Świetlica:

 

Witamy wszystkich po wakacjach!

Przed nami kolejny rok szkolny, w którym czeka nas dużo pracy, ale też i przyjemności.

Wychowawcy świetlicy zaplanowali realizację następujących projektów:

1. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Cztery Pory Roku”, który ma na celu prowadzenie elementów pedagogiki według Marii Montessori. Celem metody jest zapewnienie całościowego rozwoju dziecka i lepsze przygotowanie go do dorosłego życia, poprzez rozwijanie kreatywności, samodzielności czy indywidualizmu.

2. Ogólnopolski projekt edukacyjno – czytelniczy „Bajki – pomagajki”, którego głównym założeniem jest czytanie bajek, dotyczących konkretnych problemów, z którymi dzieci często nie potrafią sobie poradzić. Proponowane przez autorki bajki terapeutyczne mają za zadanie oswojenie słuchaczy z emocjami i problemami bohaterów, a co najważniejsze zawierają wiele wskazówek dotyczących radzenia sobie w danej sytuacji
3. III edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury!” kształtuje postaw proekologicznyce, pobudza kreatywność dzieci i nauczycieli oraz rozbudza wrażliwość na piękno przyrody i stwarza sytuacje do bezpośredniego obcowania z przyrodą.

4. Międzynarodowy program „Przyjaciele Zippiego” ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia małych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami.

Na co dzień staramy się, aby świetliczaki miło i przyjemnie spędziły swój wolny czas. Wiemy, jak ważny i potrzebny jest ruch w rozwoju młodego człowieka, dlatego też kontynuujemy zajęcia fizyczne w sali gimnastycznej lub na świeżym powietrzu. Oferujemy trzy razy w tygodniu rozrywkę przy komputerach, a w piątek tradycją stało się kino świetlicowe. Od poniedziałku do czwartku staramy się zapewnić warunki i pomoc w odrabianiu prac domowych. Żeby uatrakcyjnić zajęcia wynikające z planu dydaktyczno-wychowawczego organizujemy spotkania z gośćmi. Dzięki wpłatom darowizn na rzecz świetlicy dzieci mogą korzystać z nowych gier i zabawek.

 

 

2023/2024

 

Dokumenty

  Regulamin świetlicy plik PDF      
karty zgłoszenia I-III

Aktualny jadłospis stołówki

  Jadłospis plik PDF      

Wpłaty na świetlicę

  Wpłaty plik PDF      
     

Świetliczaki w świecie książek

  szczegóły

Dzień Pszczoły

  szczegóły

W poszukiwaniu wiosny

  szczegóły

Zabawy sensoryczne

  szczegóły

Gofry

  szczegóły

Dzień Marchewki

  szczegóły

Walentynki

  szczegóły

Dzień Popcornu

  szczegóły

Andrzejki

  szczegóły

Święty Mikołaj

  szczegóły

Wszystko, co wiemy o…. dyni

  szczegóły

Zdrowe śniadanie - spotkanie z panią dietetyczką

  szczegóły

Światowy Dzień Warzyw i Owoców

  szczegóły

Pasowanie na świetliczaka

  szczegóły
     
Archiwum:

2022/2023

 

 

 

 

 

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę pełnią  książki  życiu każdego dziecka.  Wprowadza ich w świat nowych słów i pojęć, rozwijają wyobraźnię. Dzięki książkom dzieci lepiej komunikują się z otoczeniem, wyrażają swoje uczucia i  myśli. Dlatego też  w naszej świetlicy tradycją jest głośne czytanie wartościowych utworów  literatury dziecięcej.  Świetliczaki po raz kolejny  dołączyły do obchodów Dnia Książki. Podczas kolejnych zajęć miały okazję zapoznać się z procesem powstawania książki. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość wcielenia się w rolę pisarzy i ilustratorów- każdy stworzył własną mini książkę. Świetliczaki odwiedziły również bibliotekę , wzięły udział w konkursie czytelniczym i wróciły z nagrodami książkowymi.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Każdego roku na całym świecie obchodzimy Dzień Pszczoły, aby uczcić ogromne znaczenie tych drobnych, lecz niezwykle ważnych istot dla naszej planety.  Świetliczaki miały okazję przekonać się, że dbając o pszczoły dbamy o nasze środowisko i naszą przyszłość. Dowiedziały się o życiu pszczół w rodzinie. Mogły przymierzyć strój pszczelarza oraz dotknąć jego narzędzi. Słodkim akcentem na zakończenie była degustacja miodu, pierzgi oraz pyłku pszczelego.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Korzystając z pięknej pogody, nasze świetliczaki udały się na spacer, aby uchwycić wiosnę w pełnym rozkwicie. Wykorzystaliśmy do tego przygotowane wcześniej szablony Pani Wiosny. Dzieci odkryły wiele kwitnących krzewów i kwiatów wokół szkoły. To była doskonała okazja, by miło spędzić czas na świeżym powietrzu i obserwacji otaczającej nas przyrody.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Zajęcia sensoryczne to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności poznawczych i emocjonalnych. Nie potrzeba do tego skomplikowanych zabawek, można wykorzystać różne produkty spożywcze.  Groch oraz  soczewica w połączeniu z kreatywnością dzieci okazała się ciekawym zajęciem. Wystarczyło kilka zgrabnych ruchów małych rączek, by na stolikach pojawiły się kolejne obrazki. Na koniec świetliczaki z okazji zbliżających się świąt stworzyły wielkanocne jaja oraz kurczaki.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Jak przygotować pyszne gofry? – nasze świetliczaki już to wiedzą. Pieczenie gofrów to nie tylko nauka nowych umiejętności kulinarnych, ale także świetna okazja do integracji. Dzieci zjadły smakowite gofry z różnymi dodatkami. Radości było co niemiara!

