Świetlica:

Dzień Fair Play

Jak kochać jesień

Kodowanie

OWOCE I WARZYWA DAJĄ MOC!

W roku 2022/2023 w świetlicy szkolnej oprócz tradycyjnych działań dydaktyczno - wychowawczych będą realizowane zajęcia, które uatrakcyjnią czas wolny dzieci poza lekcjami.
W trosce o rozwój emocjonalny oraz intelektualny wychowanków zaplanowaliśmy projekt edukacyjny "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Jego głównym celem jest kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz budowanie poczucia własnej wartości.
Zadaniem kolejnych działań pod hasłem "W Krainie Bibliolandii - animacja czytelnicza" jest rozbudzenie motywacji do czytania, zainteresowanie książkami oraz rozwijanie wyobraźni wychowanków. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z biblioteką szkolną.
Następna propozycja to kodowanie dla dzieci. Jest łagodnym i przyjaznym sposobem wprowadzania ich w świat logicznego myślenia, dedukcji i obserwacji. Dzięki niemu dzieci oswajają się z nowymi pojęciami, które stają się bardziej zrozumiałe i mogą być rewelacyjną zabawą.
W pracy z dziećmi nie zapominamy również o propagowaniu postaw proekologicznych. Dlatego przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury". Jego celem jest także pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.
Dodatkową atrakcją będą cotygodniowe zajęcia ruchowe odbywające się w sali gimnastycznej lub w zależności od pogodny na szkolnym placu zabaw.

W świetlicy szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z programu "Z darami natury świat nie jest ponury". Dzieci wykonały zadanie 17 - "Papierowe wydzieranki".

Dzieci wraz z kotem Amadeuszem wykonały zadanie związane z dniem Fair Play. Uczniowie przypomnieli sobie o tym, że nie zawsze wygrana jest najważniejsza bo liczy się dobra zabawa i spędzony czas razem.

"Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych." - T. Wywrocki. Właśnie przywitaliśmy w świetlicy jesień!

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z kodowania przy użyciu maty kodującej i znaków. Najfajniejszą zabawą tych zajęć był Twister. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie wykonując różne śmieszne akrobacje.

Po całym tygodniu zajęć dotyczących zdrowego odżywiania oraz jesiennych plonów, świetliczaki miały okazje skosztować pysznych jabłek, gruszek, marchewki i kalarepki. Największym przysmakiem okazała się kalarepa, którą niektórzy jedli po raz pierwszy.