!!! Biblioteka archiwum 2022/2023 !!!

 

Czytanie na trawie  

szczegóły

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek  

szczegóły

Czytanie to świetna zabawa!  

szczegóły

"Sleeveface, czyli ubierz się w książkę"  

szczegóły

III Odjazdowy Bibliotekarz z SP 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku  

szczegóły

Quiz wielkanocny  

szczegóły

Konkurs Żywego Słowa  

szczegóły

Mistrz czytania klas II  

szczegóły

Na tropie papirusa  

szczegóły

BIBLIOLANDIA  

szczegóły

 

 

Poszerzając strefę aktywności czytelniczej wychowawczyni klasy 2c p. Krystyna Gromotowicz przy współpracy z biblioteką szkolną przygotowała wychowankom czytanie na trawie. Uczniowie czytali na majowej trawie książki wprowadzone już do zasobu biblioteki i te, które całkiem niedawno zostały podarowane czytelnikom. Czytanie na trawie - Szukasz sposobu na spędzenie wolnego czasu klasa II c już Ci dała podpowiedź.

zdjęcia

Do góry

 

 

9 maja 2023 r. podczas obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej nastąpiło oficjalne wręczenie dyplomów oraz nagród w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę".
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku. Konkurs miał na celu promocję czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, wśród uczniów ełckich szkół podstawowych. Laureatom gratulujemy!
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy okazali otwartość oraz wielkie serce przekazując liczne upominki na nagrody w konkursie:
Urząd Miasta Ełk, Ełckie Centrum Kultury w Ełku, Księgarnia Oświatowa Ełk, Hurtownia FALA Ełk, Michał Hubicki Warsztat Samochodowy HUBIC Stare Juchy, Lody z Sercem Ełk, Sklep Anaconda Ełk, Fundacja Wsparcia nauki i Biznesu, Fundacja Innowacja, Kino Planet Cinema, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Lider w EGO, Stowarzyszenie Wiatraki Mazur.

zdjęcia

Do góry

 

 

Pod takim hasłem koło biblioteczne z SP 7 z OI w Ełku popularyzowało czytelnictwo w roku szkolnym 2022/2023. W ramach zajęć bibliotecznych uczestnicy koła przygotowywali interaktywne lekcje pokazujące czytanie, jako formę świetnej zabawy. Bajki "Jaś i Małgosia" oraz "Śpiąca Królewna" zostały zaprezentowane w formie głośnego czytania z użyciem pacynek oraz ścieżek dźwiękowych. Odbiorcami przedstawień byli uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki. Wiersz "Okulary" Tuwima był inspiracją do przygotowania animacji czytelniczych dla najmłodszych. Sposób ten udowadniał, że czytając można wspinać się po drabinie i umazać się sadzą z komina ;-) Natomiast udział w rajdzie pieszo-rowerowym, w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz nauczył między innymi czerpać przyjemność z obdarowywania książkami przypadkowych przechodniów. W trakcie lekcji bibliotecznych pojawiły się również elementy z zakresu historii książki oraz zajęcia rękodzielnicze. Ten rok członkowie koła bibliotecznego spędzili bardzo pracowicie, ale w doborowym towarzystwie bohaterów literackich.

zdjęcia

Do góry

 

 

Z przyjemnością prezentujemy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” oraz efekty pracy laureatów.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać fotografię osoby z zasłoniętą przez okładkę książki twarzą, bądź inną częścią ciała. W efekcie powstało złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osoby czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Konkurs miał na celu promocję czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, wśród uczniów ełckich szkół podstawowych. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody podczas obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. O terminie zostaną poinformowani za pośrednictwem szkoły, do której uczęszczają.
Laureatom gratulujemy!
WYNIKI
Nagroda specjalna Anna Jeżewska SP 7
Klasy 4-6
I miejsce Pola Wojdyło, kl. 4a SP 7
I miejsce Zuzanna Litwinko, kl. 5 SP 4
I miejsce Natasza Płatek, kl. 5a SP 4

