Świetlica:

wstecz 2023/2024

 

2022/2023

 

Projekty w świetlicy

  szczegóły

ZAKOŃCZENIE PROJEKTÓW

szczegóły

Kim będę, gdy dorosnę?

szczegóły

"Śmieciosztuka"

szczegóły

DZIEŃ MARCHEWKI

szczegóły

DZIEŃ GOFRA

szczegóły

Urodziny Amadeusza

szczegóły

Zajęcia z rysunku

szczegóły

Dzień Tosta - 23 luty

szczegóły

BIBLIOLANDIA

szczegóły

KODOWANIE

szczegóły

Tydzień Bezpiecznego Internetu

szczegóły

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

szczegóły

W krainie Bibliolandii

szczegóły

Spotkanie z dietetyczką

szczegóły

Zajęcia z języka migowego

szczegóły

Zabawa andrzejkowa

szczegóły

Zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej

szczegóły

Z darami natury świat nie jest ponury

szczegóły

Dzień Postaci z Bajki w świetlicy

szczegóły

Papierowe wydzieranki

szczegóły

Dzień Fair Play

szczegóły

Jak kochać jesień

szczegóły

Kodowanie

szczegóły

OWOCE I WARZYWA DAJĄ MOC!

szczegóły

 

 

 

 W roku 2022/2023 w świetlicy szkolnej oprócz tradycyjnych działań dydaktyczno - wychowawczych będą realizowane zajęcia, które uatrakcyjnią czas wolny dzieci poza lekcjami.
W trosce o rozwój emocjonalny oraz intelektualny wychowanków zaplanowaliśmy projekt edukacyjny "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Jego głównym celem jest kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz budowanie poczucia własnej wartości.
Zadaniem kolejnych działań pod hasłem "W Krainie Bibliolandii - animacja czytelnicza" jest rozbudzenie motywacji do czytania, zainteresowanie książkami oraz rozwijanie wyobraźni wychowanków. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z biblioteką szkolną.
Następna propozycja to kodowanie dla dzieci. Jest łagodnym i przyjaznym sposobem wprowadzania ich w świat logicznego myślenia, dedukcji i obserwacji. Dzięki niemu dzieci oswajają się z nowymi pojęciami, które stają się bardziej zrozumiałe i mogą być rewelacyjną zabawą.
W pracy z dziećmi nie zapominamy również o propagowaniu postaw proekologicznych. Dlatego przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury". Jego celem jest także pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.
Dodatkową atrakcją będą cotygodniowe zajęcia ruchowe odbywające się w sali gimnastycznej lub w zależności od pogodny na szkolnym placu zabaw.

Projekty

Do góry

 

 

 

 Świetliczaki wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, zakończyły realizację projektów edukacyjnych realizowanych od września do maja.

 • "Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" - głównym celem było kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz budowanie poczucia własnej wartości.
  Link do prezentacji: "Z KOTEM AMADEUSZEM PRZEZ ŚWIAT WARTOŚCI I EMOCJI"
 • "Z darami natury świat nie jest ponury" - głównym celem projektu było kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Fotorelacja poniżej.
  Dzieci chętnie uczestniczyły w realizacji zadań obu projektów. Miały możliwość rozwijania umiejętności pracy indywidualnej oraz zespołowej.
  Atmosfera na zajęciach i zaangażowanie sprawiły, że uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych zajęć. Dziękujemy wszystkim aktywnym świetliczakom za zaangażowanie.

 • Projekty

  Do góry

   

   

   

     Świetliczaki cały tydzień zapoznawały się ze specyfiką pracy wybranych zawodów. Miały okazję porozmawiać z zaproszonymi gośćmi: p. psycholog, p.pedagog, p.księgową oraz p. policjantką. Dzieci mogły też zajrzeć do warsztatu panów konserwatorów oraz obejrzeć różne narzędzia i maszyny.

  Projekty

  Do góry

   

   

   

     28 kwietnia 2023 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs na kreatywną pracę z odpadów pod hasłem "Śmieciosztuka". Dzieci, które zadeklarowały udział w konkursie, stworzyły ze zgromadzonych materiałów pomysłowe prace. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

  Projekty

  Do góry

   

   

   

     Każda okazja jest dobra, żeby przypomnieć świetliczakom o zdrowych nawykach żywieniowych. 4 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Marchewki. Dzieci podczas chrupania pysznych marchewek dowiedziały się o cennych wartościach tego warzywa.

  Projekty

  Do góry

   

   

   

     24 marca w świetlicy szkolnej, jak co roku odbył się Międzynarodowy Dzień Gofra. Wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi własnoręcznie przygotowali ciasto i piekli gofry. Najczęściej wybieranym dodatkiem była bita śmietana. Pomysł wspólnego pieczenia gofrów kolejny raz spodobał się dzieciom, dlatego też z niecierpliwością czekają kolejnego, wspólnego wypiekania.

  Projekty

  Do góry

   

   

   

     W świetlicy szkolnej obchodziliśmy urodziny naszego kota Amadeusza. Świetliczaki rozmawiały na temat różnych świąt oraz uroczystości - w tym tak ważnych urodzin. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy przyjemniej jest dostawać prezenty, czy wręczać je bliskim. Omawialiśmy uczucia, jakie nam w tym czasie towarzyszą. Dzieci wykonały własne koty z origami. Czekamy na następne zajęcia z naszym przyjacielem.

