!!! Wydarzenia 2024/2025 !!!

 

 

"PODRÓŻE Z KLASĄ"

  szczegóły

Szkoła na Antenie

  szczegóły

Noc Bibliotek

  szczegóły

Quo vadis? - do Trójmiasta

  szczegóły

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sejmie

  szczegóły

Przyjaciele Szalonego Wózkowicza

  szczegóły

Turniej Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Kropki

  szczegóły

Wyjazd integracyjny

  szczegóły

Sprzątanie Świata

  szczegóły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2024

 

 

 

 

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, w dniach 22-23 października 2024 r, wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej, realizowanej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą".

Podczas dwudniowego pobytu w Trójmieście, na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Nasza podróż rozpoczęła się od wizyty w Akwarium Gdyńskim, gdzie poznaliśmy fascynujący świat morskich stworzeń. Następnie udaliśmy się do Experymentu, interaktywnego centrum nauki, które pozwoliło nam na aktywne odkrywanie różnych zjawisk fizycznych i przyrodniczych.

Kolejnym punktem programu było molo w Sopocie, gdzie delektowaliśmy się pięknymi widokami na Morze Bałtyckie. W Gdańsku zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, które przybliżyło nam historię ruchu solidarnościowego i jego wpływ na współczesną Polskę.

Nie mogliśmy również pominąć spaceru najważniejszymi ulicami Gdańska, gdzie podziwialiśmy architekturę i bogatą historię tego miasta.

Trójmiasto przyjęło nas wspaniale – towarzyszyła nam cudowna pogoda, a opieka pilota, Pana Marka, sprawiła, że wycieczka była jeszcze bardziej udana. Zdecydowanie była to niezapomniana przygoda, która wzbogaciła naszą wiedzę i zacieśniła relacje między uczniami.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

W „Szkole na Antenie” uczniowie naszej szkoły: Anna Jeżewska z klasy 6a, Julia Piwowarczyk z klasy 6a i Dominik Misiak z klasy 4a opowiadali w radiu Bayer FM o ciekawych wydarzeniach z życia naszej szkoły, które wydarzyły się we wrześniu. Mówiliśmy również o najbliższych planach na październikowe akcje. Zaproponowaliśmy kilka ciekawych lektur do przeczytania, min. „Moja mama Gorylica” Frida Nilson oraz Giacomo Mazzariol „Mój brat ściga dinozaury” Giacomo Mazzariola.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji. To już X NOC BIBLIOTEK w tym roku pod hasłem MOC BIBLIOTEK. Program nocy dla klasy 5c został przygotowany w oparciu o niesamowitą książkę „Mój brat ściga dinozaury” włoskiego autora Giacomo Mazzariol. Uczniowie rozpoczęli wieczór od zabaw integracyjnych. Kolację spędziliśmy przy pizzy przygotowując się do gry terenowej, w której uczniowie musieli szukać po całej szkole kolejnych zadań. „Strasznie – nie strasznie. Miasteczko Malki” to gra historyczna, która odbyła się w bibliotece i zakończyła się sukcesem dla całej klasy. Swoją nocną aktywność uczniowie również wykazali na sali gimnastycznej. Na zakończenie obejrzeliśmy dwa filmy, w tym „Mój brat ściga dinozaury” udostępniony przez organizatorów Ogólnopolskiej Akcji - Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nad przebiegiem nocy czuwali nauczyciele: Marta Kuczerska, Katarzyna Łaguna, Marzena Gryszko, Katarzyna Żukowska.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

4 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić dwa trójmiejskie miasta: Gdańsk i Gdynię. Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum II Wojny Światowej, po zwiedzeniu którego udaliśmy się na spacer Starówką Gdańska. Podziwialiśmy przepiękne kamieniczki, uliczki, Fontannę Neptuna stojącą w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – na Długim Targu, no i oczywiście wizytówkę tego miasta – Żurawia, czyli zabytkowy dźwig portowy i jedną z bram wodnych Gdańska umieszczoną nad Motławą.

Energii i siły na dalsze zwiedzanie nabraliśmy w Galerii Forum, gdzie się posililiśmy. O 16.30 wyruszyliśmy w kierunku Gdyni, gdzie czekała na nas najważniejsza atrakcja tej wycieczki, czyli musical „Quo vadis” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Jeszcze przed spektaklem udało nam się zwiedzić Nabrzeże Pomorskie, gdzie mogliśmy podziwiać przycumowany okręt - muzeum ORP „Błsykawica” oraz statki: Dar Młodzieży, Dar Pomorza i Regina.