II miejsce Julita Milewska, Zuzanna Kłubowicz kl. 6c SP 7
II miejsce Maria Jaworska kl. 5a SP 4
II miejsce Julia Piwowarczyk, kl. 4a SP 7

III miejsce Marika Kozłowska, Julia Szafranko kl. 4a SP7
Wyróżnienie: Maja Zarzecka kl. 5c SP 4, Lena Urbańczyk kl. 4a SP 6

Klasy 7 – 8
I miejsce Sophie Radzewicz kl. 8b SP 7
II miejsce Solomia Vyrstiuk Jakub Radzewicz kl. 7b SP 7
III miejsce Szymon Kaczerewski kl. 8c SP 7
Wyróznienia: Paweł Ryszkiewicz kl. 8b, Kamil Szewczyk kl. 8b SP 7

zdjęcia

Do góry

 

 

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku przygotowała uczniom i mieszkańcom miasta Ełk atrakcyjne wydarzenia. 9 maja włączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Rajd pieszo - rowerowy szlakiem promenady ełckiej objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz pod hasłem "III Odjazdowy Bibliotekarz z SP 7 z OI w Ełku". Uczestnicy aktywnie włączyli się w przygotowane zadania i bawili się przy tym znakomicie. W tym roku skupiliśmy się na wierszach Patronki Roku 2023 podczas gry terenowej "Podążając za twórczością Wisławy Szymborskiej". Biblioteczki plenerowe to miejsca, które odwiedzamy każdego roku. Z Parku Kopernika przejechaliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Opiekunami grup zadaniowych byli nasi goście: Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, Dyrektor Centrum Edukacji Ekologicznej Róża Cimochowska, Prezes Fundacji "Odpowiedzialni za Marzenia" Monika Drobińska, redaktor Radia Bayer FM Zbigniew Ostrowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku Leszek Sobczak. Grupa organizacyjna (Marta Kuczerska, Beata Klaus, Aneta Zaborowska, Dariusz Grzesiukiewicz) czuwała nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem akcji. Czytelnicy ubrani na pomarańczowo z grupy pieszej i rowerowej zatrzymywali się na chwilkę podczas naszej wyprawy, aby podarować przechodniom książkę, życząc przyjemnej lektury. Na promenadzie ełckiej spotkaliśmy Pana Piotra Karpienię, samorządowca ełckiego, laureata czwartej edycji polskiej adaptacji talent show "Mam talent!". W rozmowie z czytelnikami muzyk zaznaczył, że zdarza mu się śpiewać i grać utwory zaczerpane z poezji. Pani Monika Drobińska podarowała nauczycielom bibliotekarzom z SP 7 z OI w Ełku książkę "Zgubiona Dusza". Każdy uczestnik Odjazdowego Bibliotekarza, który przyczynił się do promocji czytelnictwa i aktywnej formy spędzania czasu wolnego otrzymał prezent od instytucji wspierających nasze działania.

Urząd Miasta Ełk
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Lider w EGO
Stowarzyszenie Wiatraki Mazur
Ełckie Centrum Kultury w Ełku
Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku
Księgarnia Oświatowa Ełk
Hurtownia FALA Ełk
Lody z sercem Ełk
Sklep Anaconda Ełk
Fundacja Wsparcia nauki i Biznesu
Fundacja Innowacja
Socjal Caffe
Kino Planet Cinema
Warsztat samochodowy HUBIC Michał Hubicki Stare Juchy

Patroni Medialni
Radio Bayer FM, Radio 5 Ełk
Dzień Dobry Ełk
Rozmaitości Ełckie

Szkic do plakatu tegorocznej akcji wykonała Maja Kupińska kl. 8b SP 7 Z OI w Ełku. Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo.

zdjęcia

Do góry

 

 