  Projekty

  Do góry

   

   

   

     7 marca odwiedziła nas p. Maja Stanisławczyk zajmująca się rysunkiem. Na wstępie opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pokazała ciekawe rekwizyty (m.in. ołówki, wiszery, pędzelki). Potem zaprezentowała wybrane prace i pokazała na czym polega rysowanie portretów. Świetliczaki aktywnie wzięły udział w zajęciach. Pani Maja prowadzi stronę na Facebook "M-Art".

  Projekty

  Do góry

   

   

   

     W ostatni czwartek lutego obchodzimy Dzień Tosta. Z tej okazji każdy świetliczak został poczęstowany pysznym, chrupiącym tostem z serem. Teraz czekamy na dzień Gofra!

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     22 lutego świetliczaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu "Bibliolandia". Tym razem wysłuchały i obejrzały baśń "Brzydkie kaczątko" z książki kamishibai. Wysłuchały "rozluźniającego" wierszyka oraz wzięły udział w zabawie ruchowe "wyspa".

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     14 lutego świetliczaki obchodziły walentynki również podczas zajęć z kodowania. Rozwiązaniem zadania, które mieli wykonać było wielkie serce z klocków. Natomiast w tłusty czwartek dzieci bawiły się w kodowanie pączka. Taka forma zajęć łączy dobrą zabawę z nauką.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     Świetlica włączyła się w akcję „Tydzień bezpiecznego Internetu”. Omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci wspólnie wykonały plakat o zagrożeniach w sieci. Świetliczaki wzięły też udział w zajęciach komputerowych na temat bezpiecznego wyszukiwania informacji w Internecie.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     Czas szybko płynie! Mamy już Nowy Rok, a w świetlicy świąteczno – zimowa szata. Wszystkie świetliczaki wraz z wychowawcami życzą dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w 2023 roku!

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     Od października świetliczaki raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki. Dzieci pracowały już z książką kamishibai. Innym razem tworzyły własną książeczkę z ilustracjami. Na spotkaniu 7 grudnia świetliczaki dowiedziały się, jak wyglądały pierwsze książki, czyli malowidła skalne. Na zakończenie uczniowie wysłuchali opowieści o wyczynach Gryzaka - książkopotworka.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     W czwartek 1 grudnia świetliczaki miały spotkanie z p. dietetyk. Pani Marta przyniosła dużo produktów, z których dzieci komponowały "talerz zdrowia". Po wzorowo wykonanym zadaniu dzieci wypełniły karty pracy, podsumowując wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, 2 grudnia świetlicę szkolną odwiedziła p. Paulina Łozowicka, która zapoznała dzieci z podstawami języka migowego. Dzieci nauczyły się m.in. pokazać swoje imię. Na koniec wszyscy przekazali sobie znak miłości.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     30 listopada w Świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Świetliczaki miały okazję dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości, jakie imię będzie miała ich wybranka, itp. Wróżby sprawiły dzieciom wiele radości, wiedziały o tym, że należy je traktować z przymrużeniem oka. Nie zabrakło także tańców i wspólnego śpiewania w rytmie znanych przebojów. Na zakończenie zabawy dzieci poczęstowały się słodyczami i owocami przygotowanymi przez wychowawców.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     Cotygodniowe zajęcia ruchowe cieszą się ogromną popularnością. Dzieci w tym czasie mogą sprawdzić się w różnego rodzaju torach przeszkód, zawodach oraz wyszaleć się w grach zespołowych, np. "Dwa ognie", "Murarz".

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury", którego celem jest pobudzanie kreatywności dzieci i rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody, uczniowie wykonali kilka kolorowych prac. Wykonane zostały zadania: Rzeźba z natury, Jeżowy domek, Lecą na głowę liście kolorowe, Pusta puszka, Papierowe wydzieranki.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     4 listopada, w ramach Dnia Postaci z Bajki, w świetlicy odbyło się spotkanie barwnych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje i opowiedziały o swoich ulubionych bohaterach.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     W świetlicy szkolnej odbyły się pierwsze zajęcia z programu "Z darami natury świat nie jest ponury". Dzieci wykonały zadanie 17 - "Papierowe wydzieranki".

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     Dzieci wraz z kotem Amadeuszem wykonały zadanie związane z dniem Fair Play. Uczniowie przypomnieli sobie o tym, że nie zawsze wygrana jest najważniejsza bo liczy się dobra zabawa i spędzony czas razem.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     "Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych." - T. Wywrocki. Właśnie przywitaliśmy w świetlicy jesień!

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z kodowania przy użyciu maty kodującej i znaków. Najfajniejszą zabawą tych zajęć był Twister. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie wykonując różne śmieszne akrobacje.

  szczegóły

  Do góry

   

   

   

     Po całym tygodniu zajęć dotyczących zdrowego odżywiania oraz jesiennych plonów, świetliczaki miały okazje skosztować pysznych jabłek, gruszek, marchewki i kalarepki. Największym przysmakiem okazała się kalarepa, którą niektórzy jedli po raz pierwszy.

  szczegóły

  Do góry

  wstecz 2023/2024