!!! Wydarzenia 2023/2024 !!!

 

 

Igrzyska Dzieci

  szczegóły

Święto Niepodległości

  szczegóły

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  szczegóły

DYKTANDO PATRIOTYCZNE

  szczegóły

Ozdobiona jesień

  szczegóły

Sp7 z wizytą w Chinach!

  szczegóły

Spójrz na las okiem ekologa

  szczegóły

Ślubowanie klas pierwszych

  szczegóły

Gala podsumowująca Akcję społeczno-edukacyjną Konwalia oraz Wojewódzki Konkurs na kronikę „Mikołaja Kopernika

  szczegóły

W poszukiwaniu śladów jesieni!

  szczegóły

O Małeckich i nie tylko. Historia pisma, papieru i druku

  szczegóły

IX wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w SP 7 i OI
w Ełku

  szczegóły

2a w firmie Cezar

  szczegóły

Obchody Dnia Przedszkolaka

  szczegóły

2a w Muzeum Kolejnictwa

  szczegóły

Muzeum w Pudełku

  szczegóły

Uroczystość upamiętniająca powstanie Ełckiej Komunikacji Miejskiej

  szczegóły

Dzień otwarty  MZK

  szczegóły

Światowy Dzień Jabłka

  szczegóły

Paintball

  szczegóły

Sprzątanie świata łączy ludzi

  szczegóły

Zajęcia w Szkółce Leśnej w Mrozach Wielkich

  szczegóły

Zawody lekkoatletyczne „Cud na Wisłą”

  szczegóły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2023

 

 

 

 

16 listopada w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Szkole Podstawowej nr 9 zostały rozegrane Mistrzostwa Ełku w tenisie stołowym. W kategorii Igrzyska Dzieci nasi uczniowie z klasy 6A godnie reprezentowali szkołę i grali gry pojedyncze oraz deblowe. Zakończyli zawody na 3 miejscu w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Startowali w składzie: Karolina Krysiewicz, Wanessa Hećman, Ivan Pesin, Cezary Kaniewski i Tymon Kołyszko. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W piątek 10 listopada Siódemka uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Powagę obchodów podkreśliły galowe stroje uczniów i symboliczne biało – czerwone kotyliony. W ramach akcji "Szkoła do hymnu" wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", a spotkanie zakończyliśmy skocznym utworem "Ach, jak przyjemnie". Ten szlagier z lat trzydziestych pojawił się nieprzypadkowo – dwudziestolecie międzywojenne jest bowiem głównym hasłem naszego tegorocznego Tygodnia Polskiego. Uczniowie w ramach przygotowań do obchodów stworzyli plakaty na temat celebrytów tego okresu, poznali wiersze opowiadające o Polsce, a potem wspólnie pisali własne utwory, upletli "polską sieć", a podczas piątkowych przerw słuchali polskiej poezji śpiewanej w Bibliotece Szkolnej.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Był to dzień symboliczny, który miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia, rozwiązywali różne zagadki, łamigłówki oraz rozwiązywali testy na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nie zabrakło też dreszczyku emocji wśród nauczycieli, ponieważ pojawiły się tego dnia patrole egzaminacyjne. Jeden patrol z klasy 5C pod opieką koordynatora wydarzenia – pani Aleksandry Gałązki-Szejdy oraz drugi patrol z 7D pod opieką pani Pauliny Łozowickiej. Uczniowie, którzy byli egzaminatorami mieli przygotowane losy z kilkoma przykładami. Kadra nauczycielska nie zawiodła. Wszyscy chętnie mierzyli się z tabliczką mnożenia! Do zabawy włączali się też inni pracownicy Siódemki. Obchody tego dnia wpisały się w tradycje naszej szkoły i z pewnością przystąpimy do akcji w przyszłym roku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem Starosty Ełckiego – Marka Chojnowskiego. W zmaganiach wzięło udział 49 uczniów z jedenastu szkół podstawowych powiatu ełckiego. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych. Każda grupa napisała dyktando nawiązujące treścią do wydarzeń związanych z historią Polski.