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Dzień Marchewki to doskonały pretekst, by porozmawiać o nieocenionych właściwościach tego pysznego warzywa. Świetliczaki, chrupiąc marchewki, wykonały marchewkowe wydzieranki albo portret wesołej marchewki. Okazało się, że dzieci wykazały się całkiem dużą wiedzą o wartościach odżywczych tej zdrowej przekąski.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Walentynki w świetlicy szkolnej to doskonała okazja do budowania więzi między uczniami oraz do kultywowania przyjaźni. 14 lutego czerwony kolor i serca zawładnęły naszymi świetliczakami. Dzieci wykonały piękne prace - serduszka wyklejone ziarnami fasoli i malowane kolorowymi farbami  a także serca z bibułkowych kuleczek. Odbyliśmy wiele rozmów na temat przyjaźni, szacunku, miłości oraz dbania o dobre relacje koleżeńskie. Niech miłość, przyjaźń i życzliwość towarzyszą nam każdego dnia!

 


zdjęcia

Do góry

 

 

19 stycznia to Dzień Popcornu. Świetliczaki podczas cotygodniowego Piątkowego Kina Świetlicowego mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie. Dzieci miały okazję spróbować popcornu solonego, maślanego, karmelowego oraz o smaku gumy balonowej. Wszyscy czekają na kolejny Dzień Popcornu.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Tradycyjnie 29 listopada obchodziliśmy andrzejki. Były wróżby, tańce oraz słodki poczęstunek. Świetliczaki doskonale bawiły się przy poznawaniu swojej przyszłości, skakały w rytm ulubionych melodii. Na koniec wszyscy zasiedli  z chęcią do małego słodkiego „co nieco”.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

6 grudnia świetlicę szkolną odwiedził Święty Mikołaj. Obdarował dzieci słodkimi prezentami oraz wysłuchał świątecznych życzeń. Uczniowie zaprosili miłego gościa na przyszły rok.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym świetliczaki uczestnicząc w Święcie Dyni.  Podczas zajęć uczniowie poznali cykl rozwojowy dyni i jej różne odmiany. Zbadali budowę tego warzywa oraz  nazwali jego części. Wspólnie wykonana została praca- dynia z kartony wyklejana ziarnami soczewicy.

 


zdjęcia

Do góry

 

 

„Balon nienadmuchany nigdzie nie poleci, samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki”.

Wszyscy wiemy, że śniadanie jest ważnym początkiem dnia. Dlatego zaprosiliśmy do nas panią Martę- szkolną dietetyczkę. Przedstawiła ona dzieciom 8 powodów, dla których warto jeść śniadanie. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się zdrowe produkty- warzywa, twarożek, jogurt, ciemne pieczywo. Dzieci przygotowały z nich kolorowe, pyszne kanapki.

 


zdjęcia

Do góry

 

Każdy powód jest dobry do rozpowszechniania wiedzy na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. My również wykorzystaliśmy okazję i cały piątek 20 października obchodziliśmy Dzień Warzyw i Owoców. Świetliczaki brały udział w zabawach, quizach, rozwiązywały zagadki oraz oglądały filmy edukacyjne. Punktem kulminacyjnym było oczywiście chrupanie pysznych owoców i warzyw. Największym powodzeniem cieszyła się kalarepka.

 


zdjęcia

Do góry

 

Za nami już pierwszy miesiąc nauki! Pierwszoklasiści zdążyli poznać zwyczaje i zasady obowiązujące w świetlicy. Dlatego też 28 września w obecności p. dyr. Bożeny Gołaszewskiej odbyło się ślubowanie i pasowanie na Świetliczaka. Wszystkie pierwszaki zgodnym chórem odpowiedziały na zadane  pytani, a także obiecały być grzecznymi i miłymi świetliczakami. Wychowawcy wraz z p. dyrektor wręczyły dzieciom pamiątkowe medale oraz upominki.

 


zdjęcia

Do góry

 

Wstecz