologicznych. Dlatego przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury". Jego celem jest także pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.
Dodatkową atrakcją będą cotygodniowe zajęcia ruchowe odbywające się w sali gimnastycznej lub w zależności od pogodny na szkolnym placu zabaw.

Projekty

Do góry

 

 

 

 

 

 

 W świetlicy szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z programu "Z darami natury świat nie jest ponury". Dzieci wykonały zadanie 17 - "Papierowe wydzieranki".

szczegóły

Do góry

 

 

 

 

 

 

 Dzieci wraz z kotem Amadeuszem wykonały zadanie związane z dniem Fair Play. Uczniowie przypomnieli sobie o tym, że nie zawsze wygrana jest najważniejsza bo liczy się dobra zabawa i spędzony czas razem.

szczegóły

Do góry

 

 

 

 

 

 

 "Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych." - T. Wywrocki. Właśnie przywitaliśmy w świetlicy jesień!

szczegóły

Do góry

 

 

 

 

 

 

 W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z kodowania przy użyciu maty kodującej i znaków. Najfajniejszą zabawą tych zajęć był Twister. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie wykonując różne śmieszne akrobacje.

szczegóły

Do góry

 

 

 

 

 

 

 Po całym tygodniu zajęć dotyczących zdrowego odżywiania oraz jesiennych plonów, świetliczaki miały okazje skosztować pysznych jabłek, gruszek, marchewki i kalarepki. Największym przysmakiem okazała się kalarepa, którą niektórzy jedli po raz pierwszy.

szczegóły

Do góry