10 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Miło nam poinformować, że Łukasz Sobolewski z klasy 7a zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy Łukaszowi i opiekunowi – Katarzynie Łukaszewicz.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

11 października uczniowie klasy IIb wybrali się do centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcia edukacyjne pod hasłem ,,Ozdobiona jesień”. Podczas tej lekcji podopieczni Pani Judyty Ruszczyk zapoznali się ze specyfiką jesieni oraz dowiedzieli się, w jaki sposób odróżniać grzyby jadalne od trujących. Dzieci na koniec mogły stworzyć niepowtarzalne, a zarazem sympatyczne zwierzątka z przygotowanych darów jesieni. To były bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Samorząd Uczniowski przygotował wyjątkowy dzień dla całej szkoły. Już od rana płynęły z radioli pozdrowienia w języku chińskim. W bibliotece odbyła się projekcja kabaretu o mentalności i stosunkach polsko-chińskich oraz została odczytana „Legenda o chłopcu, kulce i smoku”. W związku z tym, że młodzi ludzie uwielbiają konkurować między sobą to specjalnie dla nich Zarząd SU przygotował turniej klas. Elementy ubioru charakterystycznego dla kultury chińskiej w poszczególnych klasach decydowały o liczbie zdobytych punktów.  Natomiast, jeśli ktoś miał ochotę poszerzyć wiedzę na temat tego wyjątkowego kraju miał do dyspozycji bogatą w ciekawostki gazetkę. Dzień uświetnił „koncert” szkolnego chórku pod kierunkiem pana Pawła Borzeńskiego. Oczywiście w języku chińskim. Po takiej podróży każdy, kto zgłodniał mógł skosztować chińskiego dania, które tego dnia serwowała stołówka szkolna.

Dziękujemy za świetną zabawę!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

24 października klasa 3a wybrała się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku na zajęcia edukacyjne "Spójrz na las okiem ekologa". Uczniowie poznali las i jego mieszkańców. Oglądali film o lesie w czterech porach roku, układali obrazki z puzzli o leśnych ssakach, a na zakończenie wykonali prace plastyczne - warstwy lasu. To były interesujące i bardzo ciekawe zajęcia. Chętnie wiosną wrócimy na kolejne!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Dnia 19 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz i Pani Anna Cieśluk starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku. Zanim  pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musieli zaprezentować swoje umiejętności. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na ucznia kolorowym ołówkiem. Prezydent Tomasz Andrukiewicz obdarował uczniów pluszowymi misiami. Następnie dzieci udały się na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

9 października  2023 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala poświęcona podsumowaniu Akcji społeczno-edukacyjnej Konwalia oraz Wojewódzkiego Konkursu na kronikę „Mikołaj Kopernik – człowiek wielu talentów”.

Oba wymienione działania miały na celu aktywne włączenie się szkół podstawowych naszego województwa w obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ prace zostały zgłoszone z około 100 szkół podstawowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze w czerwcu w roku szkolnym 2022/2023.

Podczas gali nagrodzeni oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

W Konkursie na logo Akcji społeczno-edukacyjnej Konwalia nasza uczennica Julia Kumiszcza zajęła II miejsce. Niestety nie mogła osobiście odebrać swojej nagrody.

Natomiast Wojewódzkim Konkursie na kronikę „Mikołaj Kopernik – człowiek wielu talentów” grupa uczniów: Anna Jeżewska, Marta Jeżewska, Alan Mikołajczyk, Paula Łabanowska zajęła również II miejsce.

Zaproszeni goście mogli także podziwiać prace konkursowe podczas wystawy, która miała miejsce w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Naszym uczniom bardzo gratulujemy.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

We wtorek 10 października uczniowie z klasy Ia ,IIa i IIIa wyruszyli w podróż kolejką wąskotorową do Sypitek. Celem wycieczki była integracja, obserwacja przyrody oraz poszukiwanie śladów jesieni. Pogoda nam dopisała, więc z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy w drogę. Zabawy sportowe i integracyjne zakończyły się wspólnym ogniskiem i kiełbaskami. Smakowały bardzo! Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy w drogę powrotną.

