Świetlica:

 

Witamy wszystkich po wakacjach!

Przed nami kolejny rok szkolny, w którym czeka nas dużo pracy, ale też i przyjemności.

Wychowawcy świetlicy zaplanowali realizację następujących projektów:

1. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Cztery Pory Roku”, który ma na celu prowadzenie elementów pedagogiki według Marii Montessori. Celem metody jest zapewnienie całościowego rozwoju dziecka i lepsze przygotowanie go do dorosłego życia, poprzez rozwijanie kreatywności, samodzielności czy indywidualizmu.

2. Ogólnopolski projekt edukacyjno – czytelniczy „Bajki – pomagajki”, którego głównym założeniem jest czytanie bajek, dotyczących konkretnych problemów, z którymi dzieci często nie potrafią sobie poradzić. Proponowane przez autorki bajki terapeutyczne mają za zadanie oswojenie słuchaczy z emocjami i problemami bohaterów, a co najważniejsze zawierają wiele wskazówek dotyczących radzenia sobie w danej sytuacji
3. III edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” kształtuje postaw proekologicznyce, pobudza kreatywność dzieci i nauczycieli oraz rozbudza wrażliwość na piękno przyrody i stwarza sytuacje do bezpośredniego obcowania z przyrodą.

4. Międzynarodowy program „Przyjaciele Zippiego” ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia małych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami.

Na co dzień staramy się, aby świetliczaki miło i przyjemnie spędziły swój wolny czas. Wiemy, jak ważny i potrzebny jest ruch w rozwoju młodego człowieka, dlatego też kontynuujemy zajęcia fizyczne w sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu. Oferujemy trzy razy w tygodniu rozrywkę przy komputerach, a w piątek tradycją stało się kino świetlicowe. Od poniedziałku do czwartku staramy się zapewnić warunki i pomoc w odrabianiu prac domowych. Żeby uatrakcyjnić zajęcia wynikające z planu dydaktyczno-wychowawczego organizujemy spotkania z gośćmi. Dzięki wpłatom darowizn na rzecz świetlicy dzieci mogą korzystać z nowych gier i zabawek.

 

 

2023/2024

 

Dokumenty

  Regulamin świetlicy plik PDF      
karty zgłoszenia I-III

Aktualny jadłospis stołówki

  Jadłospis plik PDF      

Wpłaty na świetlicę

  Wpłaty plik PDF      

Wszystko, co wiemy o…. dyni

  szczegóły

Zdrowe śniadanie - spotkanie z panią dietetyczką

  szczegóły

Światowy Dzień Warzyw i Owoców

  szczegóły

Pasowanie na świetliczaka

  szczegóły
     
Archiwum:

2022/2023

 

 

 

 

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym świetliczaki uczestnicząc w Święcie Dyni.  Podczas zajęć uczniowie poznali cykl rozwojowy dyni i jej różne odmiany. Zbadali budowę tego warzywa oraz  nazwali jego części. Wspólnie wykonana została praca- dynia z kartony wyklejana ziarnami soczewicy.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

„Balon nienadmuchany nigdzie nie poleci, samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki”.

Wszyscy wiemy, że śniadanie jest ważnym początkiem dnia. Dlatego zaprosiliśmy do nas panią Martę- szkolną dietetyczkę. Przedstawiła ona dzieciom 8 powodów, dla których warto jeść śniadanie. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się zdrowe produkty- warzywa, twarożek, jogurt, ciemne pieczywo. Dzieci przygotowały z nich kolorowe, pyszne kanapki.

 


zdjęcia

Do góry

 

Każdy powód jest dobry do rozpowszechniania wiedzy na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. My również wykorzystaliśmy okazję i cały piątek 20 października obchodziliśmy Dzień Warzyw i Owoców. Świetliczaki brały udział w zabawach, quizach, rozwiązywały zagadki oraz oglądały filmy edukacyjne. Punktem kulminacyjnym było oczywiście chrupanie pysznych owoców i warzyw. Największym powodzeniem cieszyła się kalarepka.

 


zdjęcia

Do góry

 

Za nami już pierwszy miesiąc nauki! Pierwszoklasiści zdążyli poznać zwyczaje i zasady obowiązujące w świetlicy. Dlatego też 28 września w obecności p. dyr. Bożeny Gołaszewskiej odbyło się ślubowanie i pasowanie na Świetliczaka. Wszystkie pierwszaki zgodnym chórem odpowiedziały na zadane  pytani, a także obiecały być grzecznymi i miłymi świetliczakami. Wychowawcy wraz z p. dyrektor wręczyły dzieciom pamiątkowe medale oraz upominki.

 


zdjęcia

Do góry

 

Wstecz