O 19.00 elegancko ubrani zajęliśmy miejsca na widowni teatru. Spektakl okazał się wielkim zaskoczeniem. Efektowny taniec, oszałamiające partie wokalne, dynamiczne chóry i oczywiście powalające sceny zbiorowe! Jednym słowem – mistrzostwo. „Quo vadis” Teatru Muzycznego w Gdyni - najbardziej wyczekiwana premiera roku spełniła oczekiwania widzów i zaskoczyła odważnymi pomysłami.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

4 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sejmie z inicjatywy posła na Sejm RP Pani Anny Wojciechowskiej, a także Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie, organach Sejmu i procesie legislacyjnym. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Patrycja Anisiejko z kl. 7d, Sebasitan Sawoń z kl. 8a i Alan Jurkowski z kl. 8b. Opiekunem była Pani Katarzyna Łaguna. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a w szczególności Sebastianowi, który zajął pierwsze miejsce na poziomie szkół podstawowych!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

2 i 3 października gościliśmy w szkole pana Marka Sołtysa Ambasadora Konwencji Praw Osób z Niepełnosprawnościami oraz Prezesa Zarządu Fundacji Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, który przeprowadził zajęcia w klasach 2, 3, 4 i 5 przybliżając dzieciom problemy osób z niepełnosprawnościami. Dzieci "na własnej skórze" mogły się przekonać jak trudno jest poruszać się na wózku, ale również prowadzić taki wózek. Doświadczyły jak niepozorne przeszkody mogą stanowić dla osób niepełnosprawnych duże bariery. Taka lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Turniej Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku cieszył się dużym zaangażowaniem reprezentantów ze szkół ełckich. 20-go września w godz. 10:00-13:00 uczestnicy z naszej szkoły mieli możliwość zmierzenia się z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenia umiejętności poruszania się w ruchu miejskim. W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie klas IV-VI pokonywali tor przeszkód oraz przemierzali określoną trasę z zastosowaniem się do znaków poziomych i pionowych. Uczestnicy miło spędzili czas, a jednocześnie sprawdzili umiejętności prawidłowego uczestnictwa w ruchu miejskim. Najlepsze drużyny zostały nagrodzone.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

W tym roku, wyjątkowo 16 września, kolorowo i radośnie obchodziliśmy ten dzień w młodszych klasach integracyjnych. Uczniowie i wychowawczynie przyszli do szkoły ubrani w kropki, co dodatkowo podkreśliło charakter wyjątkowego dnia. Celem obchodów było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do wspólnego tworzenia i działania. Uczniowie obejrzeli prezentację, podczas której poznali genezę święta oraz film, który przybliżył historię utalentowanej plastycznie Vashti ( na podstawie książki „The Dot” Petera Reynoldsa), opowiadali też o swoich umiejętnościach i talentach. Po takim wprowadzeniu, każdy uczeń miał okazję pobawić się w niecodzienny sposób. Były zadania „z kropką w tle”, m.in. łamigłówki, odkodowywanie obrazków, zagadki, rysowanie po kropkowym śladzie, prace plastyczne, wspólne układanie i kolorowanie puzzli oraz pląs „Mamy talenty”. Podczas przerw dzieci grały w twister i dobble. Ten dzień pozwolił nam przypomnieć, że każdy z nas ma w sobie ukryte zdolności i talenty, tylko trzeba je odkryć. A wszystko może się zacząć od jednej małej kropki.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

12 września uczniowie z młodszych klas integracyjnych wspaniale bawili się w Majątku Giże. Jeździli na rowerach trójkołowych "gokartach", hulajnogach, grali w golfa oraz korzystali z dużego placu zabaw z urządzeniami do rekreacji. Chętnie skakali na trampolinie i grali w piłkę nożną. Punktem kulminacyjnym był zjazd na tyrolce. W takcie pobytu uczniowie posilili się pysznymi goframi, z prawdziwymi, śliwkowymi powidłami i cukrem pudrem oraz kiełbaskami. Nie zabrakło też domowego kompotu. Na deser każdy otrzymał lody. To był wspaniały czas, podczas którego w pięknych okolicznościach przyrody, przy słonecznej pogodzie dzieci wspólnie się bawiły i zawierały nowe znajomości.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

18 września nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej Sprzątanie Świata. To już 31 edycja tej akcji pod nazwą „Na straży czystej Ziemi”. Uczniowie mieli pełne worki śmieci, gdyż krajobraz po okresie wakacyjnym nie wyglądał zachęcająco. Po pracy było zapewnione ognisko wszystkim uczestnikom akcji.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

1 września delegacja szkoły wzięła udział w uroczystościach miejskich z okazji 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Bohaterów Września. Natomiast uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025 rozpoczęła się 2 września na boisku szkolnym. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i pani Teresa Buczyńska starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku. W drugiej części uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Zaproszeni goście i dyrekcja szkoły pasowali pierwszoklasistów kolorowymi ołówkami. Po przyjęciu dzieci w poczet szkoły nastąpiła krótka część artystyczna. Życzymy nauczycielom wytrwałości i wielu sukcesów w pracy a rodzicom powodów do dumy ze swoich pociech.

 

zdjęcia

Do góry

 

Wstecz