To była wspaniała wycieczka.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Historia wcale nie musi być nudna! A tym bardziej, kiedy to zajęcia organizowane są poza szkołą, co stwarza jeszcze lepszą okazję do integracji klasy. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4c, którzy 12 października, wybrali się razem z wychowawczynią p. Katarzyną Łaguną do Muzeum Historycznego w Ełku na warsztaty kaligraficzne pt. „O Małeckich i nie tylko. Historia pisma, papieru i druku”. Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach, które były przepełnione różnymi atrakcjami, jak np. czerpanie papieru, czy pisanie piórem. Pomimo deszczu i długiego spaceru dzieci wróciły do szkoły z uśmiechem na twarzach.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

NOC BIBLIOTEK  AKCJA Z 06 NA 07 PAŹDZIERNIKA 2023R.

 „Absurd nie czytać” .

Włączając się do tej akcji nasza szkoła zajęła się czytaniem ze zrozumieniem,  rozbudzeniem kreatywności i wyobraźni  u młodzieży, doskonaleniem umiejętności argumentowania oraz  integracją grupy rówieśniczej. Noc rozpoczęliśmy od podpisania z uczniami kontraktu nocowania, opartego na naszym regulaminie. Zabawy Integracyjne były wprowadzeniem do przygotowanych atrakcji nocnych: gra historyczna "Miasteczko Malki, zabawa ruchowa "Ucieczka z biblioteki", gra kryminalna pt.: „Kto zabił Kowalskiego?”, gra terenowa – "Absurd nie czytać", akcja: „MÓJ KOCHANY KWIATEK. Mimo tylu wrażeń uczniowie zdążyli również przygotować gazetkę szkolną z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz obejrzeć film. Klasa 7d tej nocy  była bardzo aktywna.

Wspólne śniadanie - gofry przyrządzone dzięki sprzętowi zakupionemu z Laboratorium przyszłości zakończyły naszą nocną wyprawę. Ankieta ewaluacyjna wykazała, że dla większości uczniów odpowiadały czas i forma realizacji Nocy Bibliotek.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

2a na zaproszenie pani Iwony - mamy Kuby, wybrała się do firmy Cezar. Dzieci mogły zwiedzić różne pomieszczenia w firmie, m.in. laboratorium czy narzędziownie i zgłębić tajniki produkcji. Na koniec  udaliśmy się do sali konferencyjnej na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy pani Iwonie za zorganizowanie wyjścia.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

Obecnie przedszkola obchodzą ten wyjątkowy dzień przygotowując mnóstwo atrakcji dla dzieci. Pomysły są bardzo różne. Nasza biblioteka szkolna przygotowała zaprzyjaźnionemu przedszkolu EKOLUDKI zajęcia „Nudzimisie w przedszkolu”. Dzieci z grupy 6-latki 2 i 6-latki 1 wysłuchały opowieści w jaki sposób można się odnudzić i bawiły się w łapanie gwiazd.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

Klasa 2 a wraz z wychowawczyniami odwiedziła Muzeum Kolejnictwa przy Muzeum Historycznym w Ełku. Dzieci mogły poznać historię pierwszej lokomotywy, zobaczyć eksponaty z dawnych lat oraz wykonać własny model pociągu. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

29 września uczniowie klasy 5a i przedstawicielki samorządu uczniowskiego wzięli udział w czterogodzinnych warsztatach historycznych, organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Warsztaty "Muzeum w Pudełku" poprowadziła Pani Alicja Balcerek. W czasie warsztatów uczniowie mieli  czas na wspólną integrację i pracę w grupach, zaś punktem kulminacyjnym był czynny udział w grze "Miasteczko Malki". Dzieci miały szansę lepiej poznać kulturę Żydowską i najważniejsze jej elementy. Ponadto Pani Alicja przybliżyła uczestnikom historię Żydów z Ełku i okolicy. Podsumowanie warsztatów stanowił film edukacyjny przygotowany przez Muzeum POLIN. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach. Koordynatorkami szkolnymi  były p.Marta Kuczerska i p.Katarzyna Łaguna

 

zdjęcia

Do góry

 

 

