Stypendia za aktywność społeczną i wyniki w nauce

Do 15 września ( do 20 stycznia ) można składać wnioski o przyznanie stypendium za aktywność społeczną i wyniki w nauce – na okres stypendialny od 1 września do 31 grudnia   (od 1 stycznia do 30 czerwca), który obejmuje osiągnięcia ucznia za poprzedni rok szkolny (za poprzedni rok kalendarzowy).

Stypendia mogą otrzymać uczniowie ełckich szkół podstawowych (od kl. V), którzy spełniają następujące kryteria:

- są aktywni i zaangażowani w działalność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego i rówieśniczego;

- osiągają bardzo dobre wyniki w nauce (średnia za ostatni rok szkolny – nie mniejsza niż 4,5 oraz co najmniej dobra ocena z zachowania).

Z wnioskiem o przyznanie stypendium dla ucznia może wystąpić m.in.:

- dyrektor szkoły, rada rodziców,

- rodzice,

Wnioski należy składać w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Ełku do 15 września (20 stycznia).

Wniosek >>

Więcej informacji oraz formularze wniosków dostępne są w:

- Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku (pokój nr 369)

- Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ełku