31 marca w bibliotece odbył się szkolny Quiz wielkanocny. Do zabawy przedświątecznej czytelnicy przygotowali wielkanocne pisanki z motywami z literatury. Quiz obejmował takie zadania jak: głośne czytanie na czas, odnajdowanie informacji z wystawy "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę" oraz dorysowanie brakującej części z ilustracji w książce. Z każdej klasy wystartował jeden reprezentant. Najszybsi, którzy wykonali dobrze wszystkie zadania okazali się:
Kl. 4a – Klejzerowicz Nina
Kl. 5d - Głowacka Blanka
Kl.6b –Wiszniewska Julia
Kl. 7c - Duda Miłosz
Kl. 8a – Kapica Michał

zdjęcia

Do góry

 

 

"Siódemka" stanęła na podium w Konkursie Żywego Słowa pod hasłem "Prawda, dobro i piękno". Jurorzy najwyżej ocenili interpretacje wierszy przygotowane przez nasze czwartoklasistki i piątoklasistkę.

W kategoria klas 4-8 szkół podstawowych I miejsce zdobyła Milena Masłowska z kl. 4c, II miejsce - Anna Jeżewska z kl. 5a, a III - Nikola Godlewska z kl. 4c.

I Konkurs Żywego Słowa "Prawda, dobro i piękno" został zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku i bibliotekarzy szkolnych zrzeszonych w Sieci Współpracy Nauczycieli Bibliotekarzy w Ełku przy współpracy z ZS nr 1 w Ełku. Konkurs odbył się w środę (29.03.2023r.) w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego.
Pracą nad doborem repertuaru, opanowaniem tekstu oraz dykcją naszych uczennic, zajęły się nauczycielki j. polskiego. Natomiast nauczycielki bibliotekarki w szkolnej bibliotece pracowały z uczennicami nad środkami ekspresji, gestu, ruchu scenicznego oraz pracę z rekwizytem podczas recytacji.

Gratulacje dla utalentowanych recytatorek!

zdjęcia

Do góry

 

 

15 marca w bibliotece uczniowie klas II prezentowali swoje umiejętności głośnego czytania zarówno z tekstu przygotowanego w domu, jak też z tekstu nieznanego im wcześniej. Poziom czytelników był bardzo wysoki. Część uczniów wykorzystywała rekwizyty urozmaicając interpretację czytanego tekstu. "Mistrz czytania klas II" odbył się w naszej szkole po raz dziewiąty. Organizatorka wydarzenia p.Krystyna Gromotowicz pochwaliła wszystkich uczestników. Widać, że Ci czytelnicy wypożyczają książki z biblioteki.

zdjęcia

Do góry

 

 

Na tropie papirusa. W bibliotece szkolnej pod takim hasłem uczniowie rozpoczęli śledztwo. Skąd wzięły się e-booki? Zastanawialiśmy się, czy były one od zawsze. Korzystając z zasobów biblioteki postanowiliśmy zbadać sprawę.
Poszukiwania rozpoczęliśmy od malowideł jaskiniowych, czyli rysunków na ścianach jaskiń, które pochodzą z epoki kamienia. Nie omieszkaliśmy odtworzyć podobnych malowideł. Następnie próbowaliśmy rozgryźć kipu, czyli pismo węzełkowe. Dzięki takim supełkowym zapisom nie trzeba było trudzić się zapamiętywaniem, kto ile przekazał w podatkach swojemu władcy. My natomiast zapisaliśmy w ten sposób swoje daty urodzenia. Przed nami fascynująca historia, która przybliży uczniom proces powstania książek, także tych elektronicznych. Kończąc zajęcia odpowiemy sobie na pytanie: „Czy e-booki zakończą proces rozwoju książki?”

zdjęcia

Do góry

 

 

22 lutego świetliczaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu "Bibliolandia". Tym razem wysłuchały i obejrzały baśń "Brzydkie kaczątko" z książki kamishibai. Wysłuchały „rozluźniającego” wierszyka oraz wzięły udział w zabawie ruchowe "wyspa".

zdjęcia

Do góry

 

 

Wstecz