20 września w Muzeum Historycznym w Ełku odbyła się uroczystość upamiętniająca powstanie Ełckiej Komunikacji Miejskiej. W tym roku mija 50 lat odkąd 2 pierwsze autobusy wyjechały na ełckie drogi. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i gminy Ełk, Zarządu Spółki MZK, obecni i emerytowani pracownicy zakładu oraz inni zaproszeni goście. Podczas tej uroczystości wystąpiły dzieci z klasy 3a integracyjnej, prezentując swój program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki. Za wkład włożony w przygotowanie części artystycznej dzieci otrzymały upominki od MZK w Ełku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

22 września dzieci z klasy 2a i 3a uczestniczyły w „Dniu otwartym MZK” w  ramach akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu" oraz  z okazji 50lecia istnienia firmy MZK w Ełku. Na miejsce spotkania uczniowie zostali przewiezieni jubileuszowym autobusem. Każdy otrzymał specjalny bilet, który trzeba było samodzielnie skasować.  Na terenie zakładu dzieci mogły zapoznać się z pracą dyspozytora i kierowcy. Uczniowie uczestniczyli również  w grach i zabawach, które sprawiły wiele satysfakcji i radości.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

Klasa 3a obchodziła "Światowy Dzień Jabłka". Świętowanie zaczęło się od wysłuchania właściwości zdrowotnych jabłek, potem uczniowie wykonali prace plastyczne, następnie opisywali wybrany owoc. Na zakończenie degustowali soki jabłkowe wykonane własnoręcznie. To było smaczne i aromatyczne święto!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

26 września uczniowie klasy 7B pod opieką wychowawczyni Aleksandry Gałązki-Szejda i Pani Katarzyny Żukowskiej wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Rękus na Paintball. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play oraz promowanie sportu i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Ubrani w kombinezony, maski ochronne do gry oraz wyposażeni w markery i kulki wypełnione farbą byli gotowi do walki. Uczniowie zostali podzieleni na 2 zespoły, które „walczyły” między sobą. Jak się okazało zabawa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Na koniec zjedli kiełbaski upieczone na ognisku. Zadowoleni i zmęczeni wszyscy wrócili do domów.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  30 akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Nadleśnictwo Ełk  Sprzątanie świata łączy ludzi. Celem wyjścia było przede wszystkim budowanie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi oraz zebranie, a tym samym zlikwidowanie dzikich wysypisk śmieci w naszej najbliższej okolicy. Na koniec akcji organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na ognisko z kiełbasami, które odbyło się na terenie CEE. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

20 września klasa 2a wraz z wychowawczyniami wybrała się na zajęcia edukacyjne do Szkółki Leśnej w Mrozach Wielkich. Zajęcia poprowadził pan Krzysztof Wawiórko – prywatnie tata Janka z tej klasy. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda szkółka, czemu służy, dowiedzieć się jakie prace są tam wykonywane. Nie obyło się też bez spaceru po lesie oraz ogniska z kiełbaskami. Dziękujemy panu Krzysztofowi za miło spędzony czas!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

15 września uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach lekkoatletycznych „Cud na Wisłą” i wywalczyli miejsca na podium w konkurencjach:

1 miejsce Vanessa Rybaczonek  kl. 8B  w biegu na 60m i skoku w dal

1 miejsce Magdalena Zapolska  kl. 6B  w biegu na 60m

2 miejsce Solomila Vyrstiukkl. Kl 7B  w biegu na 60m i skoku w dal

2 miejsce Milena Masłowska kl. 6B w biegu na 60m

3 miejsce Natasza Wyrzykowska kl. 5B w skoku w dal

3 miejsce Olivier Jankowski kl. 8B  w biegu na 60m

3  miejsce Miłosz Balcer kl. 6A w biegu na 60m

3  miejsce Kacper Mikulski kl. 4B w biegu na 200m

Gratulacje dla wszystkich startujących.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

4 września wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na boisku szkolnym na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Swoją obecnością zaszczycił nas Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty Wojciech Cybulski, oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura  w Ełku Bożena Dąbkowska. Pan Kurator przekazał gry planszowe do świetlicy szkolnej. Dyrektor Szkoły Leszek Sobczak serdecznie przywitał uczniów, a szczególnie tych, którzy pierwszy raz pojawili się w naszej szkole. Życzył im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wielkiej satysfakcji ze swoich pociech.

 

zdjęcia

Do góry

 

Wstecz